Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet azt tudni, hogy...

Honnan lehet azt tudni, hogy a párotokból jó apa lesz-e?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a párom, nagyon jól megvagyunk. Nemsokára babát szeretnénk, de kissé aggódok. Az ember senkit nem ismerhet 100%-ig, nem lehet biztos semmiben. Mivan, ha kifordult önmagából, menekül majd otthonról? Ti nem aggódtatok? Kinek hogy alakult?
2013. febr. 14. 20:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem nem fordult meg ilyesmi a fejemben, mert mire úgy döntöttünk, hogy jöhet a baba, már évek óta együtt voltunk. Nagyon jó apa lett a páromból, a csillagokat lehozná az égről a fiának, imádja. Egyetlen hibája, hogy annyira el tud tőle olvadni, hogy hajlamos néha kicsit többet megengedni neki, mint kellene. De ilyen sem sűrűn van, a ritka alkalmakat meg vagy elnézem, vagy gyorsan korrigálom. :)
2013. febr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy jó apa lesz, csak szimplán parázok tőle. (Ahogy a 9-es is megfogalmazta). Azért írtam, hogy irigylésre méltó, mert tényleg az :o) Ettől még nem gondolom, hogy a párom viselkedése nem lehet majd hasonlóan irigylésre méltó...De bevallom őszintén, nekem ez félelmetes. Jó pár hónapig-évig rá leszek utalva, és bármennyire úgy érzem, hogy ismerem és jó apa lesz, attól még ez para. Öt éve vagyunk együtt egyébként.
2013. febr. 14. 22:15
 13/18 A kérdező kommentje:
Egyébként az ő száját sem hagyta el még sosem olyan, hogy ez csak a nő dolga lenne vagy ilyesmi. Viszont azt hiszem kissé álomvilágban él. Azt hiszi, hogy a babát lehet hozni-vinni amikor akarja, meg hogy az olyan mint egy kiskutya, simogatom és majd ellesz. Nem hiszem, hogy pontosan tudná mi fán terem ez az egész. De ezzel-ahogy másoktól hallottam- sok férfi így van. Akkor jönnek rá milyen is ez, mikor már ott a gyerek.
2013. febr. 14. 22:18
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Amit az utolsó válaszodban írtál, az elgondolkodtató. Nálunk valami hasonló van. Már 14 éve együtt vagyunk a férjemmel, nagyon vágytunk babára, 3 év után sikerült. Mindig azt gondoltam, hogy nagyon jó apa lesz, nagyon jól megtalálja a hangot gyerekekkel, tud bánni velük.

Viszont egy csecsemő más, egyszerűen nem tud/ott mit kezdeni a kislányunkkal. Szereti, imádja, de most kezd szerintem rájönni, hogy akkor is kell egy gyerekkel foglalkozni, ha nincs hozzá kedve. 9 hónapos a lányunk, egyre jobban el van vele. Én jó apának tartom a férjemet, csak ő is kissé el volt/van tévedve, hogy egy kisbaba mennyi törődést kíván. Ettől függetlenül megcsinál bármit, fürdeni kifejezetten szeret vele, át is pelenkázza. Fel nem kel hozzá reggel, csak, ha nem vagyok ott, ezért már 2X aludtam a tesómnál, kb 1,5 napot volt a lányunkkal mind 2X nélkülem. Ő a nyüglődést nem bírja, a sírást, ilyenkor már "passzolja" is vissza nekem. Viszont minél nagyobb lesz, ez annál kevésbé lesz gond, hiszen egy 2-3 éves gyerekkel csomó mindent lehet csinálni, amit pár hónapossal még nem. Lehet, hogy nálatok is ilyesmire érdemes lenne felkészülnöd, ha úgy látod, a párod hozzállását, ahogy az utolsó kommentedben írtad.

2013. febr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Hát, kedves utolsó, valami ilyesmire számítok én is. Amilyen nagy szíve van, biztosan imádni fogja és jó apa lesz. De tuti, hogy nem tudja mivel jár egy gyerek, ő csak szeretne egy aranyos babát és kész. Hát, majd meglátjuk, ezt úgy sem lehet senkinél előre megmondani, felesleges is rajta agyalni azt hiszem.
2013. febr. 15. 22:48
 16/18 anonim ***** válasza:
5 hete "ismertem" a páromat, amikor terhes lettem. Azóta 6 év telt el, és a 6. babánkat várjuk. Nem hiszek a másik kiismerésében, érezni kell, hogy Őt akarom, ennél nincs fontosabb.
2013. febr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Jó hogy tudsz hinni a megérzésben. Én sajnos nem tudok, soha nem is tudtam. Túlságosan is bizalmatlan vagyok ehhez. A nagy Ő-ben sem hiszek. Ez van sajna (vagy nem sajna).
2013. febr. 15. 23:05
 18/18 anonim ***** válasza:
Sajnálom, mert tényleg létezik a nagy Ő, mindenkinek van egy párja. Nem szabad túl sokat agyalni rajta, mert csak gyártjuk az elméleteket. És mi van, ha nem a logjobb Apa lesz? Majd ketten kitaláljátok, mi kell annak a gyereknek, hiszen a Tiétek. Ha nem úgy csinál valamit, ha beijed? Majd segítesz Neki, megbeszélitek. mindenre úgysem lehet felkészülni. Szerintem hinned kéne egy kicsit magadban is, aztán benne.
2013. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!