Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hemangióma? Rettegek. Mit tegyek?

Hemangióma? Rettegek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az orvos tegnap állapította meg 6 hónapos kisfiamon,elmondta mi ez,és hogyan lehet kezelni.Annyira ledöbbentem,hogy nem tudtam semmit kérdezni.Haza jöttünk,és nekiláttam az interneten keresgélni,és nem jo dolgokat találtam.Amitől nagyon félek az az,hogy ha van a bőr felületén akkor 80-90%-ban van a belső szerveken is.Szeretnénk kikérni más orvos véleményét is mert ez azt tanácsolta,hogy le kell szedetni,de megint csak egy hét mulva kerül rá sor,és addig a rossz gondolataimat nehéz elviselni.Mennyi az esélyünk arra,hogy belső szerven nem található?Köszönöm hogy válaszoltok.
2013. febr. 21. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ne paráztasd magad... a doki azt mondta, nekünk is ez van (bár én nem vagyok benne biztos a képek alapján, mert én is keresgéltem) annyit mondott, hogy szépséghiba, le lehet szedetni. ha bármi komoly lenne, mondta volna a doki. hol van nektek? kidomborodik?
2013. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne ess kétségbe, mert az senkinek nem használ!! Először is egyáltalán nem biztos, hogy le kell szedetni, mint ahogy az sem, hogy belső szerveken van!!

Nekem is volt, szerintem anyámnak is, í kislányomnak egy nagy a hátán, és a fején is halovány. Van egy abonyi drnő,minket szolnokiakat oda küld ilyen esetben a gyerekorvos vizsgálatra. Nagyon ügyes, diekt kicsi gyerekekre van specializálódva. Ő meg tudja mondani, hogy lát e a belső szerven vmit.

És légyszives, érdemes kikérni más orvos véleményét is, mert miért akarják leszedetni? Én nem szedettem le, anyám sem anno az enyémet, fel is szívódott. A lányomnak sem növekszik (most 3 éves). Nyáron védem, mert vérbő, sérülékeny, ezer rétegben naptejezem, semmi baj nem volt még vele!

Az idén láttam már egy felnőtt bőrgyógyász is (bár magam miatt mentem, de őt is megnézte), azt mondta, rendben, szépen szívódik felfelé. A bölcsiben tudják,tudniuk is kell, főképp a nyári fürdetés miatt!

Remélem, meg tudtalak nyugtatni kicsit!!

2013. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A helyzet sajna nem egyszerű nekünk 1 hetes korától nő,és már fél köröm nagyságú a hátgerincén van középen,és kicsit kidudorodik.A doki azt mondta fél kilósra is megnőhet.Olvastam,hogy 4-5 hónapos koráig nő majd vissza fejlődik,de én nem látnám,hogy vissza felé nőlne,de azt sem,hogy nől.! hónapos korában körül rajzoltam ahoz akarom ma fürdésnél hozzámérni.Minden képpen megmutatom más orvosnak is,de nagyon parázok.
2013. febr. 21. 12:48
 4/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok, újból.

A kislányomnak is a hátgerincén van, a nyaka alatt. ÉS nem félköröm nagyságú!! kb. egynegyed tenyérnyi. Szabálytalan a széle, ami jó, mert ez azt jelenti, hogy szívódik fel. Én tényleg csak akkor nyúlatnék hozzá, ha valóban növekszik. A drnéni nekünk anno a fagyasztást ajánlotta, de nem kértük, mivel bíztunk abban, hogy magától elmúlik...

2013. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt,hogy szabájtalan a széle?Nektek is ki dudorodik?Nekem az orvos azt mondta,hogy csak 4-5 hónapos korig fagyasztják onnantól sütik,vagy műtik.
2013. febr. 21. 12:56
 6/15 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy én sem szívesen hagynám,hogy hozzá piszkáljanak,de mi van ha elkezd nőlni,és tényleg nagy lesz.
2013. febr. 21. 12:58
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 van. 3 félkörömnyi: a buksija tetején, a füle mögött és a kulcscsontján, és egy 10 forintosnyi a csuklóján. Voltunk bőrgyógyásznál és senki nem javasolja a leszedését, pedig a csuklóján kívül van, rossz helyen: mászás stb. A gyerekorvos koponya és hasi uh -ra küldött bennünket, sehol nem találtak nála a belső szerveken. Leszedni sem akarja senki, azt mondták 1,5 koráig elkezd felszívódni és 3-4 éves korára általában elmúlik, évente kontrollra kell járnunk. Ne aggódj, semmi baja a gyerkőcnek. Én nem szedetem le, csak, ha 3-4 évesen nem változik. Nekünk már a kórházban mondták a nagyobbra, hogy az lesz, a picik később jöttek ki.
2013. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nagyon is kidudorodó, érhálós, vérbő, megjegyzem, melegebb is! A kórházban még nem is látszott születés után, később jelentkezett nálunk. Szabálytalan a széle, nem olyan, mintha körbe lenne rajzolva, hanem pöttyös. Nehéz ezt így elmondani...egyszer lefényképezem már, tényleg.

2013. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ok nekünk van róla kép ha nem gond elküldeném neked priviben,és te leírnád a véleményed.Nektek azért mégis régebb óta van,hátha tudsz biztatót mondani.De tényleg csak ha nem gond.
2013. febr. 21. 13:49
 10/15 anonim ***** válasza:
ok.De én sem vagyok szakértő!!!!
2013. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!