Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a helyzet ha kutya van a...

Mi a helyzet ha kutya van a házban? Mennyire lehet közelengedni a babához ha már mászik? És ha megnyalja?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Ez nálunk is így van. A következő szempontokat kell figyelembe venni: megbízható-e a kutya, tudunk-e ÁLLANDÓan figyelni rájuk, be kell oltani a kutyát, féregteleníteni /alap/, fürdessük a kutyát rendszeresen.

Ha megnyalja egyszer egyszer, hát legyen, de nagyon oda kell figyelni, hogy mik a kutya reakciói a babával kapcsolatban, mert bármennyire is megbízható, történhet súlyos baleset!!!

2009. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

szia!


ez egy nagyon megosztó kérdés lehet. aki nagyon szereti a kutyust nem fog lemondani erről a terhesség alatt sem. Én-és ez saját vélemény!- úgy vagyok v vele, hogy terhesség alatt illetve utána tartani állatot picit bajos dolog. A kutyagumit össze kell szedegetni mielőtt kimegy a baba pl. sétálni a kertbe, bezárni a kutyust... de akkor felfedezi a baba , na kkor megmutatni neki : ez itt a kutya... megsimogatja , ott a szőrén a sok baci...

2009. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Kutyáknál két fontos dolog van ha békés az eb. Az hogy állandó alergén állat van a lakásban, késöbb ne csodálkozz ha alergiás lesz a gyerek szörre. Akár felnött koráig is kihúzhatja.

De ami mégfontosabb a kutya megfelelö féregtelenítése. Ezek a bélférgek a kutya segglyuka köré teszik le a petéket amik szinte láthatatlanok. A kutya pedig a nyelvével tisztítja a seggét, amiröl könnyen a bundájára viszi a petéket. A gyerek tapogatja simogatja és á következö mozdulattal már meg is dörzsölte a szemét. A pete már a szemben is van ami kikelés után akár vakságot is okozhat. Ez sokkal nagyobb probléma mint ha bélférges lesz a gyerek, mert azt pikk pakk kilehet írtani, de a szemben nagyon veszélyes.

2009. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
úristen,amit az utolsó írt az nem semmi,hát én eddig se tartottam kutyát a lakásban,és kint se engedtem még megsimogatni a 8 hós babámnak se macskát,se kutyát.messziről szeretgetjük a kutyát és csak megszagolni engedem a kutyának is.én sajnos nem bízok a kutyákba,sose tudni mi jár a buksijukba,jobb messziről szeretni ilyenkor őket.de ahol lakásban van,hát nem könnyű kérdés az biztos.
2009. szept. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerencsétlen gyerektek... Akiknél állat van azok sokal kevesebbszer betegednek meg és nem lesznek allergiásak. Ellentétben azokkal akiket féltenek az állatoktól, azon kívül később utálni és rettegni fogják őket... Milyen tudatlanok vagytok. A féreg meg a kutya emésztőrendszerében van, nem a végbélnyílásnál... És alap minden kutyát féregtelenyíteni. Fürdetni nem szabad sokszor mert az árt a bőrének, bár gondolom csak a gyerek a fontos.

Ha a kutya meg van nevelve és TUDJA HOGY TE VAGY A FŐNÖK, akkor nem kell aggódni. És meg kell neki mutatni a kisbabát. Egy nyalástól nem lesz baja, de ha akarod majd letörlöd utána... Bár egy jó kutyára elég rászólni és nem nagyl. Azon kívül aki állatot vett, vállalja a felelősséget akkor is ha gyereket szül. Egy életet, aki réd van szorulva nem lehet eldobni, mert csak a gyerek a fontos.

Egy egészséges kutyától a gyereked is egészségesebb lesz, okosabb, és kedvesebb. Aki szereti az álkatokat kiskorában abból jobb ember lehet felnőve.

A tudatlanoknak meg üzenem, hogy sajnálom a gyereküket akit megfosztanak ettől a csodától, ami egy állat, és remélem nem fognak belehalni az idegbajba hogy még a széltől is óvják a gyereket. Ne is csodálkozzanak ha aztán olyan lesz... -.-"


Egy kutyás három kutyával aki még sosem volt betegebb a megfázásnál...

