Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Látogatás 6-8 hét után, vagy...

Látogatás 6-8 hét után, vagy korábban vagy késôbben?

Figyelt kérdés

Valószínûleg ez a kérdés is megosztja majd a kedélyeket, de nem azért írom ki, mert szeretem a vihart nézni, hanem azért, mert hirtelen merült fel ez bennem egy kérdés hatására.

Szóval. Az itthoni protokoll szerint egy újszülött babát az elsô 6-8 hétben "nem szabad" látogatni, max a legközvetlenebb hozzátartozók, de miért? És itt nem arra gondolok, mert hogy az újdonsült kismama fáradt, stb. Miért nem szabad látogatni egy ilyen pici babát?

Ahol az én lányom született, ott elsô naptól boldog boldogtalan látogatja, sôt a korházba bemennek a rokonok, ismerôsök és kézrôl-kézre adják az újszülöttet. Engem császároztak, de másnap már mehettem haza és otthon vártak a barátok és mindenki egytôl egyig arra várt, hogy mikor foghatja kézbe a lányom. Az én saját véleményem, hogy mindkettô túlzás, azaz a ló 2 oldala. Se rögtön az elsô nap nem jó, se 6-8 hétig várni. Minek várni 2 hónapig? Ha a baba olyan "betegség elkapós" fajta, akkor azt az elsô hét után is elkapja, de a 12. hét után is. Ha meg ilyen téren stramm kölyök, akkor úgyse kap el semmit.

Tehát az érdekelne, hogy ti, újdonsült anyukák, miért várjátok ki a nagykönyvben leírt 6-8 hetet, hogy valakit beengedjetek a lakásba babalátogatóra? Az elsô 1-2 hetet még megértem, de utána? Mint a föntebbi sorokból is kiderül, van gyerekem, tehát a kérdés nem elméleti.

Köszönöm mindenki válaszát elôre is.



2013. jan. 24. 05:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem vártuk ki! A fiam dec. elején született, és kb. karácsonytól megindult a látogatás, hiszen minden távolabbi barát, rokon, akkor tudott jönni. A fiam 10 hónapos koráig még csak beteg sem volt. Nyilván nem egyszerre 20-an jöttek, ill. aki beteg volt az nem jött.

Én kifejezetten örültem, hogy az etetünk-pelusozunk-altatunk körforgásból egy kicsit kizökkenhetek. Mindig is társasági ember voltam, most sem volt másként.

A kórházba mondjuk nem jöttek be sokan, mert felérték ésszel,hogy császár után nem vagyok egy fittipaldi, tehát nem biztos,hogy vendégséget akarok szervezni.:)

2013. jan. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, pontosan így gondolkodom én is. Az én lányom karácsony elôtt pár nappal született és pontosan az ünnepek miatt, illetve az adott ország szokásai miatt még ha akartam volna, se tudtam volna megoldani-betartani a 6-8 hetet. Arról nem beszélve, hogy 1. nem is értek egyet ezzel a praktikával, 2. az egész ottani világ haragudott volna rám emiatt. Tudom, vannak, akik úgy gondolják, hogy "ki nem sz@rja le", de több ezer kilométerre itthonról, egyetlen családtag, vagy rokon nélkül, az ember másképp látja a világot. Én pl császár után másnap már otthon voltam, de mivel még menni alig bírtam a mûtét után, a barátnôm-segítôm-bébiszitterem vitte a gyereket, én meg csoszogtam utána.
2013. jan. 24. 06:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kivárom a 6 hetet. De különben itt nem is arról van szó, hogy senki ne menjen látogatni, hanem hogy nagy összejövetelekre, ahogy van vagy 20 ember, ne vigyük el. Meg bevásárolni se. És az immunrendszere is ekkor alakul ki, "az anyatejjel szívja magába a dolgokat". Egyik gyerek sem születik úgy, hogy beteges vagy sem. Ebből a szempontból fontos a 6 hét. Persze vannak kivételek, akik sosem lesznek ettől függetlenül betegek, de ilyen kisbabánál fő az elővigyázatosság. Nem azt mondom, hogy el fogom zavarni, ha valaki látogatni jön, de 1. ne jöjjön ide minden nap babázni, 2. ne hozza magával a fél rokonságot, 3. ne jöjjön betegen. Ha mondjuk a baba alszik, akkor legalább én is tudok felnőtt emberrel kommunikálni, ami biztos jól fog esni.
2013. jan. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 6 hét azért alakult így, mert ennyi a gyerekágyas időszak:D


Plusz azért az embernek nem árt összeszoknia a babával, az első gyerek után 2-3 hétig azt se tudtam fiú vagyok-e vagy lány, kóvályogtam mint egy holdkóros a kialvatlanságtól:) Így ha 6 hét nem is, de az első hónapban örültem, hogy senkit nem kell kerülgetnem.


Nálunk a tágabb család és a távolabbi barátok kivárták a 6 hetet, maguktól, én nem kértem.


A közeli barátok, és a közeli családtagok meg jöttek, amikor akartak, én senkinek nem tiltottam meg:D


Egyetértek veled, hogy a betegségeket elkapni nem ettől fogja, hiszen ha pl. második babaként érkezik, akkor sem feltétlenül lesz egyből beteg a nagyobbtól, aki közösségbe jár.

