Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel sírni kéne hagyni? Van...

Éjjel sírni kéne hagyni? Van akinek ez bevált?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos a kisfiam, anyatejet kap, és éjjel-nappal másfél-két óránként cicire kéri magát. Az éjszakai ébredések nagyon fárasztóak, de nincs szívem sírni hagyni.

Védőnői tanácsra elkezdtük a hozzátáplálást tejpéppel, de ezt is csak fokozatosan tudom bevezetni, mert félek, hogy begyullad a mellem, szóval nem igazán hozott egyelőre változást az éjszakáinkba.

A háziorvos szerint hagyjam sírni, de nincs szívem ehhez, van akinek ez a módszer bevált valaha???

Esetleg valami más módszer?



2013. febr. 15. 08:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Fiam 6 hónapos, 3 hónapja éjjel fél vagy egy óránként kelt, hiába etettem meg, kentem be a fogát stb. Most az történt, hogy elalszik evés után. Nem hagytam sírni, bár sokan javasolták a családból. Tegnap előtt betettem az ágyába, mert vergődött, álmos volt, mégsem aludt el. Kb. három másodpercig sírt, majd nyöszörgött és elaludt. Aztán legközelebb elég volt evés után betenni, aludt is. Azóta van, hogy mocorog akár negyed órát is, nem sír, elalszik. Végre:) Idővel jobb lesz, nem érdemes éjjel, sötétben magára hagyni, nem direkt csinálja:)
2013. febr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Tényleg szomorú, hogy még mindig van olyan orvos, aki ilyen kegyetlen módszert javasol.

Ne hagyd sírni, azzal csak azt tanulná meg, hogy nem számíthat rád.

Fejd le a tejet, amikor a baba tejpépet eszik, így nem fog begyulladni a melled.

2013. febr. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszi a sok tanácsot, megy a zöldike. :)

Nem fogom sírni hagyni, már csak azért sem, mert valóban éhes. Fokozatosan emelem a tejpép adagot, és megpróbálom kicsit későbbre kitolni, mert utána láthatóan nem éhes, így bízom benne, hogy nemsokára már át fog aludni megint 3-4 órát legalább a lefekvés után... Most ez a cél. :)

Minden további tanácsot szívesen veszek.

2013. febr. 16. 07:25
 14/14 Zsöff85 ***** válasza:
Jaj dehogy éhes. Ha éhes is lenne 3 óránként kelne. Ne adj neki cicit és kész. Az nem sírni hagyás, ha mellette vagy.
2019. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!