Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni gyakori...

Mit lehet tenni gyakori türelmetlenség, feszültség, idegesség ellen?

Figyelt kérdés
Két kisgyermeket nevelek egyedül, dolgozom is, szinte semmire sincs időm. Mindig úgy érzem, hogy valamit még csinálnom kellene, de nem megy. Türelmetlen leszek, feszült, és így az egész család hangulatát megmérgezem.
2007. nov. 15. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben. Meg kell találni a módját a kikapcsolódásnak, akár gyerekek nélkül is. Nagyszülők, rokonok, barátok, de még a szomszéd is tud segíteni, de megoldás a gyerekeknek valami különóra (lehetőleg egyszerre :-)), már óvodásoknak is van torna, sport, iskolásoknak nem gond ilyet találni. Sajnos amikor az ember egyedül van, az egész felelősség az övé napi 24 órában, ebből nehéz kikapcsolni. Javaslom még a párkeresést, nekem bevált... másodszorra megtaláltam az igazit.
2007. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

néhány vajákosság:

- nervenpflege - dm-ben lehet kapni, gyógynövényekből készül

- citromfűtea

- kamillatea

- sedatif pc - homeopátiás készítmény, páromnak segített

- macskagyökér valamilyen készítményben

- komló valamilyen készítményben


néhány tanács: ( ezek nekem váltak be, csak hosszú és nehéz menet volt )


- a türelem gyakorlása,

- az alapvető problémákra összpontosítani, majd megoldani, mert bármilyen radikális segédeszközzel is próbálkozhatsz, nem elég önmagában!

- és nagyon fontos lenne a családdal kikapcsolódni, ha már így "mérgezed". Tudniuk kell azt is, hogy nem csak ez vagy te! Akár egy séta, vagy egy 1-2 napos túra, vagy ami a ti igényeiteknek megfelel!

Sok sikert!


:)


A tüneteid utalhatnak depresszióra, így sok szer annak a "vajákja", amelyeket ajánlottam! A legegyszerübb beépíteni azt, amelyik a páromnak segített.

2007. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

rossz az időbeosztásod, csinálj listát mikor mit szeretnél megcsinálni és pipáld ki.

a problémád a 2 kisgyerek vagy az hogy egyedül neveled és nincs társad? tedd fel magadnak a kérdést, lehet hogy most nincs partnerkapcsolatod. Nem vagy harmóniában önmagaddal el kellene dönteni mit is szeretnél igazán? ird le!!

2007. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Simogass egy állatkát, az általában oldja a stresszt
2009. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon durvának érzed a dolgot menj el az orvoshoz ha van rá lehetőséged! Viszont én azt ajánlanám,hogy szedjél magneB6-ot ez csak vitamin de jó hatása van nekem bevált.

De megpróbálhatod még a Valeriana drazsét ezt gyógyszertárban,gyógynövényboltban kaphatod meg,ez egy gyenge hatású nyugtató amely macskagyökér kivonatból készül.

De vannak még Gyógyteák,ezek sem minősülnek gyógyszernek,pl:citromfű tea.

Próbáld ki valamelyiket hátha beválik,de ha nem menj el orvoshoz.Remélem tudtam segíteni.:-))

2011. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8000
2022. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!