Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeretem 10 napos lányomat?

Nem szeretem 10 napos lányomat?

Figyelt kérdés

10 napja született meg az első kisbabánk.Tervezett volt,31 éves vagyok.Időben abszolút korrektnek találom,dolgoztam,lediplomáztam,"kiéltem" magam,nem vagyunk szegények,4 éve boldog házasságban élünk.Nagyon szerettük volna ezt a kicsi lányt,és most nagyon kéne örüljek.Vártam,a terhesség alatt is izgultam,féltettem,és most még csak azt sem mondhatom,hogy nem így képzeltem el,mert nagyon jó baba,szopik,szépen fejlődik,keveset sír,könnyen született.De valahogy úgy érzem nem szeretem,közömbösséget érzek.Vigyázok rá,és teljes odaadással végzem a vele kapcsolatos teendőket,aggódok nehogy baja essen.Szülés előtt rengetegszer olvastam a gyakorin,hogy mit fogok érezni,milyen lesz,felkészült voltam,azt a mérhetetlen boldogságot azonban nem érzem,amit itt mások is írnak.Nem vagyok depressziós,vidám vagyok,mosolygós,jól érzem magam,de ez zavar.

Normális?Lehet még nem szoktam meg/fogtam fel,hogy tényleg megszületett?


2013. jan. 23. 13:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jön könnyen mindenkinek az anyaság, ebbe bele kell tanulni.

Nekem most a legjobb, 2 éves a lányom. Az első hetekben azt sem tudtam mi történt velem. Csak tettem a dolgom, és persze addig is szerettem, de amikor már dumál, sokkal jobban kifejezi az érzéseit, akkor tök más lesz minden. Egy igazi kis szerelem ez, ami sokkal, de sokkal jobb, mint amikor 10 naposan aludt-evett-sírt. Nekem össze sem hasonlítható!

Tehát én azt mondom, hogy hétről-hétre, hónapról hónapra jobb lesz! A kötődés valakinél (pl. nálam is) egy folyamat volt.

Most meg azt gondolom, hogy el sem tudnám képzelni nélküle az életem, és imádom, de nagyon-nagyon.


Most szültél, teli vagy hormonokkal, még nehéz.

DE ezer százalék hogy lesz jobb is, hidd el!

2013. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
70%

Én is ezt éreztem!

Kb 2, sőt 3 hós volt az, h már azt éreztem, h "jajjj, de megzabálom, úgy imádom" :D

(most 5 hós:)

2013. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%

20 hónapos fiú anyukája vagyok. Nagyon sokszor írtam itt a gyakorin, kértem tanácsot, segítséget kétségbeesve, mert nem feleltem meg az elvártaknak, azaz nem voltam kirobbanóan boldog szülés után. 10 nappal a szülés után, én nemhogy boldog nem voltam, az egyedüli boldogságot az jelentette ha alhatok, kikapcsolhatom az agyam, alvás közben nem fájt semmim. Aztán telt múlt az idő, én egyre jobban féltem vele egyedül maradni, pedig azt hittem ahogy telik az idő jobb lesz, de nem lett. Volt egy nagyon nagyon mély szakasz. ÉLetem legrosszabb időszakának éltem meg, és senki nem értette, hisz:itt a baba, a világ legjobb dolga, és te meg nem vagy boldog? Majdnem le is köptek.

Aztán megint csak telt múlt az idő, megszoktam hogy anya lettem, megszoktam, hogy felelős vagyok, megszoktam, hogy nem alhatok ameddig akarok, megszoktam hogy egyáltalán nem alhatatok...lassan belerázódtam, a szülés utáni homronok is csillapodni kezdtek (engem nagyon megviseltek a hormon változások) és mondhatom, hogy olyan 3 hónapos korára már nem voltam mélységesen boldogtalan. Sőt addigra szerettem is. Megtanultam!

Türelem. Minden normális ami benned zajlik, okos lánynak tűnsz, ne hagyd magad befoylásolni másoktól, akik nem éreztek így, sőt el sem tudják képzelni, hogy Te miről beszélsz.

Adj magadnak - magatoknak időt. A babának is szoknia kell téged, a világot, a zajokat, a hangokat, a szagokat, mindent.

2013. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

a 6-os nagyon szépe, jól leírta.Én ugyanígy voltam.tervezett baba, vártam terhesség alatt végig, hogy megszülessen.

