Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyibe kerül 1 havi...

Nektek mennyibe kerül 1 havi tápszeradag az első hat hónapban, ha csak tápszert eszik a baba?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 15:46
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

9-es válaszoló, én csak válaszoltam egy kérdésre, amit feltettek nekem. A kérdés arra irányult, mennyibe kerül egy havi tápszer adag.

Egyébként a tej igény szerint termelődik. Ez bizony kötél idegeket, türelmet, és időt igényel,mikor nem elég, hogy újra elég legyen. Én 8 hétig fejtem 20-30 percig minden szoptatás után nap közben, miközben a lábammal tologattam a babakocsit. Mire végeztem, felébredt, és lehetett dajkálni vagy fél órát, majd kezdeni elölről az egészet.

2013. jan. 13. 16:56
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Lactogen tápszert eszik a kislányom amiből egy doboz receptre 550 Ft (600 gramm)!Most kb 8-9 doboz fogy egy hónapban, szóval kb. 5000 FT.
2013. jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki jókedvéből és lustaságból ad tápszert a babának.nekem pl meg sem fordult a fejemben hogy valaha tápszert fog enni a fiam mégis így lett.hiába szoptattam igény szerint két óránként, óránként mégsem volt elég a tejem.így most már kiegészítést kap.volt hogy csak ordított a cicin. Éhesen biztos nem fogom hagyni, ahhoz nem lenne szívem. Amúgy elég drága dolog a tápszer itt külföldön is, havi szinten még nem számoltam össze pontosan de kb 45 euró körül van úgy hogy én minden etetés előtt szoptatok is mindkét mellből,plusz böfiztetés utána tápszer és megint böfiztetés, tehát sokkal időigényesebb mint a sima szoptatás vagy sima tápszerezés.
2013. jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
53%

9-es vagyok. Hogy a kérdésre is válaszoljak, kb. 6000 ft-ba került a tápszer egy hónapban, amíg csak azt evett.


Más anyák is hoznak sok sok áldozatot a babájukért, nem csak Te Kérdező, legfeljebb nem írnak ki kérdést, hogy eldicsekedhessenek vele. Na szia.

2013. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
4*980 Ft.heti egy doboz Lactogen 900 gr-os fogyott.
2013. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Kitartást 13-as! Le a kalappal előtted!

Én sem azt állítom, hogy mindenkinek sikerül zökkenőmentesen szoptatni, de sokkal többen lennének képesek, mint ahányan megteszik!

Akinek nem inge, ne vegye magára! Senkit sem akartam megbántani!

2013. jan. 13. 18:23
 17/33 anonim ***** válasza:
ez a lactogenn ilyen olcsó? lehet áttérünk rá.
2013. jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Kb. havi 6-7 ezer Ft-ba kerül a tápszer az 5 hónapos lányomnak.


Azt viszont megkérdezhetem, hogy szerinted mennyiben függ össze a tápszer ára azzal, hogy valaki önszántából a tápszerezés mellett dönt? Ezt egyszerűen nem tudom értelmezni:

"Igazából az is érdekelt, hogy mások, akik egy kis áldozattal ugyanúgy szoptathatnának, mint én, mért döntenek inkább a tápszer mellet. Ezért fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy milyen anyagi vonzata van ennek"

2013. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam.

A barátnőm nagy problémája az volt, hogy "éhezett" a baba, mert éjjel is 2-3x megéhezett, fel kellett hozzá kelni. Ezért tejpépet adott neki este, így nem éhezett meg, nem szopott éjjel, aludtak, viszont kevesebb lett a tej. Erre jött a tápszer, ergo még kevesebb lett a tej, DE ALUDTAK ÉJSZAKA!

Tehát mennyibe kerülhet havonta a nyugodt éjszaka, illetve mennyit spórolt volna a családi kasszának, ha felkel.

DE ez nem vonatkozik mindenkire! Van, aki mindent megtesz, de mégsem sikerül. Tisztában vagyok vele.

Csak bosszant, amikor mások azzal dicsekednek, hogy a babájuk 8-10 órát alszik egyhuzamban. Egy szoptatott baba nagyon ritkán fog ilyet tenni.

2013. jan. 13. 18:49
 20/33 A kérdező kommentje:

Egyébként örülök, hogy azért hasznos a kérdés, hogy összehasonlíthatjátok a tápszereket!

Igazából nem volt szándékom ennyire mélyen belemenni a körítésbe.

2013. jan. 13. 18:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!