2013. jan. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az összeszokáson van a hangsúly (baba+szülők). Én 1 hónap türelmet kértem a rokonoktól, barátoktól. Ezt mindenki tiszteletben tartotta. Utána már könnyebb volt a "Mikor van fent a baba? Mikor jöhetünk?" kérdésekre válaszolni.
2013. jan. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Èn németországban élek, itt szültem 2 lányomat. Itt másképp gondolják a gyerekszületését. Itt természetes eseménynek tartják, így a korházban is az jön be aki akar, nincsen olyan hogy influenza miatt nem engednek be, csak kiírják hogy betegen senki ne látogasson. Be lehet jönni a szobákba, söt az ágyra is fellehet feküdni bárkinek. Az anyák nem pizsamában hanem rendes ruhában, melegítöben vannak mint otthon. Le lehet az elsö naptól menni sétálni a babával, vannak babakocsik elökészítve.

Söt nekem már az elsö napon ajánlotta a növér ha bejön elsö lányom akkor mivel nagyon meleg volt, vigyük le a babát is egy kicsit a kertbe a jó levegöre, de aztán esett az esö.


Elsö szülésnél apa egésznap bent volt, és sokszor ö feküdt az ágyban és mellkasán a bébi. A másodiknál meg a nagylányom mindenképpen a bébi közelébe akart lenni, így felmászott az ágyamra és onnan simogatta a bébit.


A másodiknál volt rossz, mert nem kaphattam külön szobát, mert túl sok szülés volt és a szomszédnak napi 5-10 látogatója jött, MINDEN nap. Szegény meg még császáros is volt, és képtelen volt felkellni az elsö napokban, így a kiskonyhába sem tudott velük kimenni. Neki ilyen családja volt.


Èn ha ismerösömnek született babája, írtam neki hogy gratulálok és jelezze mikor mehetünk látogatni, és hogy alig várjuk már. Utoljára egy koraszülött kisbabához mentünk a 4-ik hétre hívott a lány meg. Ha valakinek van gyereke annál is csúszhat a látogatás mert ha az övéi betegek akkor úgy sem megy látogatoba.

2013. jan. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Az első pár hétben az újszülött immunrendszere annyira éretlen, hogy míg másnál egy banális kór kihordható lábbal, addig neki ugyan ez az életébe kerülhet! Nagyon sajnálom, hogy erről eddig még nem világosított fel senki. Az immunrendszer nem teljes egészként születik. Ugyanúgy fejlődésen megy keresztül és ebből a szempontból az első 6 hét perdöntő.

Nagyon helytelen szokás a kórházak részéről, ez a mindenkit beengedünk dolog pont emiatt. Itthon normális kórházba a gyermekágyra nem engednek be látogatót! Azt is tudni érdemes, hogy a betegségek java része már a lappangási időszakban is fertőz, amikor még a "gazdájának" nem okoz semmiféle tünetet. A fene nagy betegjogok miatt, azonban jelenleg a legtöbb helyen boldog, boldogtalan mászkál. De mint írtam, ez egy újszülött életébe is kerülhet akár!

Nem tudom, te hogy voltál vele, de egy hasfájós, sírós baba mellett, akitől gyakorlatilag alig pár órát aludtam az elején, nem igazán hiányzott a vendégsereg. Természetesen nem minden baba egyforma, van aki annyira nyugis, hogy meg sem kottyan az anyának.

Az én barátaim, rokonaim rám bízták a látogatás időpontját. A mai napig nagyon hálás vagyok nekik ezért!

2013. jan. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Első 2 hónapban hozzánk csak nagszülők,testvér jöhetett,mindenki másnak azt mondtam,hogy majd később, szülők,testvérek se naponta.

Az első jópár hét hármónkról szólt,nem arról hogy átjáróház,vendégeknek csinálni vmit,rendbeszedni a lakást,szoptatást hozzájuk igazitani,akármi.

Volt akinek nem tetszet,de nem érdekelt.


mindenki csinálja ugy ahogy jónak érzi.

2013. jan. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Én az első 10 nap után, amikor már begyógyult a gátsebem, kifejezetten élveztem ha van nálunk egy kis nyüzsi. Mindig hívtam látogatókat, hetente több nap is volt amikor páran itt voltak. Mindenkit megkértem hogy mosson kezet, nem volt ezzel gond. A baba ilyenkor még annyira pici hogy úgyis csak az ágyában aludt vagy épp etettem, azt a 10-15 percet meg kibírták nélkülem. Én jól éreztem magam, kikapcsolódtam, a babát nem zavarta, igaz még csak 3 hónapos, de még nem volt beteg. És nem fél az idegenektől, nem tudom hogy emiatt vagy amúgy sem félne.
2013. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, megy a zöld kezecske. Ahol én szültem, már másnap hazaengedik a kismamát, császárnál is. Én is császáros voltam. Doki szerint azért van ez, mert a komplikációk 95%-a 24 órán belül fellép, ha meg nincs semmi, akkor lábadozni otthon sokkal jobb. Mire hazaértem, már lufikkal feldíszített bejárat fogadott, hogy Isten Hozott SV. A kórházban meg míg én a mûtôben voltam, mindenki a folyósón tolongott. Még a doki felesége is, aki jól ismert engem. Illetve emlékszem rá, hogy én is voltam látogatóban olyan kismamánál, aki aznap szült, ment a baba kézrôl-kézre rendesen. Amúgy meg a kinti protokoll szerint a BCG oltást a gyerek nem a kórházban kapja meg, hanem hazamész vele, aztán 5 naposan, vagy 1 hetesen szépen elmész vele a Klinikára és beadják neki, közben persze vadidegen emberek között vagy, sôt, ha nincs kocsid, akkor szépen tömegközlekedsz.

Nekem igazából az egyik válaszoló németországi tapasztalatai jönnek be, de nagyon. Számomra az lenne, lett volna a legideálisabb.

Továbbra is köszi mindenki válaszát.

2013. jan. 25. 05:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!