Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan csinálnátok a...

Ti hogyan csinálnátok a helyemben az államvizsgát? Mi lenne a jó megoldás, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jövőre államvizsgázok, viszont szeretnénk jövőre babát is vállalni. Első baba lenne, így félek egy kicsit attól, hogy mi van, ha rosszul viselem a terhességet. Sok rémtörténetet hallottam a vészes hányásról, rosszullétekről...De nem is kell hogy extrém rosszul legyek, hányás, émelygés, fáradtság éppen elég. Akiknek már van babájuk, azoktól kérdezném, hogy mennyire lehet ilyen állapotban tanulni? Annyira azért nincs rosszul az ember egy "általános" terhességnél? Meg lehet így csinálni az államvizsgát/szakdolgozatot? Nem igazán szeretnék várni jövő nyárig, de ha muszáj és azt tanácsoljátok, akkor odébb tolom a dolgot. Köszi előre is!

2013. febr. 25. 14:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Szia! Én 1 évet végeztem a fősuliból,a mikor ikrekkel terhes lettem. (levelezőn) Csak azért szüneteltettem, mert az ikerterhesség iatt mindenki paráztatott és én meg pont vizsgaidőszakra voltam kiírva.

Már folytatom több, mint 1 éve, a szakdolgozatomra készülök, ezen a féléven kívűl már csak 1 lenne + gyakorlat. Erre most becsúszott a 3. baba. Csinálnom kell és akarom is a sulit, szóval még nem tudom, hogy lesz, mert elvileg dec. elején szülök, valamennyit be is kéne járnom, aztán meg szülés után közvetlenül kezdődne a vizsgaidőszakom....????????? még minden egy nagy kérdőjel, de már anniyra megedződtem az ikrek és a tanulás mellett, hogy egyenlőre úgy gondolom, nehezen ugyan, de menni fog.

Azt pedig úgysem tudod kiszámítani, hogy leszel terhes. Lehet, hogy összejön rögtön, lehet, hogy csak pár hónap múlva. Azért sok sikert mindenhez! Bár ha tényleg úgy érzed, már kezdesz kicsúszni az időből, akkor én a helyedben nem várnék a gyerekkel)

2013. ápr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál! Tudom azt írtam, hogy már eldöntöttem, de mindennap eszembe jut, hogy talán mégsem lesz így jó! 27 leszek idén, nem tudom kicsúszok-e, de én úgy érzem, hogy igen :(

Neked sok sikert a vizsgákhoz és mindenhez, ami még rád vár és boldog babavárást!

2013. ápr. 11. 21:13
 23/32 anonim ***** válasza:
Nekem a 8-tól 10. hétig volt kritikus, akkor gyakorlatilag legszívesebben ágyban feküdtem volna. De nem tehettem, dolgoznom kellett, munkahelyen még nem jelentettem be a terhességet. Volt, hogy majdnem ott is hánytam, de valahogy sikerült mégis otthonra időzíteni, tényleg nem tudom, hogy bírtam ki. Előtte és utána azért fokozatosan egyre jobban viseli az ember. Szerintem lehet tanulni így, csak arra figyelj oda, hogy mindenképp a baba érkezése előtt legyen a diploma védés és vizsga, mert utána viszont nagyon nehéz baba mellett.
2013. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! mondjuk sajnos az államvizsga előtt akár két hét kiesés is kritikus lehet....főleg ha akkor tanulnád a tételeket, ezért parázok rá nagyon....
2013. ápr. 12. 15:21
 25/32 anonim ***** válasza:

Szia! Az ikres vagyok.

Köszönöm szépen a jókívánságot:) Biztosan jól fogsz dönteni, érezni fogod mit kell csinálnod! 27 évesen még kicsúszva ugyan nem vagy az időből, bár gyorsan pörögnek az évek, annyi biztos.

Neked is kívánok csupa jót és örömet a babában:)!

2013. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Várok még véleményeket, megint előjött a téma és ezen kattogok :D ....
2013. máj. 19. 19:37
 27/32 anonim ***** válasza:
29 vagyok, államvizsgára készülök, suli mellett dolgoztam én is, és első babámat várom. Nem így terveztem, mint ahogy most alakulnak a dolgok. Azt hittem (mert mindig kemény csaj voltam), hogy simán csinálom én ezt a kettőt együtt. Napi szinten olyan fáradt vagyok, hogy alig bírom nyitvatartani a szemem. A tudatom teljesen beszűkült, naphosszat a babára tudok gondolni. Alig haladok a tételekkel, nagy valószínűséggel ez msot nem lesz meg. Nem alakul minden úgy, ahogy az ember eltervezi. LEhet, hogy szerencséd lesz, és tudsz figyelni, és nem lesznek tünetek, de lehet, hogy te is halálosan fáradt leszel, rosszul érzed magad, vagy egyszerűen csak nem tudsz odafigyelni. Nem kell hozzá sok és az ember elveszíti a lendületet, ami ilyenkor fontos lenne egész nap. Nem bánom, nagoyn örülök a babánknak, és nem egyet, többet szeretnénk még. Tanulgatok és ha felkészültnek érzem magam, majd elmegyek vizsgázni. Mindne jót neked :)
2013. máj. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy hányadik hónapban vagy? (Gondolom azért az sem mindegy). Neked is sok sikert kívánok a vizsgához és a nagyon sok boldogságot, egészséget!
2013. máj. 19. 21:24
 29/32 anonim ***** válasza:
Ha tervezed, próbáld úgy, hogy ne az első, hanem a 2. trimeszterre essen az államvizsga. De ez olyan egyéni, tudod, én az elsővel diploma után estem teherbe és ugyan émelyegtem néha, de végig dolgoztam, tehát tanulni is tudtam volna. Most a második baba mellett fogok államvizsgázni, de amikor őt vártam feküdnöm kellett, mert véreztem és nagyon émelyegtem is. Alig tudtam a naggyal foglalkozni, betegállományban voltam. Most a kicsi mellett csak éjjel és a délutáni alvása alatt tudok tanulni, de nem könnyű. Én a szüleim segítségét veszem igénybe sokszor.
2013. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Tőlem kérdezted, hol tartunk. Most töltöm a 14. hetet. Nem voltam rosszul, csak 3-4 alkalommal az első trimeszterben, végig jártam suliba is (az egyikben államvizsgázom, a másikban harmadéves vagyok), és dolgoztam is. Viszont vashiányos lettem, és (valószínűleg emiatt) nagyon fáradt is. Próbálom pótolni, Femibion vasat szedek, de egyelőre nem érzem a hatását. A munkát abbahagytam, igyekszem most a tanulásra koncentrálni. Remélem, azért sikerül, csak pesszimistább vagyok, mert tudom, hogy milyen szoktam lenni, és most mennyit teljesítek. :) de megéri nagyon! :) végül is, addig amíg nem lesznek elég nagyok a gyerekek, nem mennék vissza dolgozni úgy sem, így van időm befejezni, szépen lassan is akár. :) Szerintem ha ki bírod várni, akkor vizsgázz le előbb, de ha jobban vágysz babára, akkor vágjatok bele. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Én is elvégzem, mire visszatérek a munkámhoz :) tudom. Csak talán nem úgy és akkor, ahogy előre elterveztem. Kiszámíthatatlan az élet :)
2013. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!