Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszamennétek dolgozni 9...

Visszamennétek dolgozni 9 hónapos baba mellől?

Figyelt kérdés
Röviden: maximális GYED-et kapok, kb. 110 ezer nettó, ha visszamennék dolgozni a fizetésem nettó 250-300 ezer körül lenne. Férjem jelenleg 100 ezret keres, nem biztos a munkahelye, mert határozott szerződése van. Ha most nem mennék vissza, 2 éves korában már nem tudnék visszamenni ebbe a pozícióba ilyen fizetéssel, csak alacsonyabb pozícióba kb. 120 ezres fizetésért, ha egyáltalán lenne helyem. Nagy a dilemmám, mert eredetileg 2 éves koráig mindenképp itthon akartam lenni, de adódott ez a lehetőség. Ti hogy döntenétek?
2013. jan. 25. 21:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
45%

3-ik vagyok.


na hát akor nem is kérdés. ha apuka marad otthon akkor hajrá. de azért 1 éves kor felett apuka is kevés lesz ám, söt még kevesebb mint egy anyuka.

2013. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Dolgozni 8 órát kellene, ill. heti egyszer pár óra túlóra, amit le lehet csúsztatni, de normál időben kb. este 6kor érnék haza.
2013. jan. 25. 21:53
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
7 vagyok. Én akkor is apát választanám, mint a bölcsit. Ha meg még jól el is vannak együtt, akkor meg nem kérdés. Hiányozni, akkor is hiányozna, ha bölcsibe adod.
2013. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom, a többségetek azt javasolja ebben a helyzetben, hogy menjek vissza. Hát igen, szeretem a munkahelyem, jó a fizetés, csak lehetne kicsit később menni! Ha 1 és 2 éves kora között lehetne, nem is gondolkodnék! De ezeket a hónapokat, amiket most a kislányommal tölthetnék, nem hozza vissza senki, és nem tudom pótolni!!!! És szeretek is vele itthon lenni, pedig azt gondoltam magamról, hogy nem fogom bírni az itthonlétet. De nem unatkozom soha, sétálunk, barátnőkkel találkozom, házimunka, főzés, mosás, vasalás, kislányom, netezés, babanapló írás jól kitölti az időmet...
2013. jan. 25. 22:00
 15/26 anonim ***** válasza:
27%
Menyivel nagyobb élmény lesz amikor a kertes házban nyugodtan játszhat az udvaron.
2013. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!

Isten látja lelkemet, nem akarlak b@sztatni, de tulajdonképpen mit vársz?! Ontják a megértő válaszolók az ötleteket, és ők is tudják, hogy rossz érzés lenne otthagyni a manót, és visszaállni gályázni, de sajna pénzből élünk, és ilyen szar világba...Úgy érzem, mintha azt szeretnéd hallani/olvasni, hogy nem, ne menj vissza, meg ne próbálj....Elhiszem, hogy rohadt érzés lehet, meg nehéz meghozni a döntést, de ez van...Kitartás!

2013. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Visszamennék dolgozni ilyen feltételekkel, és úgy, hogy apukával cserélünk, ő marad a babával, én pedig keresem a pénzt. Azért rajta tartanám a szemem, ugyanis nem túl gyakori, hogy apuka játszózik és sétál a picivel, nehogy valamelyik anyuka lecsapja a kezedről... :-)
2013. jan. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagy dilemma az biztos! Az én kislányom 19 hónapos, és heti 20 órában visszamentem dolgozni, úgy, h apukával van abban az időben a pici. Nekünk ez így bevált, a gyerekünk jól érzi magát, örül, ha apával van, én pedig nyugodtan tudok a munkámra figyelni. Heti 40 órára viszont nem szívesen hagynám magára...de a biztos anyagi háttér rengeteget nyom a latba.
2013. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os! Őszinte válaszokat és érveket vártam mellette és ellene, hogy könnyebben döntsek. Tudom, hogy pénzből élünk, de nekem pl. a barátnőim túlsúlyban azt mondták ők nem mennének vissza, nem hagynának itthon ilyen pici babát, mert egyszer ilyen pici, meg az anyának a gyereke mellett van a helye, meg hogy lehet pozitívan gondolkodni és esetleg egy év múlva ugyanúgy vissza tudnék menni majd, ha lesz épp üresedés.


Kedves 17-es! Hát erre még nem is gondoltam! :) De remélem ettől nem kell félnem!

2013. jan. 25. 23:23
 20/26 anonim ***** válasza:
43%

14 hósan a lányunk megy bölcsizni, mert megyek vissza melózni. eleinte én és a férjem is ugrásra készek leszünk és már most próbájuk ismertetni a kinti világgal, hogy nyitott legyen.

engem anno anyukám 9 hósan bölcsiztetett és így is szeretem, legjobb barátnők vagyunk, nagyon szoros a viszony. szóval attól, hogy beadod még nem vagy sem szaranya és ugyanúgy Te neveled, mert a bölcsi csak megőrző. Ez marhaság, hogy 15 gyerek egy dadára, legkisebb bölcsiseknél kevés gyerek jut egy babára, majd az oviban sűrűsödik a dolog.

Ha a férjed belemegy a gyedbe, akkor le a kalappal előtte, hogy átmegy háziasszonyba, de ha nem, akkor sincs vész, a bölcsi nem a pokol, csak hosszú beszoktatással számolj és már előtte "nyisd" a gyereked és szoktasd meg vele a leválósdit.

melóban azért kiharcolhatnál valami kis engedményt, ha olyan a gyereked akkor hosszabb ebédszünetet és megnézheted hogy van(akár titokban is, hogy ő ne lássa) vagy pár hosszabb napért cserébe néha hamarabb végezz és elhozhasd, apa ugyanezt a kört megfuthatná...

2013. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!