Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj miert sir...

Mi lehet a baj miert sir ennyire a babam? (kezdek elkeseredni, bovebben)

Figyelt kérdés
Most vegre elaludt. Par napja vagyunk itthon es kivetel nelkul srassal zarjuk a napot. Napkozben 2,5-3 orankent eszik. Megszoptatom, majd mivel nincs wleg tejem eert krgeszitem tapszerrel. Lehet hogy ez a gond? Majd nap vegen 6 orakor nekikrzdunk a furdetesnek aztan tistaba teszem es etetek. Egyi cici, masik cici. Vegul adok neki tapszert is mert az eddigiek alapja keves a tejem - dekozben "dolgozom rajta hogy tobb legyen", mert szeretnem ha anyatejes baba lenne-. Nos, lehet hogy elfarad a napi program kozbe de az en babam most meg nem alszik es vegre nem sir (szegeny alomba sirja magat vigasztalhatatlanul, kifulladasig ) Mit lehetne csinalni hohy ez ne igy legyen? Gondolom hogy sok neki ez igy nap vegere de hogyan lehet maskepp csinalni? Ez borzaszto.. Elore is koszonom az emberseges valaszokat. Negativ kritikakra nincs szuksegem, van eleg gondom...;(
2013. febr. 9. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem fáj a pocija. Kisfiamnak is estére volt rosszabb a poci fájás. Nekünk az Espumisan csepp, és az Infacol nagyon bevált. Minden szopi előtt kapott 2,5-3 hós koráig. Az etetést jól csinálod, azzal semmi gond.
2013. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

akkor ő egy újszülött kisbaba.

lehet hogy picit fáj a pocakja,megterheli egy baba gyomrát a tápszer eleinte,hozzá kell szoknia.

új neki a helyzet, környezet, ez is elfogadható,hisz 9 hónapig bent volt a biztonságban.

enni kell neki ha úgy látod nincs tejcsi ez nem baj de azért próbálkozz a szopizással,fejéssel,igyál tejserkentő teát is,minél többet legyen cicin az is fokozza a tejtermelést,az ingert.

majd kialakul,belejöttök szépen a rutinba,amit majd ő is megszokik.

mennyit eszik amúgy?

tápszert? 60-70ml?

hány kiló a baba?

2013. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Szia!kicsit nyugodj meg, jól csinálsz mindent. Egy ilyen picivel nem lehet mást csinálni, csak amit leírtál. Enni adni, fürdetni, altatni. Még nagyon új neki a világ, de pár nap/hét és megszokja majd. Hidd el nem marad így:-)Esetleg kipróbálhatsz pár hasfájás elleni szert, hátha az a baja. A lényeg, hogy te nyugodj meg, azt ő is fogja érezni. ALudj, amikor csak tudsz.Hidd el, 1-2 hét és sokkal jobb lesz!
2013. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Én csak a történetemet tudom leírni:

Lányom 7 napos korától kezdve napi 10-12 órát üvöltött végig. Annyira sírt, hogy csak ezek jutottak eszembe:

- szegény, te jó ég biztos beteg

- megfullad a sírástól

- kiugrok az ablakon, mert megőrülök a tehetetlenségtől és napi szintű tizenórás sírástól

- nem tudok mit tenni, feladom


Iszonyatosan el voltam keseredve, főleg úgy, hogy bármit amit próbáltunk, nem volt hatásos. Ő csak sírt és sírt és sírt...


4 hónapos koráig katasztrófa volt (egyrészt kiderült hasfájós, másrészt kiderült refluxos is volt), de utána sem lett sokkal jobb. 7 hónapos koráig voltak őrületes sírások, amibe én teljesen belebetegedtem.


Na, nem azért írtam le, hogy most még jobban elkeseredj, hanem, hogy megnyugtassalak, hogy ennek az időszaknak is vége lesz egyszer. Nehéz, de kitartással és türelemmel túl lesztek rajta.

Lányom most 2 és fél éves és egy vigyorgombóc! Szóval már nem emlékszem úgy, vagyis nem marja annyira a lelkem az első időszak már!


Amiket ki lehet próbálni:

- gyakrabban vagy ritkábban etesd (attól függően, hogy mit érzel, pl. túl éhesnek tűnik, vagy pl. a sok tápszertől fájhat a hasa)

- vegyetek cseppeket (espumisan, infacol, colief...)

- masszírozd, tornáztasd

- büfiztesd sokat

- ha híve vagy a hordozásnak, hordozd

- vegyél lenmagpárnát a pocakjára

- ha akarod, mellőzd a tápszert, ha ne tudod még mellőzni, esetleg váltsatok (van többféle tápszer kifejezetten nyugtalan, hasfájós babáknak, próba szerencse)


A lényeg, hogy ismerd ki őt, figyeld a jelzéseit, és egy idő után alkalmazkodni fog a külvilághoz testileg, lelkileg, és akkor könnyebb lesz!

