Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti felébresztitek a babátokat,...

Ti felébresztitek a babátokat, hogy meglegyen a napirend, és ne csússzon a fürdetés időpontja?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kisfiam, és reggel mindig máskor ébred. Hol 5-kor, hol 8-kor, hol meg a kettő között valamikor. Az étkezések időpontjait igyekszem tartani (10-kor tízórai, 14 óra körül ebéd, fél 6 uzsi, közötte igény szerint szopik), de a két alvása mindig máskorra esik. Sokszor fel kell ébresztenem, hogy pl.ne ötkor vagy hatkor aludja a másodikat. 8-kor fürdetünk, de ha 5-nél tovább alszik, nem alszik el fürdés után. Érzem, hogy nem jól van ez így. Mit tehetnék? Ti hogy csináljátok?

Köszönöm.



2012. dec. 30. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pont ezen vacilálok én is,az én manómnál is ez a baj (nemrég kelt,szóval bizti hogy nem fekszünk le 10 előtt).De nem keltem fel,nem zavarom az álmát:)Egyszer úgyis beáll a napirend.
2012. dec. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen ébresztettem mert őrület lett volna éjszaka, kb. 16.30-nál tovább soha nem hagytam aludni,mi 7-kor fürdünk,de ha addig aludt akkor kitoltam a fürdést egy félórával.
2012. dec. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Őszintén! Nem!

Egy éves a fiam, és ritkán alszik napközben ugyanabban az időben! Így van,hogy az evés is csúszik. Mondjuk a fürdés ritkán, mert az 8-kor van, olyankor sosem alszik!

Párszor volt, hogy felkeltettem előbb, mint ahogy ő akart ébredni. Hát... Volt,hogy 45 percig masszívan ordított!

Na soha még egyszer! Neki sem jó, nekem sem!

Mivel éjjel alszik, nem érdekel,hogy 9-kor alszik el, vagy 10-kor!

2012. dec. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen volt, es igy utolag banom. Csak siras volt a vege, es amiota egyszer alszik eleg pontosa napirend. Fontos egy bizonyos szintu napirend,de a cselekmenyek egymas utanni sorrendje, nem pedig az ora
2013. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Igen de már nem ilyen idősen kezdtem, hanem újszülöttként.Igen is fontos a napi rend mert később ehez fog alakulni az ő kis élete is. Igen amikor ilyen pici tök mindegy mikor alszik akkor lesz majd gond amikor bekerül bölcsibe ovi és suli amikor nem szokott hozzá egy megszokott rituáléhoz és nem tudja, hogy eljött az x idő és alvás következik. Én rugalmas vagyok de két dologhoz ragaszkodom az alvásokhoz. 2x alszik a lányom és ebből nem engedek. Este 8ig alszik reggel akkor kell amikor akar igaz most már bölcsis de amikor nem megyünk akkor akkor kell amikor ő szeretne és ebéd után 12 óra körül kell és bizony 3 után én nem engedem már aludni este fél hét hét körül pancsi utána alvás 8ra illetve legkésőbb negyed 9kor már alszik magától.
2013. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Elöttem válaszolónak igaza van ,kisgyermeknevelő vagyok és sok olyan gyerköc kezdte nálam a beszoktatást hogy az otthoni napi rendbe az alvásnál a szülő valamit elszúrt (pl-ul volt aki a 2,5 éves csemetéjét babakocsiba tologatva altatta és hasonlók)utána bekerül a közösségbe és ott hozza helyre a szakember azt amit ő otthon rosszul csinált.
2013. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Negyedikem nemrég múlt 7 hónapos és nem ragaszkodok ilyen görcsösen a napirendhez.

A felnőtt sem ilyen pontosan éli az életét, nem tudom miről beszélnek az előttem szólók, de ezzel nem azt mondom, hogy ők rosszat tesznek, csak én nem vagyok ilyen.

Nálunk még a fürdetés is szokott délelőtt lenni, amikor jelzi, hogy neki erre szüksége lenne.

És ehhez képest teljesen emberi a saját maga kialakított ritmusa. Ritkán 11 felé alszik el, de inkább 9 a jellemző, mert a többi testvére is addig van ébren.

Naponta háromszor alszik napközben: még délelőtt egyet, aztán dél után, majd 6 körül. De sokszor előfordult, hogy annyira fáradt volt, hogy az utolsó alvásból csak annyit ébredt, hogy tisztába tettem, megszoptattam és már horkolt tovább. :)

2013. jan. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5dik válaszoló vagyok. Mindig mondom igen lehet most tök mindegy néha én is azt kívánom, hogy milyen jó lenne ha reggel tovább aludhatnánk. De ez a fix időpont az amihez én ragaszkodok és a nagyszülőktől is kérek hogy tartsák be.

Nagyon rugalmas a lányom mert ha valami miatt csúszik a napirendünk tud alkalmazkodni, de a nagy átlag az, hogy este 8kor már alszik. Az én lányom sem ragaszkodna a napirendhez hanem szoktattam volna rá. Viszont én előre gondolkodok és ehhez próbálom a napirendet kialakítani.

Mert még a bölcsi nem is biztos, hogy annyira megviseli bár szerintem igen ha meg volt neki engedve, hogy 11-ig fent legyen. Azért az iskolánál megnézném azokat az anyukákat hogy mennyire is fognak küzdeni akkor a csemetékkel.

Mert az iskolában, hogy tudjon teljesíteni biztosítani kell a megfelelő alvás időt. Nekem meg senki nem tudja megmagyarázni, ha a csemete este 11kor fekszik le akkor másnap ha reggel fél hétkor kel akkor pihent lesz a gyermek. Le lehet pontozni nyugodtan de a tapasztalatom az, hogy az a gyerek akinek nincs meg az alvása az igen is rosszabbul tanul mint aki kipihenten ébred.

Ezt akkor is be kell állítania az embernek előbb utóbb és szerintem egyszerűbb kicsinek ezt megcsinálni, mint 6 évesen.

Bár azt sem értem, hogy miért lettem lepontozva az előző válaszom, hiszen az én saját tapasztalatomat írtam le ami be is vállt mert soha nem küzdünk az alvással és egy kiegyensúlyozott kislány anyukája vagyok.

Sokan mondják, hogy szerencsém van vele pedig szerintem a legfőbb dolog, hogy a rendszerességhez szokott és most már ő maga is kéri a napi rendet.

2013. jan. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Fontos a napirend, és nem csak azért, hogy "ne csússzon el a napi program", hanem a gyereknek is jobb, ha egy rendszeres ritmus alapján telnek a napok.

Mi maximum fél órával tovább hagyjuk őket aludni, mint az "tervezve van", utána keltjük őket.

2013. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért az iskolánál megnézném azokat az anyukákat hogy mennyire is fognak küzdeni akkor a csemetékkel.

Mert az iskolában, hogy tudjon teljesíteni biztosítani kell a megfelelő alvás időt. Nekem meg senki nem tudja megmagyarázni, ha a csemete este 11kor fekszik le akkor másnap ha reggel fél hétkor kel akkor pihent lesz a gyermek.


Na ezt azért tudod lehet ám úgy,hogy a gyerek kifárad az oviban, suliban és magától alszik el hamarabb.

Jó példa erre a keresztlányom. Az ő anyukájának is mondták,hogy kell sziklaszilárd napirend, mert majd fáradt lesz a gyerek. Hát a bölcsiben ő úgy elfáradt,hogy már 8-kor elaludt magától, reggel 6-ig!

2013. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!