Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lemaradott mozgásfejlődés?

Lemaradott mozgásfejlődés?

Figyelt kérdés
9,5 hónapos a babám. És mostanában kezdett forogni de nem viszi tulzásba azért. Viszont a hasán körbe-körbe forog és közben hátra tolja magát. Ülni stabilan ül de magátol nem ül fel még. Állni is áll az ágy melett szépen , még csak le ülni sem akar. Szerintetek meg fog mostmár jönni a kedve a mozgásra? (Járunk dévény tornára és korai fejlesztőre.)

2013. jan. 5. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Off: ha nem ül fel magától, akkor az nem stabil ülés!!!


A kérdés lényegét nem igazán értem, de igen: biztos megjön majd a kedve.

2013. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kérdés lényege, hogy be fog-e indulni az én kisfiam is? Hogy csak mostanában kezdett mozgolódni?
2013. jan. 5. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom csak 1 kicsit volt lemaradva a mozgásban, de mára mindent bepótolt, amit kell "tudnia" egy 10 hónapos babának. Ne izgulj!

Nekem mindig azt mondta a gyerekorvos, hogy van benne egy kis lustaság is!

Ha akar elkezd mozogni.

2013. jan. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdést azért nem értem, mert te is tudod, hogy le van maradva, hiszen hordod korai fejlesztésre is meg dévényre is. A további prognózist tőlük kell megkérdezni, hiszen ők ismerik, ők foglalkoznak vele!
2013. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ők sem tudják ezt megmondani. Most egy hónap ki maradt a dévény tornábol mert beteg volt meg jött a karácsony. Valahogy mégis most kezdett el jobban mozgolódni. A dévényes sem érti miért nem kuszik még se letapadva nincs és nem is merev az izomzata. Azért köszi a válaszokat!
2013. jan. 5. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk Dévény tornára mert hipotón volt, 9 hónapos koráig, odáig jutottunk, hogy forgott mindkét oldalra, a tornát végigüvöltötte, úgy kellett behajtogatni a gyakorlatokhoz. Aztán nem mentünk egy hónapig, és ekkor csodák csodája torna nélkül elkezdett kúszni, mászni próbál, felül magától, feltérdepel és már fel is áll. Mindez kb 1,5 hónap alatt történt, mióta nem tornázunk.

Az inaktív gyermekem szinte megtáltosodott. Lehet a te babádnak is most jött meg a kedve a mozgáshoz mikor már nem erőltetik.

2013. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Pont ezen gondolkodunk, hogy nem visszük. Mert ő is csak ellenkezett végig meg persze üvöltött. Már ha csak itthol akarok vele tornázni is sír. magátol meg szépen mozgolódik mostanában.

Na most tanácstalan lettem.

2013. jan. 5. 20:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó válaszoló vagyok. Voltunk a héten neurológusnál, még ő is meglepődött, hogy mennyit fejlődött a kisfiam. Azt mondta nem szükséges tornára járni mert ha a gyerek nem működik együtt, ( már egy éves lesz jövő héten) akkor nincs semmi értelme. Azt mondta még, hogy tanítsuk neki a mászást mutatott pár gyakorlatot. Alig, hogy hazaértünk az én gyermekem elkezdett mászni szabályosan :). Két hónap múlva kell visszamenni akkor megnézi, hogy alakul a járása.

2013. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Ez jó hír! Örülök neki, hogy nálatok jol alakulnak a dolgok!

még mindig nem döntöttük el, hogy visszük-e , de időpontot nem kértem a jövőhétre sem.

2013. jan. 12. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!