Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy éltétek meg, mikor...

Ti hogy éltétek meg, mikor (viszonylag hamar pl a babátok 2-3 hónapos korában) elapadt a tejetek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2 hetesen, elhiheted 1 évig sem tudtam feldolgozni!
2013. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól kezve tápszert kapott és kész, eszemben sem volt emiatt problémázni. Ez van, változtatni nem lehet rajta, elég sok gyerek felnött már tápszeren és még élnek.

Szeretgetni szoptatás nélkül is lehet, magamat idegesiteni meg teljesen felesleges hülyeség.

2013. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha ezen agyalsz, és nem fogadod el a tényeket, akkor a mindennapokat fogod megmérgezni. Alapjáraton ez van és kész, inkább az a lényeg, hogy a babád kiegyensúlyoztt és nyugodt legyen, mint hogy éhes...
2013. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első babámnál egyáltalán nem volt tejem. Ezt nagy tragédiaként éltem meg, még két évvel a születése után is lelkiismeret furdalásom volt.

A második babám másfél hónapig volt anyatejes. Lett volna ő tovább is, ha rajta múlik, de egyszerűen elment a tejem, és semmi nem segített visszahozni. Ezt már nem éltem meg akkora tragédiának, egyszerűen elfogadtam, és örültem neki, hogy legalább az első másfél hónapban tudtam szoptatni.

2013. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vettem elektromos mellszívót és szoptanított.Szaporító fejésbe kezdtem és mellre tettem mielőtt megetettem volna.Lefagyasztott anyatejet kapott és tápszer.2 hetembe került míg megindult a tej.Most 18 hónapos még mindig szopik.Azóta többször volt hogy szinte nullára apadt,de mindig észbe kaptam.A streszt nem bírom....
2013. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Én csak azt sajnálom így utólag, hogy akkor állandóan ezen az oldalon lógtam, hogy hogy lehetne több tejem. Mert itt mindenki azt sulykolta, hogy mindent meg kell tenni, hogy legyen tej, az anyatej a legjobb, próbáld ki ezt, vedd meg azt...stb teljesen beleroppantam idegileg, hogy miért nem megy, egy vagyont elköltöttem. Amúgy az első gyerekkel 9 hónapig minden rendben volt. Én azt ajánlom így utólag, hogy nem szabad ezen gondolkozni. A tápszeres gyerekemnek sokkal jobb az immunrendszere, mint az anyatejesnek. Semmit nem jelent, de tényleg..
2013. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én babám 2 hetes korától kapott tápit pótlásként.3 hós korára elutasította a cicit.Rossz érzés volt mert szerettem szoptatni de nem tudtam mit tenni.Örültem h legalább addig is cicizett.
2013. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezen nehogy kiakadj, mert megérzi a babád. Az első baba nekem is 2 hónapig szopizott, utána tápszer. És ugyanolyan mint a többi gyerek :)!

( bár én is kicsit bánkódtam, de hát ez van)

2013. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Még nem apadt el,csak kevesebb van.Én 3 óránként fejek, mert nem tud szopizni. Innen tudom,hogy kevesebb van. ml-ben látom.Most még bízom a homeos bogyókban.Hát majd kiderül. Nem stresszelek, csak kíváncsi voltam,hogy ki hogyan élte meg.

Eleinte nekem is pótolni kellett tápszerrel, aztán a tápszert kiváltottuk vásárolt anyatejjel, de már ígyis kevés a kettő együtt. A születése után megviselt,hogy tápszert kellett adni, de már elfogadtam ezt a tényt.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2013. jan. 15. 19:05
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem is indult be a tejem rendesen. Sajnos ha a fejem tetejére álltam akkor se lett 50 ml/napnál több! Annyi szoptatós teát meg mindenféle nyavaját ettem/ittam, hogy a fiamnak beindult a teje. 5 hetes volt amikor végleg elapadt. Nagyon kiakadtam és depressziós lettem. De mindenki nyugtatgatott, hogy így is felfog nőni. Azóta tényleg észrevettem, hogy nem lett gyengébb az imunrendszre (még nem volt soha beteg, (akkor se amikor az apjával mindketten lebetegedtünk) gyönyörűen fejlődik, vidám. Úgy érzem mindent megtettem a siker érdekében. Akár 20 percenként is szoptattam, de muszály volt neki tápszert adni, mert 3 kiló alá fogyott. Mostmár 6 hónapos és 8300 gramm :)
2013. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!