Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdjem a hozza taplalast?

Elkezdjem a hozza taplalast?

Figyelt kérdés
3 es fel honapos a kislanyom.Hasfajos volt ami mulo felben van!Tapszeres es a doboz szerint a neki megfelelo a 180ml.Alltalaban 200ml-t csinalok de elofordul hogy megeszi es meg nincs tele.De van amikor csak kevesebbet eszik.Kezdjek adni neki 10 oraira vagy uzsira gyumolcsot vagy meg varjak es adjak tobb tapszert?Eddig 3 orankent evett mostanaban mar 2-2.5 orankent enne.Igy telejesen felborult a napirendunk ami nehezen kialakult.Radasul jon a felso 2 foga igy az is bezavar szegenynek.Mit tennetek?Tapasztalatok?
2009. szept. 4. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A babák étvágya mindig változó! Az én kisfiam is néha össze-vissza evett volna, de nem hagytam. Ráálltam 150 ml-re 3 óránként. Közbe adtam teát, ha megszomjazott. A hozzátáplálást nem javaslom 4 hónapos kora előtt semmiképp. Az Ő pici gyomra, még nincs felkészülve rá. 4-4 és fél hósan már adhatsz neki sütőtököt, almát, barackot, banánt, krumplit, répát, de azt is csak fokozatosan.

Max. 180-at adj neki, de szerintem az is sok. Ennyit a 7 hós kisfiam evett meg. 3-4 hósan 130-150-et evett, pedig Ő aztán igazán jó súlyban volt. 4 kilóval született és most is 11,5 kiló 1 évesen.

A fogzás tényleg bezavarhat, bár nem függ össze az evéssel, sőt ilyenkor inkább kevesebbet esznek a babák.

2009. szept. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ha úgy látod, hogy meg tudna enni többet, akkor miért nem adsz neki? Ha te akarod neki kimérni az adagját kérni is fogja 2 óránként, mert nem lakik jól, persze hogy felborul a naprendetek. Nem kell ezen sprórolni, ha megmarad 30 ml vagy akármennyi ki kell önteni /én pl a cicáknak adom a maradékot/, inkább csinálj neki többet, főleg ha meg is eszi.

Nekem kezdettől fogva tápis a lányon, most 5 és fél hónapos, és 3 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást orvos és védőnő tanácsára. Nyugodtan vezesd be a tízórai gyümölcsöket, apránként.Először csak gyümilevet 1-2 mokkáskanállal, majd másnap többet, végül cumisüvegből is adhatod neki. Ha már ezek mennek, jöhet a püré.

2009. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elkezdheted egy kis gyümivel kínálni.
2009. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!