Aztán mikor a szülöszobán a mellkasomra rakták fel sem fogtam, későbbi napokban meg azt éreztem amit te, elláttam rendesen, aggódtam, hogy minden rendben legyen vele, de az a mindent elsprő,húú de nagyon imádom, szeretem a gyerekemet érzés nem jött.Azt hittem nem szeretem a gyerekemet.kb 4-5 hetes volt, mikor megjött ez az érzés, annyira imádom, nem tudok betelni vele, ölelgetem össze vissza, csak mert jólesik, mert szeretem.mindig azon gondolkodom, hogy lehet valakit ennyire nagyon imádni:)

2013. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon igazak,amit eddig írtak,látod többségében mind így vagyunk ezzel,csak pl én sem mondtam ezt ki a férjemen kívül senkinek,mert mit gondoltak volna rólam pl a nagyszülők??De ezt éreztem,nálunk az áttörés 5-6 hetesen jött az első mosolyokkal,azóta meg egyre jobb,ahogy ő is ki tudja mutatni a szeretetét napról-napra jobban,meg volt egy kis terhesség utáni depim,amin a férjem segített át,szóval szülés után nem könnyű megbirkózni ezekkel a dolgokkal,nekem most 9 hónapos,te is túl leszel ezen nem sokára,imádni fogod!!
2013. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%
Én is ugyanígy voltam, 8 hetes az első kislányom.Én is féltem vele kettesben maradni,nem akartam vele aludni(nem tudom miért),nem éreztem,hogy az én gyerekem,nem tudtam mit mondjak neki,nem is nagyon szóltam hozzá.Állandóan görcsben volt a gyomrom,hányingerem volt,testileg-lelkileg rosszul voltam,éjszaka legszívesebben elmenekültem volna.Kb. 2-3 hétig tartott ez az állapot, de most már sokkal jobb.Még mindig feszült vagyok néha,de sokat beszélgetek vele,mosolyog rám, és legszívesebben egész nap fognám,puszilgatnám.Most már vele akarok aludni,csak félek,hogy elszokna a kiságytól.Nem mondom,hogy minden 100%-os de sokkal-sokkal jobb az első 2-3 héthez képest és tudom,hogy egyre csak jobb lesz.
2013. jan. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem három gyerkőcöm van,és ha hiszed ha nem mindháromnál így éreztem.A harmadiknál pedig úgy hogy a két nagyobbat szeretem ,a kicsi meg semleges volt.

Aztán telt múlt az idő,néhány héten belül összeszoktunk.

Persze hogy időre van szüksége az embernek felfognia azt,hogy anya vált belőle.

Látod?nekem mindhárom gyereknél ez volt.

Eltelik egy rövid idő és rájössz,hogy mennyire szereted!(ami valószínűleg most is így van)

:)

2013. jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Majd alakul! az első időszak a halálra aggódásról szól, aztán jön a hasfájás, aggódunk a tej miatt, épp lemerül éjjel a légzésfigyelő és elkezd csipogni, és még sorolhatnám, de ezt te is tudod. Aztán akkor kezd az meber fellélegezni, amikor rájössz a gyerek nem hal bele egy sírásba, elkezd mosolyogni, elkezdtek kommunikálni, jobban ráérzel a babára, hogy mikor mit akarhat, minek örül, kialakulnak egyre több szokások (együtt), ez idő, adj időt magadnak és természetesen imádni fogod a szarosodat :)
2013. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
33%
Én 1 hónapig nem szerettem Őt!Majd folyamatosan kezdtem megkedvelni,most meg 2 hónapos és Ő a mindenem:) Neked is jönni fognak az érzések nyugi:) csak idő kell.
2013. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
11%

Tuti mindenki le fog pontozni, de amit a legtöbb válaszoló írt számomra érthetetlen. Még a férjem is azt mondta, mikor 1 hetes volt a kisfiunk, hogy úgy szereti, hogy meghalna érte. Nekem érthetetlen, hogy egy anya ne szeresse a gyerekét. Nekem a mai napig fura, hogy a kisfiam megszületett, hogy ő volt bennem, stb., de mindig szerettem és egyre jobban szeretem.

Aki ilyeneket írt, annak szerintem is a depresszióhoz van köze vagy a hormonok játéka, de én nem gondolom normálisnak.

2013. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!