2009. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
12.38-as vagyok.Kedves utolsó.azért még nem kell tudatlannak nevezned mert nem engedem a fiamnak,hogy rámásszon a kutyára amikor minden másodpercben a szájába nyúl.nem tiltom semmitől,és nem óvóm a széltől nem 1 gyerekem van,de ÉN nekem van egy határ,amit a kutya és a gyerek között húzok,ha nagyobb lesz természetesen megyünk kutyázni mert én is imádom a kutyákat,de had döntsem már el,hogy mit engedek meg a babámnak és mit nem.ettől még nem vagyok tudatlan,mert én nem nevelek kutyát gyerek melett és gyerek imádja a kutyát,de egyemlőre csak nézegetjük,szagolgatjuk.nemhiszem hogy ezzel olyan nagy bajt követnék el.
2009. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Felőlem azt casinálsz a gyerekeddel amit akarsz... Én csak arra szóltam hogy valaki butaságokat mond a kutyáról... Amúgy meg a kutyának és a gyereknek is meg lehet mondani, gogy ne másszon rá, stb. Ha nincs kutyád az nem baj, az viszont annál nagyobb a szememben ha a gyerekmn miatt passzoltátok el. Lehet gonosz vagyok de szerintem ez a legnagyobb bűn... Hogy ha gyerek jön, kutya megy...
2009. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Jót röhögtem azon, hogy tele van a lakás allegénnel, meg hogy a segglyukát nyaldossa :-))

Nekem van kutyám. Kint, az udvaron. Szerintem ott a helye. Így a lakásomban semmiféle allergén nincs miatta. Ennyit erről.

A kutyámat meg még SOSE láttam a fenekét nyaldosni, szerintem el se éri :-))) Bobtail amúgy. Tiszta, oltott, féregtelenített, aki levegőnek nézi a gyerekeket. Odamegy, megszagolja, "ja, ez csak a gyerek?" és már tovább is áll. Mikor nagyobb a gyerek, akkor meg "ja, ez már tud menni? Akkor jöhet velem játszani!" és csalogatja magához, hogy játszanak egy nagyot. Természetesen figyeltünk rá mindig, de a kicsiket is kint merem hagyni a babakocsiban egyedül vele, meg a nagyobbik is kimehet egyedül az udvarra, nem zárom be azért a kutyát, mert kint van valaki. Csak akkor zárom be, ha idegen gyerek is van itt, mert a hirtelen ngytestű kutya mozdulatra hajlamosak szívrohamot kapni a gyerekek...

Az én gyerekem tudja, hogy idegen kutyát nem símogatunk meg a gazdi engedélye nélkül, pláne a távollétében (3,5 éves). Egyébként is marha vicces, mert fél a kis testű kutyáktól, a 45 kg-os sajátot meg csak úgy kezeli, hogy "naaa, menj már odébb, nem adom a játékomat!" Aztán csípővel csinál helyet magának, hogy el tudjon menni a kutya mellett, aki HOZZÁM szeretne odaférni, hiszen én vagyok a falkavezér.


No, ennyit a témáról.

Kérdésre válaszolva: Közel engedheted, ha megbízható és eleinte NAGYON figyelsz. Ha megnyalja, akkor megtörlöd. A kutyák általában nagyon szeretik a gyerekeket és figyelnek rájuk.

2009. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
ha rendesen olvasnál és nem csak puffognál magadban akkor olvastad volna,hogy van kutya,volt is és lesz is,és szeretjük is.kint,és figyelve,mert egy 8 hónapos az 8 hónapos.Neked ugylátom nincs gyereked.ne is legyen.
2009. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Honnan veszed hogy nincs? Azért mert nem dobnám ki a kutyát ha jönne a gyerek? Vagy miből következtetted ezt? Valami rosszat mondtam tán a gyerekekre? Ha van gyerekem akkor is ugyanúgy idegesít ha valaki tudatlan, és idegbajosan félti a gyerekét (na jó akkor te nem, de ez az oldal is televan ilyenekkel) és ha van gyereket akkor sem csak ő létezik, hanem van hobbim (kutya) és stb. De tényleg kiváncsi vagyok honnan veszed, hogy nincs... :D
2009. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!