Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek segítenek a nagyszülők...

Nektek segítenek a nagyszülők anyagilag?

Figyelt kérdés
Sok ismerősömtől azt hallom hogy az a természetes ha a szülők támogatják anyagilag a felnőtt gyerekeket. Persze csak ha megtehetik akkor. Másoknak meg pont ellenkező a véleménye.
2013. febr. 14. 13:07
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
44%
Illetve a 8-as.
2013. febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
63%
Természetes, és oda vissza megy,erről is szól a család,hogy segítse egymást. Ha tehetik vásárolnak húst hoznak tojást, ha kell kölcsön adnak ( 1 szer volt ilyen de tudom hogy számíthatunk rájuk és visszaadjuk mihamarabb) De mi is számolunk velük ha,bármi probléma van megyünk segítünk.
2013. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
73%

Ez a lakásvásárlás érdekes téma. Pl. egy ismerősöméknél a szülők eladták a családi házukat, mindkét gyereknek adtak 6-6 millió forintot, befektették lakásba.

Párom bátyjának fizetik a lakáshitelét, rezsijét, kifizették a fennálló autóhitelét és plussz kapott 1 millió ft-ot, hogy felújítsa a tetőt. Mi albérletben élünk 2 gyerekkel, szeretnénk saját házat, gyüjtögetünk a 20% önerőre, de egy fillért nem segítenének, pedig még mindig vannak millióik, mert örököltek, meg telket adtak el 15 millióért. Nincs velük rossz kapcsolatunk, csak megvan ki a kedvenc gyerek.

2013. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
63%

Szó szerinti anyagilag nem, de anyós minden hónapban hoz egy csomag pelenkát, néha popsitörlőt, ha akciósak, turkálóból kaptunk már tőle 1x rucit a babának, vesz olcsóbb dolgokat, zoknit, vagy kesztyűt, aztán süt nekünk sütit, ha jön unokázni, szóval, ha úgy vesszük, támogat, mivel ezek is pénzbe kerülnek, de nem pénzt ad.

Inkább az a jellemző, hogy én szólok neki, hogy nem kell minden alkalommal hoznia valamit, egyátalán nem várjuk el.


Anyukámék nem vásárolgatnak az unokájuknak, de karácsonykor néhanéha adnak valamennyit, hogy úgy alakul nekik.


Egyébként nincs semmi rossz ebben, ha megtehetik és nem a szájuktól vonják meg a falatot.

Sajnos mi nem tehetjük meg, hogy mi támogassuk őket pénzben, de apróságokat mi is szoktunk adni nekik.

2013. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
És mit szólnátok ha a szüleitek (akik jól állnak) anyagilag felháborodva panaszkodnának hogy a testvéretek aki küszködik a hitelek csapdájába elfelejtette a 10 ezer Ft-os tartozását megadni nekik.
2013. febr. 14. 13:24
 16/42 anonim ***** válasza:
63%
Nem segítenek,kislányom 6 hónapos,de még egy csomag pelenkát sem kapott szüleimtől.
2013. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk is hasonló: hoznak pelenkát, positörlőt, feltöltenek 5000 Ft-ot a mobilomra, ha jött anyukám, hozott főtt kaját, ilyesmi.

De ha mondjuk felhívom, hogy akciós a Tesco-ban a Vegeta, vegyek-e neki, akkor én sem fizettetem ki vele természetesen.

2013. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
nem tudom mit csináljak szóljak a húgoméknak? Vagy ez az ő ügyük? A szüleink maguktól soha egy fillérrel nem támogattak minket de mi nem is szoktunk kérni.
2013. febr. 14. 13:27
 19/42 Jégtánc ***** válasza:
44%
Lehet hogy nem magáról a 10000FT-ról van szó hanem magáról a felelősségtudatról? HA valaki kölcsönkér akkor ne felejtse el és adja vissza ahogy tudja.Mondjuk én tuti nem kérném vissza a gyerekeimtől ha szükségük lesz arra hogy majd a későbbiekben anyagilag vagy bárhogy támogassam.
2013. febr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
Nekünk sem segitenek.Igaz,nem is szorulunk ra hal` istennek.
2013. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!