Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy anyósom és...

Mit csináljak hogy anyósom és a párom hagyják abba ezt a teáztatós témát?

Figyelt kérdés
Párom csak anyósom miatt mondja!nem hasfájós Hála Istennek de itassam minimum 1nap 2szer édeskömény teával mert hogy SzOMJAS!!!Kizárólag anyatejet kap.unom már.a párommal is veszekszek emiatt.én nem akarom neki adni mert tudom hogy elég neki az anyatej!szerintetek jól teszem?
2012. dec. 30. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mennyi idős a babád?
2012. dec. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2hónapos
2012. dec. 30. 16:16
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Tegyél rendet a kapcsolatok között. Ez a történet nem a teáról szól, hanem anya-fia kapcsolatról és anyós-meny viszonyról. Mert ha "leszállnak a teáról", akkor majd jön más. Túl melegen van öltöztetve, adj neki gulyás levest stb. stb.


Nem egyszerű, de a férjeddel kéne leülni beszélni első körben, hogy már első sorban nem anyuka kisfia, hanem férj és családapa. A gyerekneveléssel kapcsolatos kérdéseket (most még csak babagondozás) nektek kell eldönteni közösen. Ha Te így látod jónak, akkor melléd kellene állnia, még akkor is, ha a teát amúgy jó dolognak tartja. (Bár elég valószínű, hogy nem tudja, mi az álláspont ezzel kapcsolatban, csak az anyja telebeszélte a fejét).


Amúgy persze hogy jól teszed. 3 gyerekem nőtt fel kizárólag anyatejen (fél évig), pedig az egyiknél 40 fok volt árnyékban, amikor 2-3 hónapos volt. De nem is ez itt a kérdés...


Állj a sarkadra, mert minél később teszed, annál nehezebb lesz sajnos.

Sok szerencsét!

2012. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%

Ha meleg van a lakásban, akkor valóban lehet szomjas a babád. Az anyatej étel, és nem ital. Akkor sem, ha ma sokan ezt mondják.

Honnan tudod, hogy elég neki a szomjúságra az anyatej? A babád még nem tudja megmondani.

2012. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed. Ha szomjas lenne, akkor is inkább forralt vízzel kell próbálkozni, de nem valószínű, hogy elfogadja.

Nálunk is sokáig ment ez a téma, szintén az anyósom kezdeményezte. Először bosszantott, aztán szépen elengedtem a fülem mellett, végül is én etetem. Végül abbahagyta.

2012. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Állítsd le őket határozottan. Az anyatej a tápanyagokon kívül VÍZ, így kiváló szomjoltó, a babának fél éves koráig az égvilágon nincs szüksége másra. Ráadásul a tea lemossa a bélfaláról azokat a jótékony anyagokat, amiket az anyatej ráépít, így nemcsak felesleges, de kártékony is! Igyanak ők teát, ha szomjasak!
2012. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Első vagyok:

Sajnos én pont eddig birtam szoptatni a babámat 2 hónapos koráig. Enyém se volt hasfájós, de néha néha kapott egy-két korty vizet (forralt) talán két naponta édeskömény teát. Végül is rosszat nem teszel vele, még könnyebben fog pukizni :) de ajánlják, hogy amíg szopik csak tejet kapjon, mivel először a szomját oltja majd az éhségét csillapítja.

2012. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de szerintem neki nem olyan hatással van mint ahogy mondják hogy jobban tud pukizni ugyan is 1-2 alkalommal adtam neki mert nem hagytak békén és szélgörcse van tőle mindig csak erőlködött tőle!
2012. dec. 30. 16:24
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor egyértelmű hogy ne add neki, nem minden baba bírja
2012. dec. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én rokonaim vízzel akarták itatni, mert meleg van (nyári baba). Amikor már nagyon elegem volt, vettem egy üveget féligöntöttem vízzel és mindenhova vittem magam. Egyszer sem kapott belőle...
2013. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!