Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Varratszedés után mivel...

Varratszedés után mivel ápoljam kislányom sebhelyét?

Figyelt kérdés
Kislányom rosszul esett és a szeme alatt két öltéssel összevarrták a sebet. Jövő szerdán megyünk varrat szedésre. Szeretném ha a heg szépen gyógyulna be. Van tippetek hogy mivel kezeljem? Bioptorn lámpa, aloe spray (DM-es) van itthon. Mindenki véleménye érdekel. Köszönöm
2009. aug. 28. 16:19
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
A kamilla mindenre jó. Szerintem erre is az lesz. :)
2009. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kisfiamnak ugyan nem esésből származó, hanem műtéti hege van, egy éve műtötték, ma már szinte nem is látszik. Persze más egy egyenes sebszél összeforrása, mint egy olyané, ami esésből keletkezett, de én semmit nem használtam rá. Amíg varratok voltak betadinoztam, és még utána is picit. Szerintem a dokit kellene majd megkérdezni, ő több ilyet lát, és talán meg tudja mondani, mi az ami a legtöbbeknek bevált, mert lehet, hogy ami az egyikük bőrének szuper, az nálatok nem jó.


Judy

2009. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A kamilla jó ötlet, még most is annyira ki vagyok idegileg hogy eszembe sem jutott. Köszi a tippet.

Judy neked is köszönöm soraidat. Természetesen meg fogom kérdezni a dokit is csak nem árt több oldalról informálódni.

Apukára bíztam 16 hónapos kislányomat öt percre. Nem kellett volna. Kiesett a pihenőszékből mert apuka laptopozott ahelyett hogy Hanna mögött állt volna. Hanna babám pedig olyan rosszul esett hogy megtörtént a baj. Mivel az arcán van nagyon nem szeretném ha örökös nyoma maradna ezért tettem fel a kérdést. A doki szerint el fog tűnni, de én nagyon aggódom. Soha többet nem bízom meg az apjában és másban sem.

Csak kiírtam magamból a történteket. Köszi a tanácsokat.

2009. aug. 28. 16:32
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
szia mamám ,ápólónő volt és ő neki a mezei zsurlófű tea főzet vált be leginkább,mert nagyon nagy a gyulladás csökkentő hatása.ezek mellet elöbb gyógyúl be a seb a vártnál.ezt beszerezheted dm-be Rossmanba és gyógyszertárba is.
2009. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez elég drága, de nagyon sokáig elég, és minden sebre nagyon jó. Sokkal jobb, mint a Dm-es. (gátsebre, és császáros sebre is ezt ajánlották, tényleg szuper).

[link]

Sajnálom, ami a kislányoddal történt, de ne hibáztasd az apukát. Én óvó néni vagyok, és tudom, tapasztalom, hogy nagyon könnyen megtörténik a baj, és nem foghatjuk mindig a gyerek kezét. Az én 15 hós kisfiam egy nap kb. ötször esik el. Esett már le ágyról is, járdán is. Tele van foltokkal, horzsolásokkal. Ez ellen nem tudunk mit tenni.

Jobbulást a Hannának!

2009. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utólsó anyukának is köszönöm a segítséget. Veszek Frist-öt mert másra is jó és már sokaktól hallottam.
2009. aug. 28. 17:51
 7/13 A kérdező kommentje:
Jaj és persze az óvónéni nagymamis válaszolónak is köszönöm a tippet. Azt hiszem mindet megemlítem a dokinak hogy mit gondol róluk.
2009. aug. 28. 17:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem császár után az orvos ajánlotta a Contraktubex nevű kenőcsöt, hogy heg nélkül gyógyuljon a sem. Persze nem tudom, hogy mekkora a kicsid, lehet-e őt ilyennel kenni, de esetleg kérdezd meg gyógyszertárban.
2009. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked is. Ennek is utána fogok érdeklődni.
2009. aug. 28. 22:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! A kamillát nem nagyon ajánlanám, mert szárít, és jobban fog neki húzódni...
2009. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!