Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyibe kerül 1 havi...

Nektek mennyibe kerül 1 havi tápszeradag az első hat hónapban, ha csak tápszert eszik a baba?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 15:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy akik nem tudnak szoptatni, azoknak a nagy része szeretne és sokat tesz azért, hogy tudjon. Valamiért nem sikerül nekik. Lehet, hogy van orvosi oka, de lehet, hogy "csak" nem jól csinált valamit. Szerintem én ilyen vagyok. Nekem sajnos nem indult be a tejem. Nagyon szerettem volna szoptatni a kislányomat, akire 6 évet vártunk, akinek a létezéért nagyon sokat küzdöttünk a teherbeesésig és sajnos a terhesség alatt is. Tiszta a lelkiismeretem, mert megpróbáltam minden tőlem telhetőt, hogy tudjak szoptatni. A baj valószínűleg az volt, hogy a minden tőlem telhető és a legjobb tudásom szerinti próbálkozáson felül még lettek volna lehetőségek, amiket akkor nem ismertem. Lehet, hogy azokkal sem sikerült volna, nem tudom, soha nem fogom megtudni. De szerintem a legtöbb anyukának, akinek nem sikerül, szintén tiszta lehet a lelkiismerete. Én úgy gondolom, hogy elvétve van olyan anya, aki tudatosan úgy dönt, hogy inkább tápszert vesz. Azt meg szinte kizártnak tartom, hogy egy ilyen döntést a tápszer ára befolyásolna.
2013. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled!
2013. jan. 13. 19:02
 23/33 anonim ***** válasza:

Az antiallergén tápszer 2200ft/600g a Lactogen 570ft/600g

Tehát attól függ ki milyen tápszert eszik.

Mi Bebát szoktuk venni 850ft/600g, havonta 5 doboz fogy.

2013. jan. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
húú erről most eszembe jutott, hogy én milyen sokat sírtam amiatt, hogy hiáb szoptatom a babámat, nem gyarapszik nem hízik, teljes erővel tiltakoztam a tápszer miatt, utáltam a gondolatát, dehát a gyerekem éhezett, mert nem lett több a tejem, így kénytelen lettem tápszerrel pótolni.Szerencsére szopik rendesen a kislányom továbbra is, a lefejt tej viszont nem kell neki, reméltem sikerül leállnunk a tápszerről, nem sikerült,én ezt a részt már feladtam, nagy megnyugvás, hogy van a tápszer és jóllakik a babám.bocs az offért, de ez most kijött belőlem, korábban én már válaszoltam a kérdésre!
2013. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo! Lehet hogy te nem tapasztaltal olyat de az en fiam kb 4 hetes koratol "vegigaludta" az ejszakat. Este 9kor evett es altalaban 5-6 ora korul kelt reggel enni. Barmilyen furcsan hangzik de anyatejes volt. Igaz mi a korhazbol 1 hetesen ugy jottunk haza hogy tobbet evett az atlagnal. meg a doki is azt mondta sok de nem tudtamm mit tenni ha nem kapta meg az adagjat orditott. Ahogy 3 honapos lett rohamosan csokkent a tejem hiaba fejtem ill probaltam szaporitani. Most mar tapszeres viszont a hozzataplalast is megkezdtem mert a tapszer sem eleg neki siman. Szoval nem mindig a kenyelem szamit. Az ember nem hagyja ehezni a gyereket. A kerdesedre a valasz nem tudom mert nem reg kezdtuk a tapszert ugyhogy meg nem tudom mennyi fogy egy honapban.
2013. jan. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
na ez az mi hipoallergént eszünk és 4-5 dobi tuti elmegy és 2000 ft egy doboz...na de 6 hós kora után áttérünk erre a lactogénre ha ez ennyire olcsó.
2013. jan. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Sokkal konnyebbek lettek vna az ejszakaink, ha tudott vna szopizni a kisfiam, de 2 honapos volt mikor mar egyaltalan semmu taperteke nem volt a tejemnek, alig jott belole es csak siirt rajta :( mai napig banom, annyira lelkis baba, de nem szeret velem osszebujni es annyit gondolok ra h milyen jo lenne ot meg szoptatni. 5 honapos. Ugyanugy ebredt mikor anyatejes volt is, 3 es 6-kor es sokkal jobb volt. cicire raktam, evett es aludt. tapszer macerasabb... masnak lehet egyszerubb vizmelegitovel, nekem nincs... Ugyan a vize kivan forralva, de ha nyoszorog, megyek a konyhaba vizet langyositani, bele a tapszer es utana eszik meg csak. lehet nem tunik neheznek, de a nagy komakba volt mar h a mosogatoba ontottem ki a vizet nem labasba v kakaoport tettem az uvegbe tapszer helyett. bar 4 honapos koraban leszokott az ejjeli 2 evesrol, de sztem ezt anyatejesen is megtette vna. 1 hete pedig nem eszik egyaltalan,de mar 5 honapos elmult. Arra akartam kilyukadni, h nem hinnem h a tapszertol minden baba ataludja az ejszakat, ez NEM CSAK tapszer fuggo, babaja valogatja. De ha tudnek szoptatni es aztmondanak nekem h a tapszertol tuti ataludna az ejszakat, akkor sem valtanek arra, mert nekunk csak o van. Szeretek vele bujni.. jobban mondva szeretnek,de o mar "nagy baba"..."jonne menne". nincs meg 5 percig sem a feneken.
2013. jan. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Az én babáim (ikrek) mikor csak anyatejesek voltak, allpr is 2,5 hós koruk óra átalusszák az éjszakát, eleinte 8 órát, most már 10-et is. este anyatej van még mindig
2013. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6 napos!! korától átaludta az éjszakát. Anyatejes volt. Nappal bőven megette az adagját, amire igénye volt. 3 hós kora után mégis kénytelen voltam tápszert adni neki, pedig a fagyóban volt egy csomó átaludt éjszaka alatt lefejt tej.. mert a babám nem hízott a tejemtől. 2 és 4 hós kora közt stagnált a súlya.
2013. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
azt még leírnám, hogy azért megkapta az anyatejet, de kalóriadús tápszert kapott hozzá. Most 1 éves, most sem egy nagy súlyú baba.
2013. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!