Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismertek bölcsőhalálos eseteket?

Ismertek bölcsőhalálos eseteket?

Figyelt kérdés

Nagyon aggaszt ez téma,főleg,hogy itt is olvastam néhány esetről.Így utána jártam,mert nagyon nem szeretném átélni. Sokat utána olvasgattam,de érdekelne néhány konkrét magyar példa.Gondolom olyan nem fog írni,akivel megtörtént,ezt meg is értem,de esetleg,aki ismer,vagy hallott esetekről a környezetében,és tud konkrétumokat.

Gondolok itt arra például,hogy a baba hason aludt,mert ez a legkockázatosabb,de ha háton latatom tuti elkerüljük?mert nem ez derül ki,csak ott kisebb a kockázat.Olvastam azt is,hogy 96%ban tápszeres babáknál volt,de a szoptatottakkal is előfordul.A légzésfigyelő jó,de előfordult olyannal is,aki használt.Állítólag este 10 és reggel 10 között szokott lenni,de olvastam olyat is,hogy egy babával délben történt.Na ezek alapján legyen okos az ember. Szóval,ha esetleg valaki ismer konkrét esetet jól jönne a kis "statisztikámhoz",mert lassan belebolondulok az éjszakákba.



2013. jan. 8. 13:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már többször leírtam, olyat ismerek, akinek a légzésfigyelő mentette meg az életét. A baba már teljesen elkékült, tónustalan volt. Az anyukája nem tudta felébreszteni, hívta a mentőket és a diszpécser utasításai alapján sikerült visszahoznia. A baba 36. hét körül született. Nem akarok hülyeséget mondani, de olyasmi volt a baj, hogy refluxos volt és a torkában fel-le liftezett az anyatej és ennek a gőzei okozták a légzésleállást.
2013. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Regen ide irt egy anyuka. Nem tudom, hogy orulla olvastal-e? A 4-dik oldalon van a szomoru hir. :(


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2013. jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Megértem aggodalmadat!!

Ha nem lenne légzésfigyelőnk..már rég megbolondultam volna!

Így hogy be van kapcsolva is örökké beszaladozok megnézni,hogy lélegzik-e!

Két hetes volt a pici mikor egyszer magán kívül elkezdett csipogni a készülék!

Gyorsan kikaptam a picit és felébresztettem!

Gondolhatod,hogy megijedtem!Megállt bennem az ütő!!

Azóta hál Istennek nem fordult elő..és a gyerekkel minden rendben!

4 hós gyermek anyukája

2013. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

kedves 12-es,előtte is aggasztott a dolog,de pont ezt olvastam tegnap előtt,és azóta ezen agyalok,rettenetesen sajnálom szegény nőt nagyon

kedves 9es nagyon sajnálom az unokahúgodat is,egy kérdésem azért lehet?légzésfigyelőjük volt?

kedves 13-as,örülök,hogy nem vagyok egyedül,én is mindig 5 percenként bemegyek a figyelő ellenére,hogy minden ok-e,éjjel meg kb 30centire tettem az ágyam,hogy a közelben legyek

2013. jan. 8. 19:11
 15/15 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Nem, nem volt legzesfigyelojuk.
2013. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!