Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felelőtlenség nem használni...

Felelőtlenség nem használni légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés
Mentette már meg a babád életét? Ha riaszt, mit csinálsz?
2013. febr. 12. 20:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nem az!
2013. febr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Hogy felelőtlenség-e, azt mindenkinek a saját értékrendje alapján kell eldönteni, miután mérlegelte a tényeket.

A tényekhez pedig hozzátartozik, hogy a bölcsőhalál nem csak a beteg, koraszülött babáknál fordulhat elő, persze náluk nagyobb a veszély, de nem egy időre született, amúgy addig egészségesnek hitt baba halt már meg bölcsőhalálban.

És az is hozzátartozik a tényekhez, hogy a babával való együttalvás nem előzi meg a bölcsőhalált, ugyanis ha a szülők alszanak, nem valószínű, hogy felébrednek arra, hogy a baba nem vesz levegőt, ugyanis az pont hogy semmilyen zajjal, mozgással nem jár.

1 éves korig javasolják egyébként a légzésfigyelőt, ha már vesztek, akkor ne hagyjátok el pont 5 hónapos korában, szerintem.

Elvileg az a legjobb, ha a szülő elvégez egy tanfolyamot, ahol megtanítják rá, hogy mit kell csinálni, ha a baba légzéskimaradás miatt eszméletlen állapotba kerül. De az az igazság, hogy idáig nem mindig jutnak el a babák, mert sokszor pont a légzésfigyelő riasztására ébrednek fel, és akkor kezdenek újra lélegezni.

Nekünk pelenkára csatolható légzésfigyelőnk volt, ami légzéskimaradás esetén megrezegteti a baba pocakját, hogy kicsit felébredjen, és vegyen levegőt, és csak utána riaszt, ha a rezegtetés hatására sem kezd el lélegezni a baba. Többször is előfordult ilyen rezegtetés, persze utólag nem tudhatjuk, hogy enélkül baj lett-e volna, de én biztosan nem tudtam volna nyugodtan aludni a légzésfigyelő használata nélkül.

2013. febr. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
nem felelőtlenség. velünk alszik a gyerek, figyelünk rá. kaptunk légzésfigyelőt, összevissza sípolt, vagy pedig nem sípolt mikor kellett volna (üres volt az ágy), sztem semmi értelme
2013. febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, ha a gyerek mellettem van, akkkor nem tudok aludni, mert félek, hogy ráfekszem:) Persze pár alkalom volt, hogy szoptatás alatt elaludtam én is meg a gyerek is:)
2013. febr. 13. 09:09
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

Egy normál súllyal időre született babánál, ha nem használsz légzésfigyelőt, az nem felelőtlenség- én pl egyik gyerekemnél sem használtam- a legkisebb 1éves.

Koraszülött babánál, vagy más indok ha van- akkor persze jó ha van! :)

2013. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!