Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltatok már úgy, hogy éreztét...

Voltatok már úgy, hogy éreztétek, a gyereketek jobban szereti az apját?

Figyelt kérdés
Kisfiam 21 hós és sokszor érzem ezt. Már kisebb korában is volt, hogy így gondoltam, de mostanában a férjem kicsivel több időt van itthon, igazán csak most látom így. Az előbb elsírta magát, bementünk hozzá, ölbe vettem de ő az apjához kéretőzött. Sokszor látom rajta, hogy amikor az apja belép a szobába csupa mosoly és öröm, én meg ha elmegyek itthonról, akkor észreveszi, de nem örvendezik amikor hazaérek..Annyira rosszul esik, hogy el sem tudom mondani. Olyan érzés, mintha vmit már elrontottam volna, nem lennék elég jó anya. Játszani is szívesebben játszik az apjával. Félek, hogy nem csinálom jól, persze velem nem tölt annyi vicces és jókedvű időt, mert többfélét főzök minden nap, rengeteg a házimunka, szóval olyan mintha én az ellátó lennék a férjem a tök jó fej, akivel szívesebben van. Voltatok már így? Most próbálkozunk a kistestvért összehozni, de bele se merek gondolni, mi lesz ha majd kórházba megyek. Meg se ismer majd? Vagy nem is fogok neki hiányozni? Kérlek adjatok tanácsot. Már nagyon sokat kesergek emiatt, nem véletlen, hogy így érzek, biztos van alapja!!
2013. jan. 1. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
nálunk épp fordítva van..
2013. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
irigyellek, vajon mit csinálsz másképp mint én ...
2013. jan. 1. 20:40
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Valamilyen szinten ez normális, hiszen az apját kevesebbet látja normális esetben. Ugye a "kenyérkereső" dolgozik. Jobba esetben napi 8 órát, rosszabban pedig egész álló napokat házon kívül tölt.

Persze, hogy ragaszkodik hozzá. Nálunk is vannak/voltak átmeneti időszakok.

1,5 éves a lányunk, de az első 6 hónapban anya volt a minden, utána apa létezett csak.

Most jött el megint az az idő, hogy anya-anya-anya a top!

A napokban kezdett el ölelgetni is és puszikat adni.

Pl. nekem a számra ad puszit, de mindenki másnak (akár rokon, ismerős), csak az arcára ad, sehova máshová.

2013. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

A gyereknek nem CSAK anyja van, hanem apja is! Miért akarod, hogy csak hozzád kötődjön? Természetes, hogy szívesebben van az apukával, mert őt ritkábban látja, mint téged.

Ne féltékenykedj, hanem örülj, hogy az apjával is jó a kapcsolata. Ha kórházba kerülsz, akkor nem fog elfelejteni, hiányozni fogsz neki, de ha az apjával is jól megvan, akkor nem lesznek gondok vele az evésnél, alvásnál stb.

De ha majd beteg lesz, akkor te fogsz kelleni neki.

A féltékenységed pedig ne mutasd a fiad előtt, mert ezzel tönkre teheted nem csak az apjával való kapcsolatát, hanem a veled való kapcsolatot is.

2013. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Bocsi, de örülök, hogy rátaláltam a kérdésedre, mert én is pont így érzek és jó, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Lányom 26 hónapos és ugyanúgy van, mint a fiad. Apa, a szent, apa a védelmező, apa a minden.

Ez nagyon is jó, csak közben néha szétvet az ideg, hogy vajon hol rontottam el???

Párom viszont mindig azt mondja, hogy gondoljam végig, mi az, amiben én vagyok a jó a lányunknak. S rájöttem van ilyen! :)

Velem táncol, engem kér meg, hogy olvassak mesét, engem kér meg, hogy énekeljek, tudja, hogy én főzök neki és már próbál benne segíteni. Imád teregetni, és olyankor én vagyok a minta neki, vagy ha épp takarítok. Bár lehet uncsi dolognak tűnik, de ezeket tőlem lesi el, tőlem kapja a mintát.

Velem szeret rajzolni, és sétálni...

Meg még egyebek, apróságok, de sokat jelentenek.

Csak nehéz feldolgozni, hogy apa sokszor fontosabb. Mármint én így élem meg, de azért ez ennél összetettebb.

Most azon edzem magam, hogy értékelni tudjam önmagam, mert csak úgy tud ő is majd engem értékelni.

