Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Száraz bőrű babát mivel...

Száraz bőrű babát mivel fürösszem, és mivel tudnám helyre hozni a bőrét?

Figyelt kérdés
Voltam vele dokinál, aki a sima mosdókenőcsöt ajánlotta, ezzel csak az a baj, hogy ettől kiütéses volt, majd mikor leváltottuk elmúlt és ezt hiába mondtam az orvosnak az volt a válasz, hogy ez nem létezik... már mindennel próbáltam kenegetni olajjal stb. de nem javul. A csuklóján, könyökén, térdén van ilyen extra száraz folt. Szerintetek?

2013. febr. 1. 09:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet ekcéma?

Arra vannak speciális, gyógyszertárban kapható készítmények.

2013. febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos, ezért vittem el az orvoshoz, de ő nem mondott igazából semmit...
2013. febr. 1. 09:42
 3/17 anonim ***** válasza:
Valamilyen lanolinos babafürdetővel.
2013. febr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A gyerekorvosnál voltál,vagy bőrgyógyásznál?Én is megjártam ezt az utat!A bőrgyógyász elsőnek ajánlotta a patikai fürdetőkrémet,és a kikevert gyógyszertári testápolót.Elsőre bejött nagyon!Azóta egy foltja sincs.Minden fürdés után kenni kell neki vele.A fürdető neked nem vált be,próbálgatni kell.Annyi kencém van itthon amit a gyerekorvos javasolt,hogy egy ideig nem lesz rá gondom,elhasználom én.Ezért is elégeltem meg,és elmentünk a bőrgyógyászhoz.Hátha javasol egy másikat helyette.Ami még nagyon szuper,a Physiogél A.I. testápoló.Marha drága,de eszméletlen jó volt nekünk.Ha azzal kenem elég kétnaponta is.Már ha ekcémája van.Nekünk az volt,és így kezdődött mint ahogy te leírtad.
2013. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én Babé testápolóval kenem a fiam bőrét. Drága, de nagyon jó.
2013. febr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Bőrgyógyász szakorvosnál voltál vele? Ha nem, foglalj időpontot és kérj beutalót, akkor is, ha a dokinak nem tetszik.

Ekcémára gondolok én is, nekem gyerekkoromban pont azokon a helyeken volt, ahol írod. Most már 'szerencsére' alkaron és az egész hátfelületen is előfordul...

Nekem mindig gyógyszertári fürdetőt írtak fel, ilyen-olyan ekcéma elleni krémekkel, igazából csak az Elocom és a hasonló hatóanyagú krémek segítettek. A lényeg, hogy hipoallergén mosóport, öblítőt (vagy azt egyáltalán nem), sampont, testápolót, fürdetőt kellett használnom, még egyszer majdnem a fogkrémet is le kellett cseréljem patikásra, tehát minden illatanyag-mentes kellett, hogy legyen. Az nekem is fura, hogy kiütéses lett a mosdókenőcstől, abban semmi irritáló anyag nincs.

A bőrgyógyászt célozd meg, addig keress, amíg nem találsz neked megfelelőt, nem szabad elhanyagolni, mert elterjed és krónikussá válik a kiütés. Nekem már stresszre is kijön. Nem volt elhanyagolva, csak vagy én voltam nehéz eset, vagy a háziorvos 'kísérletezett' a krémekkel, mert volt már mindenféle a kakaóvajastól a gépzsírszagúig. De bőrgyógyászhoz sosem küldött el, mikor gyerek voltam, felnőttként küldött el egy másik háziorvos, belátta, hogy ez nem az ő hatásköre.

2013. febr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekünk így kezdődött az ekcéma, és mi sem bírjuk a gyógyszertári fürdetőt. Bőrgyógyászhoz vidd, lehetőleg gyerekbőrgyógyászhoz. Egy vagyont költök krémekre, de semmi nem használ, már minden vegyszert kiiktattam, mosógolyó, zuhanyszűrő, de semmi javulás. Ezekre a sima gyógyszertári nem elég, hidd el.
2013. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ami jó a Linola Fett fürdető olaj, és ennek a termékei valamelyest beváltak, A Bioderma Atópiás babatermékei, Nuskin Epoch Baby fürdető és Baobab krém, Babé atópiás bőrre, ezeket váltogatjuk....
2013. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem nem bőrgyógyásznál voltam vele, de akkor valószínű keresek egyet, mert nem szeretném ha súlyosabb lenne...
2013. febr. 1. 10:03
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyerekorvos glicerines testápolót írt fel az ekcémájára, ezt a patikában keverik ki,pár nap alatt rendbe tette a bőrét,és még nagyon sok van belőle. Mármint a krémből. Nekünk sem vált be a mosdókenőcs,az olaj meg még rontott is rajta :(
2013. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!