Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiúknak muszáj erőltetni...

Kisfiúknak muszáj erőltetni 2éves korban a fityma hátrarántását?

Figyelt kérdés
nem akarom,de azt sem hogy túl letapadjon neki,már igy is le van :(
2013. febr. 8. 22:29
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
A mutet az utolso amibe belemegyek!!sajna cseppet se jon neki hatra :( sot visszatapadt ..:( Eleg sajnos hogy 2014et irunk es egybol a kest rantanak. :/// fiamnak meg nem engedtem hatrarantani..es ha rajtam mulik meg kenocsoznem ha egy mod van ra de az a Frotocort amit felirtak szart sem ert :/ remelem ez akihez most viszem magandoki ir valami ertelmeset...
2014. ápr. 14. 14:14
 32/40 anonim ***** válasza:

Kisfiam lassan 4 és fél éves. Egy ponton le volt tapadva a bőr a kukiján, emiatt nem lehetett teljesen hátrahúzni. Ftorocorttal kenegettem egy kis ideig 3 éves kora után, de nem sokat ért. Óvatosan próbáltam neki húzgálni, sajnos az sem ért semmit. Aztán tesója született, amíg a kórházban voltam, nem húzgálták a bőrt, és totálisan visszament az a kis javulás is. Elvittem urológushoz, egy szonda szerű eszközzel felválasztotta a letapadt részt. Üvöltött szegény, ahogy a torkán kifért, utána egy-két napig szörnyű volt, lassan két hete, hogy megvolt a beavatkozás, még mindig fél kicsit, ha hátra akarom húzni a bőrt fürdésnél, de már nem fájlalja szerencsére.

Ja, a kukiján semmi nem látszódott, úgy tűnt, hogy nem okoz gondot a letapadás. Ennek ellenére elég sok genny jött ki a bőr alól a felválasztásnál, plusz utána még itthon is az első 3 napban. Addig volt olyan, hogy nem tudta egyszerre kipisilni a mennyiséget, amit kellett, azóta szépen, szabályos sugárban, "egyszuszra" pisil. Szeptemberben lesz két éve, hogy nincs pelenkája, szóval jócskán szobatisztaság után vagyunk már. Persze, ráértek még, de én a beavatkozás után azt bántam csak, hogy miért is nem mentünk korábban...

Szerencsére nekünk nem volt szadista gyerekorvosunk, nem akarta senki feltépni a bőrt (nem is engedtem volna). A felválasztást pedig magánorvosnál csináltattuk.

Nem könnyű, de túl lehet lenni rajta - és azt mondom, hogy most már minél hamarabb. :(

2014. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Eloszor is nagyon koszi a reszletes valaszod!!!ilyesfele valaszt vartzm idaig,,de nem gondoltam hogy detto ugyanolyan helyzetu ir..hat reszben halalra remiszt ez,mert az a fajdalom amire azt gondolna az ember hogy csillapitani tudjak azert,na az az ami is idaig visszatartott hogy eroltessem a dolgot.. :( masreszt egyfolytaban magam csesztetem a keslekedesert ,hisz 3 tavaly oktoberben mult,de ezekszerint nemcsak,en vagyok igy ezzel,es ez valamennyire enyhiti a buntudatomat,bar ha eleve a huzogatasrol idoben szolnak,nem lenne ez :( nagyon felek,az emlitett fajdalomtol plusz ami utana kovetkezo kinnal jar,de jovo honapban,vagy max nyar elejen,magansebesszel megnezetem,de ha lesz ra mod,kerni fogok beavatkozas helyett elobb kenocsot...megegyszer koszi szepen!!! :)
2014. ápr. 17. 21:55
 34/40 anonim ***** válasza:

Szerintem ez totál nem azon múlik, hogy húzgálod vagy sem. Nekem is volt ilyen gondolatom, hogy van jelentősége, de az urológus, akinél voltunk, azt mondta, hogy ha olyan a letapadás, akkor hiába akarnám én húzgálni az első pillanattól kezdve, mert nem lehet, és kész. Erőltetni meg az okozható mikrosérülések miatt nem szabad. Amivel egyébként meggyőzött, az az volt, hogy neki is van két fia, és mind a kettőnek megcsinálta a felválasztást.

