Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az normális, ha...

Szerintetek az normális, ha valaki a babáját 3-4 hónapos koráig csak kenguruban viszi sétálni? Babakocsit egyáltalán nem használják.

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 10:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok híve a hordozásnak,a fiam nem is igényelte soha,de ettől függetlenül szerintem nincs ezzel gond, ha a babának is kényelmes így.
2013. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én attól tartanék, hogy később majd nem fogja tudni megszokni a babakocsit, ha esetleg abban szeretnék vinni.

Meg úgy tudom, hogy a kenguru nem túl egészséges, főleg olyan pici korban. Kendőben esetleg, de úgy tudom a kenguru kimondottan ártalmas olyan picinek.

2013. márc. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom egészségesnek a kengurut,de lehet a baba utálja a babakocsit.Valahogy viszont ki kell mozdulni otthonról.
2013. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 liony20 ***** válasza:
86%
így van a kenguru nagyon egészségtelen egyszerűen a védőnők is és a dokik is tiltják ilyen pici korban mert gerincferdüléstől kezdve minden baja lehet a babának... amikor tud már egyedül üllni én onnantól ajánlanám....
2013. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
A kenguru nem a legjobb választás, de azzal nincs semmi gond, hogy nem használnak babakocsit.
2013. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%
Én nem vagyok híve a hordozóknak, nem hurcibálnám a lányom! De néha szerintem jó dolog azoknak, akik nem bírják tartani a gyereket mikor nyűgös, stb.. szóval néha talán belefér, de a babakocsiba is be kell tenni, hiszem szoknia kell azt is, mert sose fog megmaradni benne! 9-10kg-s gyereket meg szerintem senki nem cipel szívesen! :)
2013. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

3 hónapos múlt a lányom, életében 1-szer volt babakocsiban.

Minden nap sétálunk, kendőben viszem.

A kenguru valóban nem egészséges, ha hordozni akarsz újszülött kortól, kendőt vegyél.

Később a hátadon is hordozhatod, úgy nem lesz nehéz, de mindig csak magad felé fordítva a babát.

2013. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem azokat a nőket, akik inkább cipelték kendőben a babájukat, mint hogy csak tolják a babakocsiban. Aztán a múltkor bementem a vásárlókkal teli kicsike kis Rossmanba, hát bármit megadtak volna egy kendőért.
2013. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

megadtam*


de szerintem ők is.. :D

2013. márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen normális!!! Miért ne? A kenguru valóban nem a legszerencsésebb választás, de ez most a hordozás vs. babakocsi kérdés.

A gyerek születése előtt megvettük a 60ezres babakocsit, egy-két alkalommal megpróbáltam beletenni a gyereket, de már a látványától is üvöltött, utálta. Nem erőltettem, mert volt más megoldás. Először kengurut próbáltunk, de egyikünknek sem tetszett, utána kendőztünk. Azt imádta!

2 éves koráig hordoztam háton. Kistesót szerettünk volna, és pocisan nem mertem hordozni, úgyhogy vettünk egy esernyő babakocsit. Akkor már kétévesen azt is élvezte, úgyhogy simán "átszokott" a kocsira, sőt! Most már ha megkérdezem, hogy kendőben szeretne-e jönni, vagy kocsiban, kismotoron, akkor vagy a motort választja, vagy a kocsit.

Szóval semmi gond nincs a hordozással, és szerintem nem kell egy gyereket sem kényszeríteni, az ilyen dolgokban hagy döntsön az anya és a gyerek közösen! Ha a gyerek utálja a kocsit, az anyának meg nincs ellenére a hordozás, akkor miért ne? Miért *muszáj* babakocsizni? (Mert mindenki babakocsizik? Mert a szomszéd azt mondta? Mert mit mond az anyós? Engem spec ilyen témában nem érdekel mások véleménye, csak a gyereké.) Nem kötelező egyáltalán, mint ahogy a hordozás sem az, ha vagy a gyerek, vagy az anya nem szeretné.

2013. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!