Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor riaszt sűrűn a légzésfig...

Mikor riaszt sűrűn a légzésfigyelő és mik a teendők, következmények ( nem légzésleállás esetén)?

Figyelt kérdés
A légzésfigyelő sokszor beriaszt és csipogni kezd újszülött kisfiammnál.Azt mondtak nekem, hogy ez azert is lehet, mert a baba mély álmában ritkán vesz levegőt mert olyan mélyre megy alváskor, h ennyire lelassul a légzése.Ez viszont hosszabb távon az oxigén csökkenés miatt problémát jelenthet a fejlődésében és kihathat az életminőségére. Most akkor mit csináljak? Vannak ilyen irányú tapasztalataitok, h sűrűn beriaszt?
2008. jún. 4. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 3-5hónapban nagyon sokat beriaszott.Volt hogy egy éjszaka alatt 4-5-ször.Nekem is ritkán vette a levegőt, vagy olyan nagyon picit,hogy a légzésfigyelő nem érzékelte.Ilyenkor én megsimogattam vagy picit megböktem ennyi elég volt hogy a nagyon mély alvásból kijöjjön,de nem ébredt fel.Ma már 7 hónapos és régota nem riasztott.
2008. jún. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Állítsd érzékenyre a gépet. Nézd meg hogy a baba rendesen rajta fekszik-e. (a gyártók állítják hogy majd az egész ágyat lefedik, pedig a legtöbb kizárólag csak az érzékelő álltal takart rézt, és 1cm arrébb már semmi) A baba is le tud mászni róla, az enyém ezért volt csak 2hóig hazsnálva. Állandóan lemászott róla a pár hetes babám is.

Ha ezek stimmelnek utána jöhet csak a baba. Ne kaopd fel, lehet hogy csak a gép hibája a riasztás. Simogasd meg, finoman próbáld ébreszteni. Ha felkapod csak megijed és kapkodni fogja a levegőt. Nyugi, ha pár másodpercig nem vesz levegőt nem lesz baja!

Te is visszatudod tartani akár fél percig is, naponta sokszor mégsem leszel károsodott tőle! (pl az úszók mind hüjék kéne legyenek)

2008. jún. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Szia,

Nem tudom, melyiket használjátok, mi az Angel Cart, de valóban az egész kiságyban érzékeli a babát, sőt még a pelenkázóasztalon is fogja a jeleket. Nekem is gyakran riaszt éjjelente, valóban annyira mélyen alszik a lánym, hogy "elfelejt" levegőt venni. Meg kell simogatni a hátát, a fejét, vagy a tenyerét és hallhatóan szinte felhorkant ill. felsóhajt, akkor jön ki a mélyálomból. Hallgasd meg a szuszogását és ha egyenletes, akkor újból elaludt. Nem kell megijedni, inkább riasszon jelzésképpen, mintsen megtörténjen a baj. Nekünk nagyon nagy biztonságot ad és mindenkinek JAVASLOM, HOGY HASZNÁLJA A LÉGZÉSFIGYELŐT, AMÍG CSAK TUDJA, mert az ismeretségi körömben egy anyuka elveszítette a pici fiát 2 hónaposan, ők nem használtak semmit, a baba egyszerűen nem vett levegőt...Sok egészséget kívánok nektek és nyugi!!!

2008. jún. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!