Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek segítenek a nagyszülők...

Nektek segítenek a nagyszülők anyagilag?

Figyelt kérdés
Sok ismerősömtől azt hallom hogy az a természetes ha a szülők támogatják anyagilag a felnőtt gyerekeket. Persze csak ha megtehetik akkor. Másoknak meg pont ellenkező a véleménye.
2013. febr. 14. 13:07
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Mi sem szorulunk rá a családommal de a húgom már nem ennyire szerencsés.
2013. febr. 14. 13:30
 22/42 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem sem a pénzről lehet szó, hanem az elvről.

Ha kölcsönkérték és nem tudják megadni, akkor szóljanak, hogy ekkorvagyakkor megadják, de most sajnos nem tudják.

2013. febr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
72%
Apukám fizet a lányomnak egy megtakarítást, ami fix összeg minden hónapban. Én ennek nagyon örülök, ennél többet nem is várok el tőle. (Ezt sem várom el.)
2013. febr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk a nagyszülők, akik most a leendő dédik nagyon sokat segítenek nekünk! Rengeteg kaját kapunk, főleg húst, ugye tyúk, disznó, meg nyáron nagyon sok zöldséget! Pedig tőlük aztán senki se várná el ennyi idősen! Szoktak néha adni egy kis pénzt is, ha van nekik.

A mi szüleink nem nagyon segítenek, illetve ahogy vesszük! Az én anyukám nem nagyon tud, alig jönnek ki húgommal, még inkább én szoktam nekik vinni kis kaját, hogy ne legyen üres a hűtő!

A páromnak pedig most halt meg az anyukája, akinek sajnos szintén nekünk kellett segíteni, mert rokkantnyugdíjas volt agydaganat miatt, amibe tavaly el is hunyt...


Az a baj, hogy a nagyikák, akiknek még ugye volt föld meg jószág, azok tudnak sokat segíteni, mert ugye neki még van miből, de pl az én szüleim is nagyon szegények és nekik nincs föld vagy jószág!

Régen úgy volt divat, hogy ha a fiatalok összeházasodtak, akkor a szülők próbáltak nekik segíteni házat venni, meg ugye a "stafírungot" összegyűjtögetni...

Manapság ezt már nem sokan tehetik meg, de aki megtehetné és mégsem segít, hát már ne is haragudjon, de az szerintem elszégyellheti magát!

2013. febr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
44%
Vagy építeni házat!! Ez lemaradt!
2013. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat azért a válaszokból is az derül ki hogy a szülök, ki így ki úgy még ha csak egy kicsivel is de próbálnak valami segítséget nyújtani.
2013. febr. 14. 13:48
 27/42 anonim ***** válasza:
44%
Nekünk anyósék fizetik a lakáshitelt, ameddig tudják. Bár én nem akartam az egészet, ők így egyeztek meg. Páromnak fizetik ezt, a testvére meg megkapja az övükét, ha meghalnak. Ami ha megtörténik 20 éven belül, mi mehetünk a híd alá, mert nem fogjuk tudni fizetni. De ezt nem bírták felfogni.
2013. febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Én például már most próbálok minden hónapban félretenni a gyerekeimnek egy kisebb összeget. Pedig még kicsik...
2013. febr. 14. 13:51
 29/42 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, sajnos van ilyen, apukám a legjobb akarása, és szándéka ellenére ilyen 'vonalas'.

Amikor lakást vettünk, és szó szerint alig volt kajára pénzünk, anyukán adott egy 25.000 ft-os utalványt, amiből megvettük a lámpákat. Apukám erre sietett leszögezni, hogy ez csak kölcsöbe van, és majd ugye visszadajuk.

Ők egy kb. 40 milliót érő lakásban élnek, 10 millió fölött van a megtakarításuk, így friss nyugdíjasként.

Segítettek nekünk, hogy kevesebb hitelt kelljen fölvenni, így végképp nem értettük, miért volt erre a megjegyzésre szükség.

Értem én, hogy felnőttünk, meg elvek, meg felelősség-vállalás, de még most, 9 év után is rossz értés fog el, ha eszembe jut. És sok hasonló apróság volt már.

2013. febr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
57%
Igen,támogatnak,mert mi nem állunk jól de a kicsit semmiképp nem akartuk elvetetni.De nem várjuk el,hogy segitsenek...Van miből,igy megteszik...De azért az túlzás,hogy természetes ez,mert szerintem nem az...
2013. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!