Attól még, hogy nem hozzád fut egy-egy elesésnél, még ugyanúgy szeret.

Ha anno én elestem anyuhoz mentem. De egy percig sem szerettem jobban egyik vagy másik szülőmet. Nekem mindketten fontosak voltak, csak más dolgokban voltak "jók", de mindkettő példára szüksége van a gyerkőcnek.


Fel a fejjel! Én is ezen vagyok! :)



Ha pedig pár napig nem fog látni, hidd el hiányozni fogsz neki.

Én már dolgozok és amikor hazaérek még meg is van sértődve a kislányom, hogy miért nem voltam vele. Bizonyára nem azért csinálja, mert utál, hanem épp azért mert szeret és hiányzom neki.

Csak az érzelmeiket még nem tudják kifejezni sokféleképpen.


Ja, és szerinte te is túl sokat agyalsz, mint én. Kicsit túl is reagáljuk valószínű. nehéz ezen túl lépni, de ha szereted a gyereked és érte teszed a dolgod, akkor érezni fogja az odaadásod és ne fog utálni, nyugi!

2013. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

A kislányom 16 hónapos, de dettó ugyanez van nálunk is. Pap-nak (apának) kérés nélkül osztogatja a puszikat, én meg nem kapok sose egyet sem. Ha apa otthon van, akkor csak ő létezik, szabályszerűen csüng rajta. Persze szerintem azért van ez, mert én ott vagyok neki a nap 24 órájában és már unja az arcomat, őt meg alig látja, na meg ugye vele lehet bohóckodni, le lehet rámolni azt a szekrényről, amit anya nem enged (ezért haragszom is de nagyon). Minden reggel az az első szava, hogy pap (apa), volt, hogy álmában is mondta a kis aranyos :).

Hidd el, ha nem látna téged sem annyit, akkor hiányolna, de nagyon!

2013. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!!! Lehet, hogy magamat nem becsülöm eléggé, hogy kicsit távolabbról is szemléljem ezt a dolgot, de nehéz, mert a mindenem és sose gondoltam, hogy ennyire nagy szükségem lesz nekem is arra, hogy kimutassa a pici a szeretetét. Nem féltékenység, csak a környezetemben a kisfiúkon mind azt látom, hogy rettenetesen anyásak, nálunk meg fordítva van. Szeretem, hogy az apjával jól megvan, soha nem arra lennék irigy v féltékeny, hogy ők szeretik egymást, csak azt reméltem én is jobban fogom azt érezni. Az apukáknak annyiból könnyebb -persze nem mindenhol-, hogy nekik a könnyedebb és mókás dolgok jutnak, nekem meg az orrszívás, ágyba parancsolás...ez persze nem olyan jó móka...:) vannak ilyen napjaim amikor padlón vagyok1 ilyen reakció miatt, tényleg köszönöm amiket írtatok, akkor ettől még lehetek jó anya..
2013. jan. 1. 21:00
 8/16 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetnél jó anya!

Szerinted egy tényleg rossz anyának van lelkiismeret-furdalása, meg szerinted elgondolkozik bármin is úgy igazán?

Úgyhogy nyugi!

Csak szeresd őt, és akkor megtérül a "befektetés".

2013. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ne legyél szomorú, legyen kicsit több az önbizalmad.

Lehet hogy néha tényleg kiszolgáló személyzet vagy,de pont az jutott eszembe, ha nem lennél otthon pár napot, tuti rájönnének mennyire szeretnek,és mennyire hiányzol nekik!

No meg ez az apaimádat könnyen átcsaphat anyuci imádatba is!

De ha nem, akkor se keseredjél el.

Fel a fejjel :)

2013. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, volt is, van is ilyen érzésem, a 20 hónapos kisfiam szinte bálványozza az apukáját. Vannak napok (főleg hétvégén, vagy amikor apa szabadságon van), hogy őt húzza kézen fogva játszani, csak ő cserélheti ki a pelust, csak ő öltöztetheti, csak ő fürdetheti, csak tőle fogadja el az ételt, stb. Amúgy nekem nincsen rossz érzésem ezzel kapcsolatban, ezalatt én többet tudok a háztartással, vagy magammal foglalkozni, és hadd szeretgesse az apukáját, és apa is hadd tudja meg, milyen az, amikor egész napokat eltölt a fiával. Amúgy életkori sajátosság is, hogy az apa kezd egyre nagyobb hangsúlyt kapni a kisgyerek életében.
2013. jan. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!