Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hemangióma? Rettegek. Mit tegyek?

Hemangióma? Rettegek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az orvos tegnap állapította meg 6 hónapos kisfiamon,elmondta mi ez,és hogyan lehet kezelni.Annyira ledöbbentem,hogy nem tudtam semmit kérdezni.Haza jöttünk,és nekiláttam az interneten keresgélni,és nem jo dolgokat találtam.Amitől nagyon félek az az,hogy ha van a bőr felületén akkor 80-90%-ban van a belső szerveken is.Szeretnénk kikérni más orvos véleményét is mert ez azt tanácsolta,hogy le kell szedetni,de megint csak egy hét mulva kerül rá sor,és addig a rossz gondolataimat nehéz elviselni.Mennyi az esélyünk arra,hogy belső szerven nem található?Köszönöm hogy válaszoltok.
2013. febr. 21. 12:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sziasztok!bár nem mai a kérdés hátha jár még erre valaki! Kislanyomnak a kutacsa mellett közvetlen van egy 10ftos nagysagu magasan kidudorodo pöttyökből állo hemangioma amijet az előttem szolo leirt. Aggodom mert bar halvanyul a közepe a mérete növekszik. Mar nem olyan ütemben mint eddig de sokszor latom h nagyobb mint volt talán. Soha senki sem mondta hogy mashol belül is lehet, nem is nézték. A buksijat latta sebész aztmondta nincs vele teendő El fog mulni. Hogyan fog elmulni? Az orvos nem mondta csak annyit hogy vayy marad nyoma vagy nem... Egyszer csak elhalványodik és ellapul vagy hogy fog elmulni? És a belsőszerveit meg kéne nézetni?Bem tudtam h ott is lehet. Van ahol azt olvastam h ez azért van mert elnyomta magát a pocakban. Nem is tudom mar mit higyjek miez...
2014. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Szia.Sajnos nem tudok neked sokat segiteni,mert en is pont olyan tudatlan maradtam mint te.Sok orvosnak mutattuk,volt,hogy azt mondtak elmullik,de olyan is volt aki azt mondta,hogy akar felkilos is lehet.Ez utobbit egy masik orvos jol lekiabalta,hogy honnan szerezte a diplomajat.Szoval kodos ez az egesz.Azt ugyan leirhatom,hogy nekunk mi van.Szoval en negy honapos kora ota rajzolom egy zsirpapiron.Egyszeruen rateszem es korbe rajzolom.Nekunk kab egy eves koraig nolt de mar nem.Talan csak nyullik a gyerekkel.Amit en mostanaban latok rajta,hoy a kozepe tisztul kifele.Remelem ez azt jelenti,hogy elmullik.Sajnalom,hogy nem tudok segiteni,es remelem majd a te hejzeted is hejre jon.Amit en javaslok meg neked,hogy probald megnezetni belul is valami tuti megbizhato orvossal.A megyugvasod erdekeben.Tudom mit erzel,es remelem nektek sincs komoly bajotok.Majd irj,hogy milett.Akar mikor.
2014. okt. 3. 16:18
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is múlóban van a pukli(igy hivjuk) De még sokára fog elmulni. 6,5hos elkezdett mászni, és nem tudom mit csináljak, mert nagyon útban van az a pukli. Mindig beütné ha nem figyelek,igy sajnos egy percre sem lankadhat a figyelmem. Nem akarom hogy ilyen kis óvo burokban nöljön fel.Legyen igazi gyerek,essen el üsse be magát, mindent ahhoz hogy megtanuljon mindent. Ha mindig vigyázok rá nem tanul meg jol esni,nem fogja osmerni a határait, mert anya ugyis mindig ott van. Nem lehet majd semmit ugy csinalnia mint mas gyereknek.... Holnap valoszinű beszélek valakivel(védőnő vagy gyerekorvos) hogy találjunk ki valamit mert az nem jo hogy mindig a nyomában vagyok...... Majd linkelek egy képet hogy milyen a mi kis puklink...

Igazán elmulhatna,haragszom,mért van az ott?és mért pont ott?!

Nektek is mihamarabbi gyogyulást. Igazábol azt sem tudom ha beüti a tompa ütés is okozhat e vmi bajt vagy ha csak pl valaminek a sarkát fejeli le..... Nektek nem sérült meg soha?

2014. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

[link]


nahát ö a picink, meg a kis puklija...

2014. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kislányunk hátán volt egy nagy méretű, szabálytalan szélű, kidudorodó hemangióma. Pici korában elvittük kutacs UHra Abonyba (ha jól írom)annak megállapítására, hogy nincs e fejében is. Nem volt. A hátán most (majd 5 éves korára) nagyon szépen felszívódik, nem bántam meg, hogy nem fagyasztattam vagy süttettem le!
2014. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!