Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam nem ér rá...

1 éves kisfiam nem ér rá enni? Változik ez majd idővel, vagy most figyeljek oda, mert berögzül?

Figyelt kérdés

Alapjáraton vidám, kiegyensúlyozott kisfiú, eszik is eleget, de ha nem játszik/szórakozik etetés közben, akkor nem érdekli az evés (ha csak nem valami nagyon finom dologról van szó). Az etetőszékében ha nagyon éhes, talán 3 percet megmarad. Sajnos kénytelenek voltunk kipróbálni a rajzfilmet is, ha azt nézheti, akkor az leköti annyi ideig, hogy megegye a kajáját. A banánt is szereti, de olyan lassan nyammogja, hogy kb háromnegyed órán keresztül szó szerint kergetem a szobában játék közben a banánnal, hogy mindig harapjon egyet, és így sikerül megetetnem.

Eszik mindent, amit ilyen idős korban már lehet, csak nem tudom, ez mennyire rossz, hogy most ezen nem tudunk változtatni.

Nem várhatom meg, hogy igazán éhes legyen, mert valószínűleg így sem eszik annyit, hogy teljesen jól lakjon napközben, mert éjjel felkel még 2 alkalommal tápszerért... tudom, hogy ez sem jó szokás, de még soha nem aludtunk át éjszakát, és egyszerűen nincs már energiánk az alvás nélküli éjszakákhoz, de ha megkapja a tápszert, akkor utána legalább visszaalszik.


Ha most nem tanulja meg, hogy ha evés van, akkor enni kell, és nyugton kell ülni az etetőszékben, akkor ez később még rosszabb lesz? Vagy ha idősebb lesz, akkor már megérti majd?


2013. febr. 21. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de kíváncsi vagyok a válaszokra, hasonló cipőben járok Én is:S Csak rajzfilm mellet eszik a lányom..ha nem nézi közben nem eszik semmit egész nap.
2013. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi is ennyi idősek vagyunk, és adok a kezébe valamit, amivel elszórakozhat, amíg eszik. De van, hogy mi is nézünk közben valamit. Bár, ő egész nap képes lenne enni, csak néha megunja a kajálást, és menni akar.
2013. febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én is kíváncsi lennék a válaszokra! Mi is csak bohóckodások, játékok árán tudunk ételt belediktálni. Már én is gondolkodtam rajta, hogy így sokáig nem mehet, mert tényleg hozzászokik. Az etetőszékben folyamatos figyelést igényel, mert hiába van ott bekötve, ő megkeresi a módját, hogy valahogy kimásszon.
2013. febr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Az én fiam elmúlt 2 hónapos, és sajnos így eszik ahogy a Ti gyerekeitek. De ez nem egyedi, 5 hasonló korú gyerek van a közvetlen környezetünkben, ők is így esznek..

én nagyon büszke voltam a fiamra, mert ő még "normálisan" evett amikor az említett gyerekeket kergetni kellett az ebéddel, de sajnos elmúlt nála is az egyhelyben ülés. Én az uzsonnát, és esetleg a vacsorát hagyom, hogy kint egye, azaz a nappaliban, mert a morzsát könnyen össze tudom takarítani, viszont az ebéd az szigorúan az etetőszékben van, erre viszont egy cselem van, ez beválik, adok neki autós, traktoros újságot, nézegeti, kérdezgetem, hol a kormány, hol a bácsi, hol a rendszám stb, és míg nézegeti addig belapátolom neki az ebédet.

Borzalmas szokás, én sosem értettem, hogy miért KELL egy gyereket így etetni....de akkor még nem volt gyerekem. Most már értek mindent.

A nővérem (2 gyerek van) azt mondja amint bekerül közösségbe, bölcsi-ovi, látja majd, hogy a csoport ülve eszik, mindenki ül amikor eszik, azt fogja ő is csinálni.

Addig meg kitartás:-)

2013. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nálunk ugyan ez van, 15hos a lanyom, csak szorakoztatva eszik, már lassan nem lesz állat amit ne ismerne, mert állatos konyvet kell nezni eves kozben es mindig ujjat, mert meg azt is megunja, de az evés egyaltalan nem erdekli, a kanalat csak ragja, igy meg a szajahoz se ferek tole. Pedig en is kemenyen valottam, hogy marpedig ilyen nem lesz.

Kedves 4-es, hát most megvigasztaltál, eddig biztam benne, hogy már csak honapok es jobb lesz, de ezek szerint még évek.

2013. febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak nálunk van ez így... ha Apa vagy én nem csinálunk három felvonásos cirkuszi előadást, akkor forgolódik, unatkozik, visít, ki akar jönni, kiveri a kezemből a kanalat...

Máskor sosem néz tévét, de legalább találtam angol nyelvű aranyos rajzfilmet, az nagyon leköti, addig is "angolozunk" legalább :)

Adok én is a kezébe játékot az etetőszékben, ami 3 másodpercig van a kezében, amíg le nem dobja. Már vagy 5 játék van madzagra kötve, hogy csak fel kelljen húznom, de már az is uncsi :)

De várom még a tippeket!

2013. febr. 21. 13:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam is 1 éves és ő az elejétől fogva csak evésre használja az etetőszéket és ott nem kap semmi játékot,ha beültetem megkapja a kanalat amivel enni fog és mielőtt elkezdem etetni akkor odaadja és azzal etetem.Ha elkezd forgolódni akkor kiveszem mert már jóllakott és ezt így megtanulta.Csak abban etetem és csak a konyhában.Szerintem fontos hogy ez már most rögzüljön.Lehet hogy mégis csak ki kellene várni hogy igazán éhes legyen és akkor megetetni a székben és sehol máshol nem kínálgatni.Tényleg ezért ébredhet éjjel mert megéhezik.Próbáld meg hátha sikerül,mert most már elvárja majd tőletek a műsort a kajához.Remélem hamar rendeződik a problémátok.
2013. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kiki01 ***** válasza:
A rajzfilm vagy zene nem ördögtől való dolgok, miért ne nézhetné kaja közben? Viszont játék közben ne kergesd a kajával, akkor hadd játsszon. Nálunk kaja csak az etetőszékben van, ezt már annyira megtanulta hogy a múltkor utaztunk, nem volt etetőszék, egy hétig alig evett:(
2013. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, nem 2 honapos a gyerekem hanem 20:D ,valaki irta, hogy az 1 eves gyereke szepen eszik, neki valaszolnam hogy az enyem is szepen az etetoszekeben ulvw evett 1 eves koraban.

Aztan egyszeruen nem evett. Es sajnos nem mukodik az hogy majd ha ehes lesz enni fog. Nem, mem fog. De mivel ehes ogy aludni sem alszik, hisztis, mert ehes,hisztis mert almos, tehat elkezded "hulyen" etetni.igy eszik,eszre sem veszed es mar megy is a cirkusz kaja kozben. En sem igy terveztem!

2013. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg mindig en...eszembe jutott minap ebed kozben mikozben ujsagot lapozgatva lapatoltam a gyerek szajaba a kajat,h en evekig...de hosszu evekig olvastam kaja kozben. Konyvet.
2013. febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!