Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokfelől hallom, hogy az...

Sokfelől hallom, hogy az éjszakát átalvó babák szülei elmennek otthonról éjszaka, a babát egyedül hagyva, mert "úgyis aludni fog". Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 10:04
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Az utolsó tényleg Angliában él, bár magyarok. Ott ez ennyire természetes?
2013. febr. 22. 11:07
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam már ilyet,de nekem SOHA nem jutna eszembe még a 6-8évest sem itthon hagyni !!!
2013. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
31%
Iker házban lakunk és Szilveszter éjszaka átmentünk a szomszédba, több órára, de bébiőrrel. Aludt, mint a mormota. Messzebb nem mentem volna.
2013. febr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanam, hogy elterjedt ez a viselkedes...de teny, hogy ok maskent allnak a gyerekhez es a gyerekneveleshez. Osszessegeben lazabbak, de azert a tobbseg ott sem felelotlen. Viszont naluk inkabb elfogadott egy ilyen. Bar ez sem jo szo... Inkabb azt irnam elkepzelhetobb. Szoval ha ugy kezdted volna a kerdesedet, hogy beleirod, hogy Anglia, tuti nem lepodtem volna meg.
2013. febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Én még senkitől nem hallottam ilyet, nagyon durva. Sosem hagynám magára egy percre sem egyedül a lakásban a kislányomat, akármi történhet (az ördög nem alszik!)
2013. febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

A nagylányom 12 éves. SOHA meg nem fordulna a fejemben hogy akár ennyi idősen is itthon hagyjam egyedül éjszakára!!!! Nemhogy a 9 hetes kisfiamat!!!!!!!!!

És ha valami történne?! Lázas lesz, hányni fog, vagy tűz üt ki a lakásban vagy úgy egyáltalán.

Hát nem a gyerek a legfontosabb az ember életében, ha már vállalta??!!

Felelősséggel tartozik érte, nem felelőtlenséggel.


Ha egyedül vagyok itthon még a szemetet sem viszem le, annyi időre sem hagyom egyedül a picit!!!

2013. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is több ismerősöm is egyedül hagyta a gyerekét - na, nem éjszakára, de egy alvó cscsemőt a kiságyban hagyva simán leszaladnak a boltba, postára, nagyobbikért az oviban. Középosztálybeli értelmiség mind, nagyon szomorú :(


Nagy felelőtlenségnek tartom, soha nem tenném. Mi van, ha kigyullad a lakás? Mi van, ha engem elüt egy autó és senki nem tudja, hogy otthon van egy baba egyedül?


[Különben a gyerek 3 éves korában jártam úgy, hogy kivittem a szemetet - na nem a kukáig, még csak nem is a szemétledobóig, hanem csak kiraktam az ajtó elé, hogy ha majd megyünk le, levihessük; tehát éppenhogycsak átléptem a küszöböt. A 3 éves meg mögén lépett, becsukta az ajtót és ráfordította a zárat. Kinyitni viszont már nem tudta... És ugye másik kulcs sem segített volna, mert az enyém belülről a zárban volt. Próbáltam neki ajtón keresztül tanácsokat osztogatni, de nem értette meg, hogy mit kellene csinálnia. Végül kihívtam egy lakatost, de mire kiért - ez 1 óra volt -, addigra kinyitotta a gyerek. Én kb. 10 évet öregedtem azalatt az egy óra alatt, főleg mert a fiam tök csöndben volt, és fogalmam sem volt, hogy mit csinálhat, csak remélhettem, hogy nincs bajban]

2013. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy jártam mint a 27 es, az első babámmal aki kulcsmániás volt még csak 18 hónapos de imádta a kulcsokat zárakat. Kiléptem az ajtón, kitenni a babakocsit, a huzat becsapta, ő meg már ott is termett és bezárta!!! Hát azt se tudtam hova kapjak mit csináljak. Ráadásul a telefonom se volt nálam, végigszaladtam a házon és szerencsére egy kedves apuka otthon volt és leszerelte a zárunkat (még akkor csak ilyen sima zárunk volt.

Soha többet sehova nem megyek ki nélkülük (azóta született még egy kicsim) másrészt még a wc re is mobillal megyek.

2013. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Uram atyám, nem térek magamhoz, hogy ilyen tényleg van :(.
2013. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 frászkarikaborsó ***** válasza:
Soha nem tenném, maximum a postáshoz megyek ki ha csenget de az fél perc és nem több. Az udvarra sem mennék ki így, nemhogy a boltba, pedig az is itt van szemben...
2013. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!