Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Száraz bőrű babát mivel...

Száraz bőrű babát mivel fürösszem, és mivel tudnám helyre hozni a bőrét?

Figyelt kérdés
Voltam vele dokinál, aki a sima mosdókenőcsöt ajánlotta, ezzel csak az a baj, hogy ettől kiütéses volt, majd mikor leváltottuk elmúlt és ezt hiába mondtam az orvosnak az volt a válasz, hogy ez nem létezik... már mindennel próbáltam kenegetni olajjal stb. de nem javul. A csuklóján, könyökén, térdén van ilyen extra száraz folt. Szerintetek?

2013. febr. 1. 09:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy szódabikarbónát teszel a fürdővizébe, az lágyítja. Egyébként nekem 4 hónapos a fiam, még csak tiszta vízzel fürdetem. Neki is száraz volt a bőre, dokinéni írt ki testápolót, néhány nap alatt helyrejött.
2013. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Fürdesd frezyderm kamillás fürdetővel. Kislányom ekcémás,, neki nagyon bevált, szerintem nektek is jó lenne. Az extra száraz foltokra szintén frezyt, a babakrémet kenném.
2013. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező !


Az én lányomnak is volt egyetlen ilyen irtó száraz foltja, ami lassan de növekedett. A gyerekorvos szerint ekcéma, és az ELOCOM nevű szteroidos kenőcsöt írta fel. Hatott.

Én babám bőre is nagyon érzékeny, de ez a folt más, van sima gyógyszertári testápolónk, de az ezen nem segített.

Létezik gyógyszertárban kikevert szteroidos kenőcs is. Nyilván olcsóbb, régebben olyanunk is volt, csak elfogyott.


Amit gondolok: ne hagyd annyiban a dolgot, vidd el bőrgyógyászhoz.

Amennyiben nem vagy budapesti, a Heim Pál kórházban nem kell időpontot (és beutaló sem kell) kérni, viszont jó korán célszerű menni, mert horror sokat kell várni. (2-3 órákat)

Arról nincs infóm,ha pesti vagy, viheted-e oda.

Gyermekbőrgyógyászat magánrendelés is van:

Szent István Krt. 24. II./7.

www.korutiorvosicentrum.hu

2013. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13

Igen, nekem is csak az Elocom vált be, írtam is.

6. voltam.

2013. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, semmiképpen nem hagyom annyiban. Még egy kérdés akik az elocomot használták, fürdetéshez mi vált be? vagy csak sima víz?

Vidékiek vagyunk de mindenképp kérek időpontot a gyermek-bőrgyógyászatra. Addig is remélem nem lesz rosszabb... eddig az olaj volt ami annyira bevált, hogy így nem olyan piros a szárazság, viszont száraznak száraz így is.

2013. febr. 1. 15:14
 16/17 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. A gyógyszertári fürdető vált be vagy a sima víz.

A HP-ba nem tudom, lehet-e időpontot kérni. Én eddig 4x voltam ott a lánnyal a herpesz miatt, mindig csak sorszámot adtak. Legelőször megkérdeztem, hogy nem lehetne-e, hogy időpontot kapjak az ellenőrzés napjára, hogy ne kelljen ennyit várni, az orvos nézett rám, hogy attól nekem mivel lenne jobb ?? :O

Nem tudom, írtad-e valahol, mennyi idős a kicsid, de a nagyon kicsiket, néhány hónaposakat előre veszik, ha a szülő szól az asszisztensnek.

2013. febr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
6,14 vagyok, Unguentum hydrophilicum nonionicum, amit használtam, most is a kislányommal ezt használjuk, bár neki semmi baj a bőrével, de nekem igen, és ez jó rá. Patikában készített fürdető is jó, amit nekem írtak fel, annak Hófehérke a neve. A kislányomnak szintén patikában kevert testápolója van, kipróbáltam, az is jó, vizes és pillanatok alatt felszívódik, de remek bőrápoló, szerintem azt is használhattok, polisorbátos testápoló a neve, kérdezz rá.
2013. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!