Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a hordozókendőrő...

Mit gondoltok a hordozókendőről? Hasznos?

Figyelt kérdés

Kisfiamon látom hogy nagyon szüksége van hogy érezzen, a bőrömet, illatomat, szívdobogásomat.

Így nyugszik csak meg és nem is nagyon hagyja hogy letegyem a kiságyába mert azonnal felébred és keservesen sír.

Azt tudni kell hogy koraszülött volt, és nagyon sokáig nélkülöztük egymást mert nem engedték hogy benyúljak hozzá az inkubátorba és sokáig nem is tarthattam a karjaimban. Most csak én kellek neki és a cicim. :-)


És a hordozókendőn gondolkodom mert úgy könnyebb lenne a napi dolgaimat elintéznem itthon, mint egy kézzel.

Érdemes? A gerincének nem tesz rosszat?

És ha érdemes akkor milyent? Mert annyi féle van.



2013. febr. 22. 12:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Frászkarikaborsó, értem az érveidet:).

Nem a tanfolyam az egyetlen megoldás, szinte mindenhova el tud jutni tanácsadó, aki egyéni tanácsadást tud nektek adni, ez is egy lehetőség. Mert nagy valószínűséggel lesz olyan, hogy hátra kéne venni a gyerkőcöt, mert nem tudsz épp leülni vele, de még nem nőtt bele a meit- tai- ba, cstosba. Ha szeretnéd és érdekel, szivesen segítek tanácsadót keresni.

2013. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Bocsánat, elküldtem, pedig még nem értem a végére:).

"ijesztően nehéz" igen, elhiszem, hogy kívülről látva nehéznek tűnik de hidd el, nem az, főleg ha van valaki, aki tudja mit kell mutatni, csinálni, praktikákkal lát el, amiket videorol nemien látsz... és az sem mindegy, hogy ha tanácsadóval tanulsz, akkor nem a saját babával kötöd az első kötéseket, hanem egy jó súlyos hordozós babával, éppen azér, hogy a saját babával már "képben" legyél:).

És sok anyukától, apukától hallottam már meglepődve, hogy jééé, ez tényleg egyáltalán nem olyan nehéz mint amilyennek tűnik:).

2013. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is hasznos! Ha pici a babád, és csak az első pár hónapban akarod hordozni, egyszerű eszközt keresel, akkor javaslom a Close Caboo hordozót: [link]

Rugalmas kendő karikákkal kombinálva. Nagyon könnyű felvenni, és van pasis színekben is ;-)

Szerintem ezt még használtan is érdemes megvenni, mert csak pár hónapig használható, nagyobb súlyú gyerekhez már szövött kendő kell, vagy csatos hordozó.

Ha totyogót is cipelni szeretnél, akkor inkább szövött kendőt vegyél, de elsőre ne Nandut, vagy legalább ne újat!!! Nézz egy használt, jól betört közép kategóriás kendőt (Lana, Didymos, stb) Mamamin rengeteg jó cuccot lehet találni olcsóbban.

2013. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%

Tanácsadók, segítenétek, hogy Békés megyében hol lehet tanácsadót találni? Sosem volt még kendőm, de úgy vaktában nem szeretnék beválasztani, nem tudom mit kell figyelni!

Valaki tud segíteni? Nekem is korababám volt, de már 10 kg körüli, azt sem tudom lehet-e még ilyen súlyú babát hordozni!

2013. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet hordozni, de 10 kilós babát már érdemes rögtön háton vinni. Elöl ilyen nagy súlyt ne cipelj semmiképpen!
2013. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hehe, 15-ös, én is szinte szó szerint ezt akartam válaszolni a 14-esnek. :D

Plusz még: van itt egy hordozós térkép, ahol a segítőkész hordozósokat megtalálod (bár nem tudom, hogy mennyire aktuális még a térkép).

[link]

2013. márc. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, 15 és 16. Már felvettem a kapcsolatot a hozzám legközelebb eső tanácsadóval, aki Gyulán lakik. A héten fogunk találkozni, és már nagyon izgatott vagyok. Habár én elöl szeretném vinni a kis lurkót, de bármilyen megoldást ajánl majd a tanácsadó, jobb lesz mint most, mert egy-egy hordozó a két karhajlatomban, mint egy bevásárlókosár, ha maj' besz@rok, olyan nehéz cipelni! Persze ezután is cipelni kell majd, de bízom benne hogy így könnyebb lesz!
2013. márc. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!