Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan csinálnátok a...

Ti hogyan csinálnátok a helyemben az államvizsgát? Mi lenne a jó megoldás, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jövőre államvizsgázok, viszont szeretnénk jövőre babát is vállalni. Első baba lenne, így félek egy kicsit attól, hogy mi van, ha rosszul viselem a terhességet. Sok rémtörténetet hallottam a vészes hányásról, rosszullétekről...De nem is kell hogy extrém rosszul legyek, hányás, émelygés, fáradtság éppen elég. Akiknek már van babájuk, azoktól kérdezném, hogy mennyire lehet ilyen állapotban tanulni? Annyira azért nincs rosszul az ember egy "általános" terhességnél? Meg lehet így csinálni az államvizsgát/szakdolgozatot? Nem igazán szeretnék várni jövő nyárig, de ha muszáj és azt tanácsoljátok, akkor odébb tolom a dolgot. Köszi előre is!

2013. febr. 25. 14:25
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Áh, még semmit nem döntöttem el, ha tudnád milyen bizonytalan vagyok...sajnos nálam számít az a pár hónap, mert ha várok, akkor már 29 leszek és még "csak" az elsőt szülöm :(
2013. febr. 25. 14:55
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Én elég sok kismamát államvizsgáztattam már. Illetve, amikor terhes voltam a lányommal (utolsó hónapos), akkor is vizsgáztattam még.


Nálunk ez úgy szokott működni, hogy a kismamák a TO-n jelzik a várandóságukat. Mivel az államvizsgára (is) be kell jelentkezni, így megjegyzésbe bele van írva, hogy várandós.

Ezek után egy általános kérelmet kell a tanszékvezetőnek és a dékánnak is elküldeni, amiben leírja a kismama, hogy várandósága miatt (van, ahol kérnek orvosi igazolást is róla) szeretne időpontot kérni az államvizsgára.

Leírja, hogy X. hétben van, szeretne az első 3-5 között lenni, blablabla..


Kivétel nélkül elszokták fogadni és az adott napon a vizsgalapon is így lesz feltüntetve. Mármint, hogy az első 3 között lesz a neve, így is hívjuk be.

Egyébként nálunk (is) ABC sorrendben vizsgáznak a tanulók.


A kismamákkal mi mindig "engedékenyebbek" vagyunk. Ételt és italt is hozhat be magával. Ha esetleg szüksége van rá, akkor beszéd alatt fogyaszthat is az italból.


4 éve volt egy olyan anyukánk, aki a kiírt nap előtt 2-3 nappal jött államvizsgázni. A kérvénybe leírt minden pontos adatot (szülés várható idejét, helyét, orvosa nevét, stb..), elsőként vizsgáztattuk le a +35 fokba.

Biztonsági okokból ő hozott magával mindent: kis könyv, kórházi csomag, férje...stb.


Miután levizsgázott, még ki sem ért a parkolóba, elfolyt a vize. Valószínűleg megkönnyebbült, nem idegeskedett és a pici úgy gondolta, hogy akkor most ő jön :)

2013. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Hát az nagyon jó történet :o) Főleg az a rész tetszett, hogy hozott mindent ami kell: férje...:))))
2013. febr. 25. 15:01
 14/32 anonim ***** válasza:

... vajon mi nem volt hasznos a válaszomban?... Hisz a kérdésre válaszoltam én is. Vagy csak irigység...? Az biz' lehet. :)

Ötödik voltam.

2013. febr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én mindenkit aki válaszolt felpontoztam....
2013. febr. 25. 18:14
 16/32 anonim ***** válasza:
Én egyetemista vagyok ráadásul nappalin. 5 hónapos a kislányom, tehát két vizsgaidőszak volt a terhességem alatt és egy a picivel. Tanulni bőven tudsz a terhesség alatt csak hamarabb elfáradsz, de nálam például nem volt semmi extra. Nekem is első baba volt és a terhességemmel semmi probléma nem volt. Az elején volt egy kis hányinger, meg fáradékonyság, de amúgy semmi extra, persze ez minden nőnél más. Én személy szerint azt mondom simán bevállalhatod. :)
2013. febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

én tanácsot nem tudok adni neked, csak a saját tapasztalatomat írhatom le:-)

én 2. év 1.félév végén lettem várandós, mondván kezdjünk el próbálkozni, mivel olyan sokan körülöttünk 1-2 évet várnak, mire összejönnek, biztos nekünk is időbe telik és hát épp betöltöttem a 30at is. Hát elsőre összejött, így 2 vizsgaidőszakot végigcsináltam babásan, majd 3.év elején nem mentem már be kontaktórára (távoktatásban voltam), mert októberben szültem, kontaktóra után egy héttel voltam kiírva (7órás autóút nekem az egyetem). Az első babás 2 hónapban igyekeztem a dolgokkal, de egyre csak stresszelt az egész...így nagy rágódás után decemberben beadtam a tanulmányaim felfüggesztése iránti kérelmet. azt huttem nagy kudarcélményem lesz, de nem, sőt!! életem legjobb döntésének bizonyult. felszabadultam a nyomás alól! nekem van jó munkám és igazából nem volt létkérdésem nekem ez a suli (ha az lett volna, sztem másképp álltam volna hozzá). nekem nagyon sok figyelmet igényel a babám és egyszerűen semmit nem tudtam csinálni tőle, alapvető dolgokat sem. ezért döntöttem, hogy most elsőként inkább Anya leszek. pedig hozzáteszem 4-5 ös voltam mind a 4 félévben, elég motivált voltam mindig...de ahogy várandós lettem, én fokozatosan elvesztettem ezt az erőt, és az érdeklődésemet is a suli iránt. maga a szak iránt nem, de a suli már nem érdekelt.

én javasolni csak azt tudom, hogy mérlegelj minden esehetőséget és hallgass a szívedre! az megsúgja majd neked, mi a helyes!

egy boldog 4 hós fiús anyu :-)

2013. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm mindenkinek a választ! Várok még tapasztalatokat azért! Mindenképpen mérlegelek, most egy kicsit arrafelé hajol a mérleg, hogy elhalasszam nyárra (vagyis a vizsga utánra), de még nem biztos. Párommal is meg kell beszélni, ő már nagyon beleélte magát....
2013. febr. 26. 08:55
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű már későn írok, mert már rég eldőlt... de én olyan anya gyereke vagyok, aki 6 hónapos terhesen, velem a pocakban államvizsgázott és házasodott. Nem tudom, melyiken izgulhatott jobban, de valószínű miondkettő szép adag stresszel járt. Semmi tudományos alapom nincs rá, de akkor is úgy gondolom, hogy ennek a ténynek lehet köze ahhoz, hogy rettentő parázós és stresszes csaj lettem, semmit nem tudok nem komolyan venni és nem túlparázni... a lényeg: a babának nem biztos, hogy jó lenne ekkora stresszt átélni...
2013. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Igen, már eldöntöttem, várok az államvizsga végéig. Szeretném a várandósságot szépen, nyugodtan megélni és csak arra koncentrálni. Azt hiszem nem lenne jó, ha ahelyett hogy a babára figyelek, terhes tornára járok, tervezgetek stb., inkább azon stresszelnék hogy vajon sikerül-e a vizsga, meg hasonlók. Szóval kivárom már azt a pár hónapot, nem oszt nem szoroz...Maximum az államvizsga előtt pár héttel állunk neki próbálkozni. Egyébként akik pedig ügyesek voltak és végig csinálták a suli mellett, azoknak gratulálok! Tényleg nagyon ügyesek, de én inkább mégis várok vele.
2013. ápr. 3. 11:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!