Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokfelől hallom, hogy az...

Sokfelől hallom, hogy az éjszakát átalvó babák szülei elmennek otthonról éjszaka, a babát egyedül hagyva, mert "úgyis aludni fog". Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 10:04
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre, nagyon durva, hogy van ilyen. És még büszkén el is mesélték, hogy amikor hajnalban hazaértek, a baba ugyanúgy feküdt, aludt, mint amikor elmentek.
2013. febr. 22. 10:25
 12/33 A kérdező kommentje:
Amúgy rettentően primitív emberekről van szó, szóval nem hinném, hogy hazudtak.
2013. febr. 22. 10:28
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon felelőtlen szülők, ha TELJESEN egyedül (még nagyszülő sem) hagynak akármilyen korú gyereket. Szerintem ez még a gyermekkorú veszélyeztetése kategóriában is bőven benne van!

Hirtelen eszembe jutott kismillió eset, amikor ha nincs ott senki, akkor nagy baj lehet (és még nem a legsúlyosabbakra gondoltam)

2013. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hallottam még ilyenről,megáll az eszem.

Sosem hagyom egyedül a gyerekem még akkor sem ha alszik és soha nem is tennék ilyet,nincs az a buli,sőt nincs is semmi olyan amiért/akiért megtenném...

2013. febr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon durva szerintem, én sem hagynám egyedül soha. A férjem egyszer átszaladt a boltba, amíg a kicsi aludt és én nen voltam otthon, nagyon kiakadtam, összevesztünk ezen nagyon. Azóta nem tenné. Bármi történhet, balaeset éri, kigyullad a lakás, betörnek.
2013. febr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Sokan még mindig nem tudják, hogy büntetendő otthon hagyni egyedül a gyereket. Azt hiszem, ez a 10 év alattiakra vonatkozik, most hirtelen nem tudom pontosan.

De aki egy babát otthon hagy, azt fel is lehet jelenteni. Ha nekem mesélne ilyet az ismerősöm, akkor tutira jelezném a területi védőnőnek, rosszabb esetben a gyámügynek, rendőrségnek. Lehet, hogy a kisbaba élete a tét, hisz ti is tudjátok, mi minden megtörténhet.

Ha "csak" annyi történik, hogy a baba felébred sírva, és a szülő még órákig nem jön, és csak sír és sír, a kaki csípi a fenekét, az is ugyanúgy szívszorító. :(

2013. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Akit ismerek, neki már felnőtt a gyermeke. Ennyit mond: "látod, nem lett semmi baja."

A másik egy osztálytársam, őt hagyták ott mindig, az anyja mesélte.

A harmadik meg a nagyon hanyag fiatal, anyukának ezek után nem mondható nő, ő konkrétan bulizni jár.

2013. febr. 22. 10:47
 18/33 anonim ***** válasza:
65%
És ez Magyarországon van? Csak mert az angoloktól kitelik... az a kislány, Madalaine is így tűnt el anno. Igaz, akkor spanyoloban voltak nyaralni és elméletileg csak az üdülőfalú bárjába mentek, de ugyanez votl a szisztéma. Gyerekek elaludtak, ők meg leléptek koktélozni. Szerintem ez halál alap volt náluk és még csak nem is tanultatlan emberek voltak. Az angol bulizós tinimamákból is simán kinézem... de, hogy ez Mon megtörténjen, vagy általános legyen? Számomra ez elképzelhetetlen.
2013. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
A kerdezonek igaza van, tenyleg van ilyen. Nemreg beszelgettem egy idosebb holggyel, aki otthon hagyta harom gyermeket, hogy a piacra kiugorjon hajnalban. Olyan naiv volt az a no, hogy fel sem merult benne, hogy barmi baj lehet. Nem is lett, de ez szerencse... Nekem meg akkor is allandoan a babamon jar az eszem, ha pl anyueknal hagyom. Valaki meg bulizni megy mikozben a gyereket otthon hagyja egyedul? fELFOGHATATLAN ES ELOGADHATATLAN!!!!!!!!!
2013. febr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Soha életemben nem hallottam ilyet. Mondjuk nincsenek ilyen "egyszerű" ismerőseim hálistennek, de jópár anyuka ismerősöm barátom van, és ezt SOSE hallottam még senkitől.
2013. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!