A krémet amúgy azért nem javaslom annyira, mert ahogy előttem is írta már valaki, szteroidot adnak, ami baromira nem tesz jót sem néhány napig, sem hosszabb távon. Azt meg már csak halkan mondom, hogy ha az eddigi krémek nem segítettek, akkor nagy valószínűséggel a többi sem fog. Szerintem essetek túl a dolgon, minél hamarabb, hogy minél kevésbé legyen emlékezetes a kisfiadnak. Mondom, engem csak ez bánt már, hogy miért nem korábban mentünk. :(

Utolsó válaszoló voltam.

2014. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Én sem eröltettem soha,de mig huzigáltam ,félig lejött neki,mostanra semeddig! :( ez a magánsebész is két fiu apukája,ö javasolta tavaly hogy toljuk el az idei nyárig ezt a leválasztást,és már bánom hogy belementem :( amugy nagyon köszi a választ!!
2014. ápr. 21. 16:55
 36/40 anonim ***** válasza:

#32, #34: Tetszenek a válaszaid és hasznosnak is tartom őket, de túlzottnak érzem félelmedet a szteroidtartalmú kenőcsökkel szemben. Van mellékhatásuk, igen, (mármint talán, mert nem mindenkin jön elő – mint úgy általában a mellékhatások), de minden olyan kenőcsnek lehet mellékhatása, amiben van valami hatóanyag. Valóban nem javallott pár hétnél tovább alkalmazni őket, de erre amúgy az orvosok, gyógyszerészek is felhívják a figyelmet. Mellékhatás jelentkezésekor pedig bármilyen gyógykészítmény alkalmazását abba kell hagyni és/vagy konzultálni kell az orvossal – ez benne van a leírásban, nem csak a szteroidos szereknél.


Nem a Kérdező fia lenne az első kisfiú a világon, akinek a kukacát szteroidos kenőccsel kezelik, nem akkora katasztrófa :)

2014. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Hát ez a Frotocort amit felirtak,nem sokat ért..:/ én viszont hallottam ettöl az orvostol valami olyasmi krémröl,amit ha ráken,várznk fél ora vagy 20 percet,és sokkal fájdalom mentesebben tudja általa leválasztani.

..azt hogy mi ez a krém,homály fedi,...csak annyit emlitett hogy ehhez csak magándokik,korházak juthatnak hozzá ..

2014. ápr. 25. 14:53
 38/40 anonim ***** válasza:

Néhány hatóanyagról hallottam már többször a témában, az egyik a triamcinolone (ez van a Ftorocort kenőcsben is) a másik a betamethasone (ez meg pl. a Diprosalic kenőcsben van).


Más okból nekem Elocom krémet kell használnom időnként (és arra nagyon jó), de itt a GyK-n hallottam már, hogy azt használtak fitymabajokra... nem tom...

2014. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Elocomot hallottam már valahol,de a másik kettöt amit emlitesz,azt nem,de igy hogy ezt a Frotocortot ajánlják csak a gyogyszertárban is rá,mondván nemigen tudnak másféléröl,igy nem is tudhatom,..de azt tudom hogy bármi ez alol mentesitö krém lenne,én bármennyit fizetnék érte,csak ne fájjon neki :( nem is értem 2014et irunk ,miért nem fejlödik e téren is az orvostudomány..:/ az injekciokat is utálom,nemhogy a mütéteket gyerekeknél..Köszönöm mindenki válaszait,remélem üásnsk is hasznára válik hogy felvetettem..:)
2014. ápr. 25. 21:19
 40/40 A kérdező kommentje:

Mostmár elegem van! Somogy megyei vagyok..bár ez most nem is lényeges..


TUD VALAKI ajánlani normális dokit?


Aki nem kiabál a gyerekkel ha sir,és nem a körülmetélést fontolgatja egyböl?!! :(

Mi tegnap ilyet fogtunk ki,,ráadásul Frotocort párti,hiába közöltem h szart se használt,azt mondta ugyanaz mint a,többi szteroidos kenöcs! :/ hát megnézetném bárhol bármennyi pénzért de körülmetélni én aztán utolso esetben talán ! tavaly félig lejött neki,tuti kis rásegités valami jo kis kenöcs és ennyi..


Vagy tényleg ennyi az orvostudomány 2014-ben?? :(

Nemtudom hogy akarnak komolyabbat gyogyitani ha ennyire késpártiak!!

Teljesen kibuktam lelkileg

2014. máj. 10. 08:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!