Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet azt tudni, hogy...

Honnan lehet azt tudni, hogy a párotokból jó apa lesz-e?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a párom, nagyon jól megvagyunk. Nemsokára babát szeretnénk, de kissé aggódok. Az ember senkit nem ismerhet 100%-ig, nem lehet biztos semmiben. Mivan, ha kifordult önmagából, menekül majd otthonról? Ti nem aggódtatok? Kinek hogy alakult?
2013. febr. 14. 20:53
1 2
 1/18 frászkarikaborsó ***** válasza:
Én nem aggódtam / aggódok. Eléggé ismerem már őt, tudom mikben számíthatok rá és mikben nem. Egyébként meg nem foglalkoztat ez a dolog, mert a megbolondulás ugyanúgy bekövetkezhet később is, nyilván az a rengeteg elvált szülő sem úgy vállalt gyereket hogy előre azon gondolkodott hogy mi lesz ha elválnak. Ha meg bekövetkezik, akkor majd foglalkozom vele, de most nem fogok azon agyalni hogy mi lenne, ha.. :)
2013. febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó kérdés. Párom akart előbb babát, mivel 5 év van köztünk, én akkor is elég fiatal voltam, szóval vártunk még. Egyszer csak úgy éreztem, egy babával teljesebb lenne az életünk. Már a terhesség alatt is nagyon figyelt a babára és rám, hogy egészséges dolgokat egyek, pihenjek( eléggé túlpörgös vagyok:) ) stb. Eljött az orvoshoz velem, az ultrahangokra, és még a szülésre is bejött velem, holott először nagyon úgy volt, hogy a szülőszoba közelébe sem megy:) Fél éves a fiunk, jó apa, minden kétséget kizáróan. Ahogy hazajön, kezet mos, és babázik egy picit, utána kezd csak el enni, fürdeni stb. Hétvégén, mikor itthon van, reggel babázik, így tudok aludni picit, mivel a fiunk most is óránként kel éjjel. Ha el kell mennem ( egyetem), akkor szokott vigyázni egyedül a babára, semmi gond nincs. Együtt fürdetünk minden este.Szeret itthon lenni, direkt úgy vállal a baba óta munkát ( folyamatos munkarend), hogy korán végezzen, így délután velünk lehet.
2013. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ez irigylésre méltó. :)
2013. febr. 14. 21:04
 4/18 anonim ***** válasza:
időközben megismered, kiderül, milyen ember, mennyi felelősségtudat van benne.
2013. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az esetek 80 %-ában a férfi ösztönösen jó apa lesz, a maradék 20 % nevelését a nőnek kell befejezni.

Ahogy nő a gyerek, az apa lemorzsolódhat. Ezt a nőnek kell megakadályozni tudatosan.

Ehhez olvass ebben a témában cikkeket.

2013. febr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én nem aggódtam,mert ismertem/ismerem a párom,és tudtam jó apa lesz.
2013. febr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát ez így elég rosszul hangzik:( Ismerem őt úgy érzem. Gyerekek közelében nagyon cuki, szereti őket. Pillanatok alatt lemegy a szintjükre. De meg így is bizonytalan vagyok....
2013. febr. 14. 21:10
 8/18 anonim ***** válasza:
Én abból tudtam, hogy jó apa lesz, hogy láttam hogy viselkedik velem és más emberekkel, nem csak gyerekekkel. Láttam, hogy szüleinek, testvéreinek bármiben segít, hogy számíthatnak rá, és ugyanígy én is bármikor számíthattam rá, ha beteg voltam, vagy munkahelyi gondjaim voltak, mindig türelmes volt és megértő. Megismertem a nézeteit, gondolkodását, erkölcsi elveit és ezekből pontosan tudtam, hogy milyen apa lesz, és nem is ért meglepetés. Imádja a kisfiunkat, játszik vele, vigyáz rá, gondoskodik róla. Öröm őket együtt látni:)
2013. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
azért sejteni lehet, hogy jó apa vagy rossz apa lesz. ha úgy érzed, nem lesz jó apa, akkor nem is lesz. ha csak szimplán parázol, de úgy érzed, jó apa lesz, akkor felejtsd el a parázást. én tudtam, hogy jó apa lesz, de még annál sokkal jobb, mint amilyennek képzeltem. felülmúlta a várakozásaimat :)
2013. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Onnan,hogy soha nem hagyta el olyasmi a száját,hogy a gyereknevelés a nő dolga,meg,hogy az újszülöttel csak az anya tud foglalkozni...Sőt inkább ő is felháborodott az ilyesmin,mai napig ki van akadva,ha pl. olyan férfiról hall,aki nem pelenkázza a gyerekét..

Sosem agyaltam ezen,hogy jó apa lesz-e,tudtam,hogy igen,és igazam van.

Számomra az a durva,hogy azt írod,"irigylésre méltó"az egyik válaszoló helyzete..Olyan ffit kell választani a gyereked apjának,akinek az ő válaszában leírt dolgok a világ legtermészetesebbjei..

2013. febr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!