Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem sérül a kis agya ha sírás...

Nem sérül a kis agya ha sírás közben sokszor nem vesz levegőt (szinte ájulásig)?

Figyelt kérdés
17 hónapos a kisfiam tudom nem baba kategória már de ezt baba kora óta csinálja. Ha fájdalom éri vagy vmi nem sikerült neki és "hisztizik" annyira sír hogy elkékül nem vesz levegőt és elernyedve elesik persze ezt már nem hagyom mikor látom hogy ez készülődik egyből felveszem de ott is érzem hogy így elájul egy pillanatra.Azontúl hogy nagyon rossz érzés mit tudok csinálni?? Hiába fújok rá akkor nem hogy hamarabb vesz levegőt hanem még tovább visszatartja. A gyerekorvos nem mond rá semmit.
2013. jan. 25. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Lányom is ezt csinálta, kb. másfél éves koráig. Nagyon ijesztő tud lenni.

De amúgy nekem sem mondtak semmit, közölték majd kinövi.

Hát tényleg kinőtte, de borzasztó volt ameddig tartott.

Most 2,5 éves és semmi baja az agyának. Kis ügyi-okos csajszi, tehát nem hiszem, hogy rossz hatása lett volna a dolognak.

Én ilyenkor fújogattam, gyorsan felvettem, átvittem másik helyiségbe, hogy eltereljem a figyelmét, lemostam az arcát kicsit hideg vízzel. Nehéz, de reméljük hamarosan ti is túl lesztek rajta.

2013. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez a kicsi ájulásféle a legriasztóbb a végén , nem lehet hogy epilepsziás ugye?? Vagyis az csak eszébe jutna az orvosunknak is nem?
2013. jan. 25. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Én már nem tudom mi jut eszükbe az orvosoknak...

Nálam mindenre csak legyintettek, arra is hogy refluxos volt (kb. a 3. doki volt olyan kedves és küldött el komolyabb vizsgálatra, ahol kiderült a reflux...)

De azért bízva bízzunk, hogy már elküldtek volna alapos kivizsgálásra, ha ennek komolyabb velejárói lennének.

Én sokszor hallattam, hogy van ilyen, és a gyereknél csak akkor jön el a megoldás, ha valóban kinövi.

Amúgy hány doki vizsgálta?

Én legalább kettőhöz elmennék!

2013. jan. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem vizsgálta így kifejezetten ezt vagy hát szokásos gyerekorvosi vizsgálat van persze (meghallgatja, megmérik stb.) de elmesélem hogy mi van és annyit mond rá hogy majd kinövi. Megkérdeztem már más orvost is igen.
2013. jan. 25. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!