Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen agresszív?

Miért ilyen agresszív?

Figyelt kérdés
22 hónapos a kisfiam. Pár hete kezdődött. Mindent földhöz vág, és verekszik. Ok nélkül oda jön és megüt. De nem csak engem hanem mindenkivel ezt csinálja. Van hogy csak a kezével, de volt olyan is, hogy építőkockával, cumis üveggel...bármi ami a kezében van. Eleinte szépen szóltam, nem ért semmit. Most ott tartunk hogy rá csapok a kezére, de ki nevet. Ha kiabálok vele, kb. két percig nyugton van, de aztán folytatja. Nagyon ki vagyok!El vagyok keseredve, nem tudom mit tegyek. Ma pl. két helyen szakadt fel a szám, mert úgy rám csapott a cumis üveggel. Mi tévő legyek?
2013. febr. 27. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Úgy érzi, nem érti meg őt a környezete.

Ezért dühöng.

Mutass neki példát, és te se dühöng, ne kiabálj.

2013. febr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a figyelmedet szeretné ezzel felhívni magára. Ilyenkor érdemes kivinni a friss levegőre, programot csinálni, hogy ne unatkozzon. Olyan anya-fia órákat kellene beiktatni, amikor semmi mással nem foglalkozol, csak vele. A testi fenyítésre nem érett meg, nem érti, hogy miért is kapta. A kiabálással pedig érdemes nagyon vigyázni, mert megszokja, hogy ez a stresszlevezetés egyik módja, és hipp-hopp elsajátítja tőled.

Mindjárt itt a tavasz, könnyebb lesz. Kitartás!

2013. febr. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Amúgy szerintem nem is érzi a kézre csapást fenyítésnek.

Ezért is nevet. Ha kellően nagyot kapna, akkor érezné, hogy ez most nem vicc volt.

2013. febr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem lát ilyet a környezetében,vagy őt sem ütik,akkor ezt figyelemfelkeltésnek szánja a kicsi.Ne reagáld le te is agresszióval,hanem próbálj többet foglalkozni vele,szeretgetni,esetleg nem történt vmi változás a környezetében?
2013. febr. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ennél több figyelmet?? A nap 24 órájában vele vagyok. Anyuékkal lakom. Anyu meg főz helyettem, mert miért főzzünk mindketten. Reggel felkelünk és estig vele vagyok. Éjjel együtt alszunk. Még wc-re is többnyire bejön velem. Mondókázunk, énekelek neki, labdázunk, kergetőzünk, mindent amit szeretne. Anyu ha végzett a dolgával, beül mellénk a szobába. Apu délután ha megjön szintén bent ül velünk estig. Így 3 felnőtt van a fiamra. Nem hinném, hogy keveset van vele foglalkozva. Nem történt semmi változás. Épp ezért nem értem a kirohanásait. Családi házban lakunk így ha jó idő van, kint vagyunk. Tanácstalan vagyok.
2013. febr. 28. 22:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Valami olyasmivel lehet összefüggésben, hogy nem tudja magát kifejezni.

És szerintem nagyon hozzászokott ahhoz is, hogy minden körülötte forog.

Ahogy írtad is, sosincs egyedül, nem tudja magát lefoglalni.

Ez lehet?

Én mindenképpen meghúznám a határokat, és ha kezet emelne rám, akkor bizony ha két éves ha nem, kicsit becsuknám rá az ajtót. És magára hagynám 10 percre, hogy gondolkozzon, ha tud :S

De nem hagynám. Meg nem ütném, és nem is kiabálnék vele, de tuti hangosan felüvöltenék, hogy vegye észre, hogy ez nekem fáj!

Ha nem javul a dolog, kérjél segítséget a gyermeknevelési tanácsadóban!

2013. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kikértem a védőnő tanácsát, hát nem mondott újat. Nem tudom mit tegyek. Kipróbáltam, a bezárást, nem használ, a kiabálástól csap folytatta tovább. Amikor ráütöttem meg szeppent, de fordult kettőt és ugyan úgy meg üt. Ki vagyok borulva, nem tudom mi fáj jobban a sok ütés a fejemen, vagy az, hogy rossz anya vagyok mert nem tudom kezelni a helyzetet.
2013. márc. 9. 21:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Add be a bölcsibe.
2013. márc. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom bölcsibe adni, mert itt a faluban nincs arra meg hogy a városba vigyem nincs pénzem.
2013. márc. 10. 21:49
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor csapd agyon, verd meg kegyetlenül, azt érdemli a kis mocsok!
2013. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!