Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeretem 10 napos lányomat?

Nem szeretem 10 napos lányomat?

Figyelt kérdés

10 napja született meg az első kisbabánk.Tervezett volt,31 éves vagyok.Időben abszolút korrektnek találom,dolgoztam,lediplomáztam,"kiéltem" magam,nem vagyunk szegények,4 éve boldog házasságban élünk.Nagyon szerettük volna ezt a kicsi lányt,és most nagyon kéne örüljek.Vártam,a terhesség alatt is izgultam,féltettem,és most még csak azt sem mondhatom,hogy nem így képzeltem el,mert nagyon jó baba,szopik,szépen fejlődik,keveset sír,könnyen született.De valahogy úgy érzem nem szeretem,közömbösséget érzek.Vigyázok rá,és teljes odaadással végzem a vele kapcsolatos teendőket,aggódok nehogy baja essen.Szülés előtt rengetegszer olvastam a gyakorin,hogy mit fogok érezni,milyen lesz,felkészült voltam,azt a mérhetetlen boldogságot azonban nem érzem,amit itt mások is írnak.Nem vagyok depressziós,vidám vagyok,mosolygós,jól érzem magam,de ez zavar.

Normális?Lehet még nem szoktam meg/fogtam fel,hogy tényleg megszületett?


2013. jan. 23. 13:37
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó szerintem nem olvastál figyelmesen. NEm arról van szó, hogy nem szereti a gyerekét, hanem arról, hogy a mások által "elvárt" a mindent elsöprő áhítatos érzés nem jött még. Ami teljesen érthető, hiszen nem vagyunk egyformák, valakinek időbe telik feldolgozni, hogy anya lett, valaki meg azonnal átéli teljesen.

Ennek nem a depresszióhoz van köze, hanem ahhoz, hogy nem vagyunk egyformák. Semmilyen érzelemben sem. A kérdező szereti a gyerekét, csak kétségbe esett, hogy a mások által leírt érzéseket ő még nem élte át, és megijedt, hogy akkor gond van vele, és nem is szereti.

2013. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik gyerekemet szültem és hasonlóan semmit nem éreztem. Most kilenc hónapos és imádom,minden mozdulatát és mosolyát De én tudtam hogy megváltozik,ezek akkor is a hormonok, nálad is megváltozik ne aggodj.
2013. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Én kb ugyanígy voltam. Tervezett gyerek, az időzítés tökéletes volt, könnyű szülés stb. Nagyon jó baba volt újszülöttként, ráadásul gyönyörű.

Mégsem éreztem iránta semmit sem, az aggódáson kívül, ahogy te is írtad. És én is teljesen kétségbeestem, hogy nekem talán mégsem kellett volna gyereket vállalnom, mert nem vagyok anyatípus stb.

Pár hónap múlva pedig úgy éreztem, hogy annyira szeretem őt, hogy szinte fáj, meghalnék érte, bármit megadnék neki, legszívesebb állandóan ölelgetném, szeretgetném. Azt hiszem van, akinek több idő kell a kötődés kialakulásához, és mi ilyenek vagyunk. Szerintem ne aggódj, nemsokára majd rád mosolyog, kedvesen gügyög neked valamit, te akkor elolvadsz és rájössz, hogy mennyire nagyon imádod :)

2013. jan. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anyács ***** válasza:

Nekem is hasonló volt! Nekem konkrétan 6 hét kellett, h anyává váljak! Sajnos elég szomorú vagyok miatt, és nem is büszkélkedek ezzel, de ez jutott!

Viszont ahogy eltelt ez az idő, összerázódtunk, és a mérhetetlen szeretet, szerelem végr megérkezett, és azóta is tombol, amíg csak élek!

Légy türelmes, minden kialakul idővel.

2013. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. jan. 24. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!