Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolok mindig rosszra,...

Miért gondolok mindig rosszra, és rettegek folyton, hogy valami baj történik a kicsivel? Hogyan tudnám leküzdeni ezt?

Figyelt kérdés
Most kilenc hónapos a kislányom. Sokszor, és talán egyre többet gondolok arra, hogy valami baj történik vele. Alapból is olyan vagyok, hogy ha valami nagyon várt, jó dolog történik velem, elkezdek félni, hogy vége szakad. De ami most zajlik bennem, az mindenen túltesz, bármilyen helyzetben képes vagyok tragikus helyzetet látni, szörnyű bajtól félni. Pl. mikor lépcsőn mentem le a kicsivel, mint egy filmszalag bevillant, hogy leesünk, s én nem tudom elkapni. Annyira bepánikoltam, hogy leizzadtam, rettegtem, mire leértünk a lépcsőn. A férjem azt mondja, ha továbbra se győzöm le ezeket a félelmeket, még a végén tényleg baj történik... Más nem szokott félni? Mit tegyek, hogy megnyugodjak végre? Mióta ezt mondta egyébként még jobban félek.
2009. aug. 29. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

ez nagyon rossz dolog lehet. Én nem értek az ilyesmikhez, de ha ennyire aggaszt,szerintem inkább fordulj szakemberhez.

Nehogy félreérts, nem arra célzok, hogy bajod van. Vannak most már olyan szakemberek, pszichológusok, akik egyszerűen csak tanácsot adnak, ezek nem kezelések, mint betegségek esetében. Lehet, hogy tud tippet adni, ha rád tör ez az érzés, mivel tudod elterelni, stb.

Férjeddel beszéljétek meg, hogy keresel a környéken egy szakembert, akivel meg tudod beszélni ezeket a félelmeket, és biztos, hogy tud segíteni.

Az alapján amit írtál, ez csak egy túlzott félelem váratlan dolgoktól, semmi más. Viszont nem tudod, mikor tör rád éppen, és ez ijesztő. arról nem is beszélve, hogy ilyenkor a gyerkőc megérzi rajtad a hangulatváltozást, és ő is meg fog ijedni, ezért fontos valakivel megbeszélni az egészet!

2009. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van. Köszi a választ!
2009. aug. 29. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,

ez reszben oszton, ami a noi termeszetbol jon, reszben a hormonok jateka. Estenkent probalj meg meditalni egy kicsit, es csak pozitiv dolgokra koncentralni. TUdom, hogy olyankor csak zuhanni tud az ember lanya, de ot percet meger.

Az ilyen filmvetiteseket pedig addig is, amig elmulnak tekintsd figyelmeztetesnek. Ovatosan menj le a lepcson, nezd meg nem csuszik-e a cipod, nincs-e valami a lepcson stb.

Ezek a megerzesek sokszor annak az eredmenyei, hogy szemunkkel sokkal tobb dolgot eszlelunk, agyunkkal sokkal tobb mindenre koncentralunk, mint amit valojaban felfogunk vagy feldolgozni tudunk. Peldaul: lemegy a lepcson eszreveszed - de fel nem fogod-, hogy valaki eldobott egy zoknit, vagy kiall egy szog, vagy csak felsikalas utan nedves folt maradt rajta, kozben az agyad bevillant ket ujsagcikket, amit ilyen balesetekrol olvastal, vagy egy filmet es mar pereg is a filmed.

Ne felejts el meg valamit, a baba koruli teendok mellett a szellemi kreativitas kihasznalasa csokken, igy a fantaziad ebben is kieli magat.

Tehat ha legkozelebb elked veled jatszani a fantaziad, nezz korul es gondold vegig, mi okozhatta: lattal es tudatalatt felfogtal olyan dolgot, ami veszelyt okoz, vagy egy filmre asszocialtal a szinek, hangok kornyezet miatt. Igy maris latod a problemaforrast esa valodi veszelyt, tehat ki tudod kerulni.

2009. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó volt az első két válasz! Annyit tennék hozzá, hogy valahol azt olvastam, ez is a szülés utáni depresszió egyik fajtája. Én is küzdök hasonló problémával, és fontolgatom, hogy szakemberhez fordulok. Javasolták még a meditációt, jógát, agykontrollt.
2009. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat, nagyon rendesek vagytok! Azt hiszem, kipróbálom a meditációt, amúgy is jót tenne. :) Na és igen, igyekszem mindig biztonságos környezetet biztosítani, mindenre figyelni. Ha nem javul a helyzet, végső esetben felkeresek egy dokit.
2009. aug. 30. 10:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal meg raersz. Masfelol a pszichologussal valo beszelgetes, - ahogy az elso valaszolo irta is - nem orvosi vizsgalat, inkabb kozos elemzes egy adott temarol.
2009. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!