Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiúknak muszáj erőltetni...

Kisfiúknak muszáj erőltetni 2éves korban a fityma hátrarántását?

Figyelt kérdés
nem akarom,de azt sem hogy túl letapadjon neki,már igy is le van :(
2013. febr. 8. 22:29
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
fürdés közben szoktam neki picit hátrahúzni ,de még megfogni is alig engedi.mikor törlöm,mig puha neki,körbekenem Frotocort kenőccsel,ami állitólag segit elvékonyitani a bőrt,de őszintén nem igazán látok változást,igy abba is hagyom.majd még konzultálok a háziorvosunkkal,és ha nem lehet vele közös nevezőre jutni,megnézezetem egy urulógussal,de ahhoz ugye nem kell vele beutalót iratnom?amúgy minden eddigi válaszolónak köszönöm!!!!
2013. febr. 9. 14:06
 12/40 anonim ***** válasza:

Ennek azért nézz utána, hogy nálatok mi kell az urológián, mert nálunk sem időpont, sem beutaló nem kell, de lehet más kórházakban máshogy működik.

Amúgy az jó, ha amennyire tudod hátrahúzod és megmosod, én is így csináltam, de van amikor a természettel nem lehet dacolni és muszáj az orvosi segítség. És inkább legyen túl az ilyen dolgokon pici korában, mint nagyobb gyerek vagy felnőtt korában. Én ismerek olyan felnőttet, akinek nem csináltak beavatkozást pici korában, csak nagyobb gyerek korában, a mai napig emlékszik rá és annyit mondott, hogy azt a kínt senkinek nem kívánja.

Egy pici meg azért könnyebben elfelejti.

2013. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
köszi!még adok pár hónap haladékot magunknak,aztán ....
2013. febr. 9. 17:09
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két gondolat így hirtelen:


Erőltetni, hátrarántani? NEM.

Letapadjon? Alapból a fityma rá van tapadva a makkra. Ez természetes, és az esetek nagy részében magától megoldódik.


(Pont az erőltetéssel lehet olyan sérülést okozni, hogy a fityma és a makk összegyógyuljon...)


Amíg nem szobatiszta, nem szükséges feszegetni a kérdést – ha tud rendesen pisilni, jó az úgy. Amikor már szobatiszta, akkor el lehet kezdeni gyakorolni a hátrahúzást, szépen óvatosan, egészen addig, amíg a letapadás és/vagy szűkület engedi. Szépen lassan egyre jobb lesz – megint csak az esetek túlnyomó részében.


Az egy-két hónap haladék – ugyan már, hova sietsz? Ha van haladás és nincs vele probléma, akkor nincs gond.

2013. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
igen,én is igy gondolom,de a háziorvosunk sürgeti,és ezért pl popsikenőcsöt sem merek hozzá menni feliratni..veszekedni sem akarok vele,ahhoz túl régóta orvosunk,és másik dokihoz nem akarok emiatt átmenni!köszia válaszotokat! :)
2013. febr. 14. 10:23
 16/40 anonim ***** válasza:
Az mi dokink azt mondta hogy születésétől fogva minden este fürdetésnél hátra kell húzni a fitymáját!!A védőnőm pedig azt mondta hogy 6 hónapos korig ne bántsam!Majd amikor fiam elmúlt 6 hós,megkérdeztem védőnőt,hogy akkor innentől húzzam-e hátra vagy ne..A dokinő egyből letámadott,hogy hát eddig nem húztam neki hátra??!! :O Én mondtam hogy nem mert...Na ő azonnal hátra húzta neki..Mondanom sem kell hogy 5 napig üvöltve pisilt,mert a bőre körbe vagy 5 helyen kirepedezett..Minden peluscserénél kamillával törölgettem és bepanthennel kentem..5 nap után már jobb volt..Azóta minden este hátrahúzom a fürdővízben neki !!!Egyébként azt mondta a dokinő ha letapad,akkor sem csinálnak neki semmit vele addig amíg nem szobatiszta!Régebben feltépték,de a pelenka miatt nagyobb a fertőzésveszély,így most már nem alkalmazzák addig!
2013. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem tépik fel a gyerekek fitymáját, hanem leválasztják. Fájdalmas, de nem feltépés és 1-2 hét után rendben lesz és ha ezután az anyuka minden nap egyszer teljesen hátrahúzza, akkor nem fog visszatapadni. És ezt pelenkás korban is megcsinálják.

A műtétet nem ajánlják addig, amíg pelenkás és nem csak a fertőzésveszély miatt, hanem mert annyira fájdalmas utána, hogy elviselhetetlenné válik a pelenka és sok gyerek inkább visszatartja a dolgát.

Nem kell rántani, de ha 3 éves korig nem lehet hátrahúzni teljesen a bőrt, utána már nem fog magától lejönni, csak orvosi beavatkozással. De 3 éves korig magától lejön, húzogatás nélkül. De ha 3 éves korig ez nem történt meg, akkor el kell menni urológushoz.

Írtam is már egy korábbi hozzászólásomban, hogy azzal nincs mit veszíteni, ha megnézi a gyereket egy urológus és ő megmondja, hogy mi a teendő, már ha van egyáltalán. De nem is lehet elhanyagolni, mert nagyon sok fiatal van, akinek elhanyagolták és felnőtt korban bizony csak a körülmetélés marad és nem egy szimpla leválasztás.

2013. febr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, h a Ftorocort egy mersekelten eros szteroid tartalmu krem? Eros gyulladascsokkento, mellekhatasa, h elvekonyitja a bort. Gondold meg, h a kukacat kenegeyed-e rendszeresen hormonnal.
2013. febr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Nem szabad. Legalábbis a védőnőm szerint.
2013. febr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
A 14. válaszadó a pontos, egyetértek vele.
2013. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!