Kitartást kívánok!

2013. febr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Nézd meg ezt a videót, ha már végképp semmi ötleted, nagyon érdekes.

https://www.youtube.com/watch?v=yO-BcSL2ecM

Ez a Dunstan bébinyelv. Lényeg: 5 féle sírás/hangjelzés létezik a pici babák részéről, épp mi a bajuk (éhesek, álmosak, fáj a hasuk, büfizni akarnak vagy csak kényelmetlenül érzik magukat. Egy próbát megér. =)


Kitartást nektek, fel a fejjel, nyugi. És nagyon sok boldogságot kívánok!!! =)

2013. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha cicire veszed akkor sem nyugszik meg? Ha szükséges, szoptasd nagyon sokat, ne várd ki a 2-3 órát. Szerintem mindenki azt gondolja először, hogy kevés a tejcsi, de sokszor elég nekik, csak anya közelségére van szükségük.

Az enyém az első hetekben szinte egész nap cicin volt, közben ittam tejszaporító teát, homeós bogyót, és fejtem is, ha volt időm. Este még megpróbáltam neki odaadni a lefejt tejet is, mert meggyőződésem volt, hogy kevés, de akkor is sírt. Aztán mikor megmértük, kiderült, hogy jócskán hízott, tehát nem a tej volt kevés.

Nekem azt mondta akkor a védőnő, hogy az ilyen pici babáknak még nagyon fejletlen az idegrendszerük, sokszor sírnak vígasztalhatatlanul minden látszólagos ok nélkül (pl. nagyon frontérzékenyek).

Szóval ha szeretnéd, hogy csak anyatejes legyen, inkább vedd nagyon sokszor mellre, és ne adj neki tápszert, mert azzal csak a szopi ellen dolgozol, és lehet, hogy attól is fáj a hasa. Én is rengeteget cipeltem akkoriban ölben, majd szoptattam, cipeltem, szoptattam, stb., így telt el a nap. Örültem, ha a szopi párnán aludt valamennyit.

Viszont így tényleg jó sok tejem lett, utólag örültem, hogy nem diktáltam még bele a lefejt tejet is, mert nem is azért sírt mert éhes volt. És sokszor vedd fel büfiztetni is, az is nyomhatja a pocakját, én erre is később jöttem rá.

Kitartást és sok sikert kívánok!

2013. febr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 4-es választ mintha csk én írtam volna. Az én lányom is reggeltől-estig sírt az első 4 hónapban és kb 6-7 hónapos korára nőtte ki teljesen a sírást. Ő is hasfájós volt és nagyon bukós. Most 1 éves és ő is egy vigyorgombóc! Amennyire sírós volt az elején most annyira a másik véglet lett. Még nem is láttam más babát aki ennyit nevetett és mosolygott volna, meg is jegyzik az emberek hogy mennyire vidám és barátságos. Na de visszatérve a kérdező problémájához én csak azt mondom kitartás, el fog múlni ez az időszak, lehet nálatok nem tart ilyen sokáig mint nálunk. Ha csak este sír nem is olyan nagy gond, a legtöbb újszülött este sírós lesz, majd elmúlik! Sok mindent szerintem nem tudsz tenni csak hogy ilyenkor kézbe veszed, ringatod, hagyon cicin ameddig szeretne...stb.
2013. febr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

A felfújós ételeket mellőzd, hátha ettől fáj neki. Szerintem a másfél órát ki kéne várni két szopi között hogy kiürüljön a gyomra. Inkább sűrűn fejném a tejet hogy ürüljön a mell, aztán másfél óra múlva odaadni neki.

A láb felhúzogatás-kiengedés is segíthet.

2013. febr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kozben rajottunk este, hogy faj a pocija, mrt megmasziroztuk neki ketildalt, es mintha elvagtak volnaya sirast. Es eszembe jutott az is, hogyvalahol olvastam ezt a biciglizteto mozgast es az is bevalt. Ra bem sokkal rottyantot efy nagyot es megnyugodott :) remelem hogy bevalik nala ez a ket modszer es mukodni fog igy a napi rutinunk Koszonom a valaszokat nagyon nagyon hasznosak! :-)
2013. febr. 10. 11:43
 10/10 A kérdező kommentje:

A, a tegnap este felulmulta az eddigieket. 17:40-tol 01:30-ig nek tudtuk elaltatni. Vegul cicire tettem es az agybqn mellettem aludta at az ejszakat... :( (imadom de nem szeretnem ha az agyunkba szokna.. Lehrt keso?, amondo cagyok hogy az agyunk az enyem es a fee

rjeme.. Ahova pihenno fekszunk be. Neki is lwgyen sajat ayga, meg nekunk is...)

2013. febr. 11. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!