Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az normális, ha...

Szerintetek az normális, ha valaki a babáját 3-4 hónapos koráig csak kenguruban viszi sétálni? Babakocsit egyáltalán nem használják.

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 10:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%
Az nem normális,hogy kenguruban hordja,de egyébként valahogy ki kell mozdulni a lakásból,úgyhogy szerintem rendben van. Ha hordozás,akkor kendő vagy mei-tai... :-)
2013. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sem volt babakocsink 2,5 évig:), tökéletesen jó volt nélküle:). Mondjuk én nem kenguruban, hanem kendőben és mei tai- ban hordoztam(nagyon utánaolvastam, és erre jutottam). Mikor önjáró lett a gyerek, akkor gyalogoltunk, kendő a táskámban elfáradás esetére. Aztán kismotor, futóbicikli... 2,5 évesen vettünk babakocsit, hogy akkor is tudja futni ha nincs éppen, aki a lányommal lenne. Most már élvezi a babkocsizást. Előtte volt nálunk kölcsönbe, mikor kisebb volt és gondolotam, kipróbáljuk, hogy viseli. Igazán nem tilteakozott, őszintén szólva nekem lett elegem abból, hogy nem értem, mit mond, háromszor vissza kellett kérdeznem mire értettem mit beszél. Hiába, hozzá voltam szokva, hogy a hátamon akkor is hallom ha sutyorog:D.
2013. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Pl buszon utazni jóval egyszerűbb, ha hordozom a babát. Nem kenguruban, hanem hordozóban.

Az első gyereknél utáltam, hogy kocsival sehova nem lehet bemenni. Nincs egy bolt, v posta, ami alkalmas lenne erre. Szóval a másodikat tuti hordozni fogom, amíg bírom,-de legalábbis az első pár hónapban- persze lesz mellette kocsink is.

2013. márc. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%

A kenguru alapból ártalmas. Ettől még a baba utálhatja a babakocsit, akkor ki kell vinni. Mondjuk akkor inkább egy jó hordozókendőre szavaznék. Az első pár hónapban és otthon is hordoztam.

Az meg hülye kérdés, hogy normális-e. Legalábbis ha a magára a hordozásra gondolsz. És akkor mi van, ha nem használják?? Egy jó hordozóban egy picinek sokkal jobb testközelben van, nagyobb kötődés alakul ki, egyébként közlekedni is könnyebb vele.... Van, akinek nincs is kocsija, mi is alig használtuk....

2013. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%
Ja, és még a mai napig is hordozok. Sétál, elfárad. Igaz, már háton, de sokkal kényelmesebb. Egyedül játszótérre megyünk kocsival ( olyankor jó belepakolni a játékokat stb)
2013. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Hű mit fogok most kapni...

1 éves a kisfiam, életében eddig talán 2-szer ült babakocsiban, amúgy mindig kenguruval megyünk mindenhova, újszülött korától (természetesen erre alkalmas kenguruval).

Kendőt nem használnék, nem tartom biztonságosnak. Próbáltam egyébként, a babám sem rajongott érte, kényelmetlen volt neki, a kengurut viszont imádja, sokszor el is szunyókál benne.

2013. márc. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

A kengurut nem tartom jónak, több véleményt meghallgattam/olvastam, és erre jutottam.

Viszont a kérdésben, ahogy kiveszem, maga a hordozás a "probléma". És szerintem a hordozással semmi gond, a baba testközelben van és könnyebb is így közlekedni.

Én is hordozok, a babám 1 éves koráig 5 percre sem volt hajlandó a babakocsiban lenni, így a kocsi teljesen felesleges volt. A második baba pedig úgy tűnt, hogy ellenne a babakocsiban, de akkor már nekem nem tetszett a dolog. Megszoktam az első babával, hogy mindig halom a szuszogását, látom/érzem, hogy mit csinál. :)

2013. márc. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Amiért kérdeztem, és akiről szó van az a babakocsit azért nem használja,mert latyak van(holott már régóta nem esett a hó), ezért a 3,5 hós babáját a kezdetektől csak és kizárólag kenguruban hajlandó vinni. Van, hogy 1,5 órán át. De nem sétálni, hanem csak bevásárolni...Minek vették még akkor a méregdrága babakocsit????Én csak ezt furcsálom.

Mindenesetre köszönöm a válaszotokat.

2013. márc. 12. 10:00
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Minek vették még akkor a méregdrága babakocsit????Én csak ezt furcsálom."

Gondolom, mert nem tudták előre, hogy nem lesz szükségük rá.

Mi is megvettünk egy márkás, nem olcsó babakocsit, mert - mint ahogy azt másoknál is láttuk - a babakocsi az egyik legfontosabb babás cuccnak tűnt, amit sűrűn használ az ember, úgyhogy ne valami vackot vegyünk ,hanem minőségit, mindenféle hiper-szuper extrákkal.

Az első sétánál nagy boldogan beleraktam a babámat, aki pár percen belül borzalmas visításba-ordításba kezdett. Gondoltam, hogy biztos éhes/szomjas/baja van, most nem erőltetem, majd másnap újra próbálkozok. És ezt próbáltam kb. 2 hétig, de mindig ordítás lett a vége, úgyhogy vettünk egy kendőt, abban elvolt. Aztán jött a havas-latyakos idő, megintcsak nem tudtuk használni a babakocsit. És szépen eltelt 1,5 év úgy, hogy a babakocsiban a babám összesen max. 1 órát töltött.

Úgyhogy teljesen megértem az illetőt, aki miatt feltetted a kérdést. Nem mindenkinek jön be a babakocsi.

2013. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok csak úgy cél nélkül sétálgatni, pedig szép helyen lakunk. Megszoktam a munkahelyemen a pörgést, és ez még most is tart. Nekünk a séta az, hogy elsétálunk a kb fél kilométerre levő boltig, bevásárolunk, visszafelé bemegyünk a játszóra. A csak hobbyból való sétálgatás nekem sem megy.

Mi is megvettük a méregdrága babakocsit, mert "az kell", és mert az "anyós is azt mondta", ugyanúgy, mint a cumisüveg, a cumi, a mikrós fertőtlenítő, zenélős orrszívó és még sok minden. Meg azért, mert még nem tudtam, hogy létezik ilyen, hogy hordozókendő. Reggeltől estig dolgoztam, nem nagyon láttam kendőzős anyukákat.

Ezeket a felesleges marhaságokat meg szépen eladogattuk később, vagy elcseréltük. Egyik sem hiányzik. A következő gyerkőcnél már tudom, hogy mi az, ami tutira nem kell egy gyerek felneveléséhez :-D

2013. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!