Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír ennyit a 4 hetes babám?

Miért sír ennyit a 4 hetes babám?

Figyelt kérdés

Kb 1 hete, rengeteget igényli a cicit, ha leveszem róla, sírni kezd. Persze van,hogy meg tudom nyugtatni, de a jellemzőbb, hogy ameddig vissza nem rakom,sír.

A legtöbbször ha elalszik a cicin, és leveszem, berakom a kiságyába, vagy rögtön vagy pár perc múlva felébred, és sír toább. Egyedül tegnap hagyott este aludni, 11 körül elaludt és reggel 4-ig aludt, kisebb ébredési sírásokkal,de aludt tovább. Nem hasfájós,nem szoritja ökölbe a kezét, és nem kemény a hasa. 3 hetes koráig, ha elaludt a cicin, betettük az ágyába, és szépenaudt 3-3,5 órákat...

Tanácstalan, és nagyon fáradt vagyok...

Kinövi ajd ezt, vagy lehet valami baja? Elrontottam azzal,hogy mindig visszarakom a cicire, meg ölbe veszem,ha sír?


2013. jan. 1. 13:09
 1/10 A kérdező kommentje:
És mostanság min a 30 perc szoptatási idő, de gyakoribb a háromneged, vagy egy óra.
2013. jan. 1. 13:12
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak igényli a közelséged.ne hagyd sirni ha ugy nyugszik meg hogy cicire rskod akkor tedd azt.

Cumit nem próbáltad?nálunk ez segitett

2013. jan. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem éhes? Az, hogy fél óráig mellen van, SEMMIT nem jelent. Mérd meg, mennyit eszik. Én nem vagyok a "legyen mellen állandóan" híve, legtöbbször pokoli nehéz később erről leszoktatni. Arról is, hogy mellen elalszik és álmában teszed be az ágyába. Nem rontottál el semmit, még csak 4 hetes. De épp ideje változtatni! Hajrá!
2013. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mérleget most veszünk hétévégn, ugyhogy nem tudom mennyit eszik, de minden nap bukik 1-2szer, illetve sokszor folyik a szájából a tej cicizés közben...

Szerintetek,ha friss levegőre vinném, jobb lenne?

2013. jan. 1. 13:54
 5/10 A kérdező kommentje:
cumit ma még egyszer sem fogadta el, folyton kiköpi... A kezét is rágja sokszor. Az nem azt jelenti,hogy éhes?
2013. jan. 1. 13:57
 6/10 anonim ***** válasza:
De, elvileg annak a jele, hogy éhes. Nézd a többi reakcióját is: mennyire keres pl. a szájával, ha az arcához érsz. Nekem a leírtakból egyértelműen az jön le, hogy éhes. Persze ez nem jelenti azt, hogy tényleg így van, hiszen ez csak pár támpont, amit írtál. Ha méred, rögtön kiderül!
2013. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A friss levegővel csak óvatosan. Nem tudom, hol laktok, de 4 hetes babát a mínuszokba nem biztos, hogy kivinnék.
2013. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 htes növekedési ugrás, teljesen normális, szoptass igény szerint és pár nap alatt túl lehet rajta lenni. Éjjel vedd magad mellé, aludj meztelenül és szoptass félálomban :)


Nagyon jól teszed, h cicire rakod, hiszen a lényeg, h megnyugtasd s ő termelje a tejet magának a szopival.


A másik ok az lehet, h a csecsemőkori álmosság, aluszékonyság már nem jellemző rá, az álmát minden megzavarja, hiszen éretlen az idegrendszere és nem tud olyan könnyen alkalmazkodni még - ez is teljesen normális.


HA van elég pisis pelenkája, akkor van elég tejed, ezzel a részével szerintem neked most nem kell törődnöd. Inkább tapasztald ki, mikor merül mélyálomba, ha tudod, mett van biztonságos hely, ahová nem kell beemelni, csak letenni, inkább oda tedd aludni nap közben, hogy ne zavard meg az álmát...

2013. jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kérdeztem több embert is,megoszlanak a vélemények. Az idősebb korosztály,köztük anyukám, és a 40 éves barátnőm is azt mondja, ha látom,hogy nincs baja, nem fáj semmije, akkor hagyjam sirni azért, mert különben teljesen hozzászokik a cicizéshez, és sosem fogok tudni semmit csinálni nélküle, mivel a baba nem hülye, ha rájön,hogy csak hisztiznie kell a ciciért, akkor folyton ezt fogja csinálni, és le se fogom tudni tenni.

Nem tudom, remélem tényleg csak a növekedési ugrás...

2013. jan. 1. 15:31
 10/10 anonim ***** válasza:

ne hallgass azokra, akik nem "engednék" cicizni! EGy 4 hetes babának kábl annyiból áll a világ, hogy szopik, alszik, sírdogál... hiszen épphogy világra jött:)! Neki Te és a Veled "járó" szopizás most a biztonság.

Hagyd, hogy feltöltődjön Veled, és amikor eljön az ideje, le fognak rövidülni a szopizások és egyre többet lesz el a cicid és a közvetlen közeled nélkül. Hiszen ez az egedfejlődés menete, nem kell ezt erőltetni:).

Most neki ez a "dolga":).

Nem rontottad el:)!

2013. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!