Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinél milyen milyen szerepet...

Kinél milyen milyen szerepet vállalt az apa a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Párommal néha nem értünk egyet ebben a kérdésben,ezért kiváncsi lennék hogy a párotok mi az amit megtesz(nem kérésre hanem amit magától)

Párom keveset van itthon igy az is érdekelne hogy egy 10 hóssal ő mit tudna játszani,mert fél ha egyedül marad vele hogy nem tud mit kezdeni vele,ha pedig itthon vagyok én is akkor nem szereti ha rábízom.


2009. szept. 13. 10:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

nálunk apa mindent csinál- na jó pelusozni csak akkor ha nem vagyok itthon:)

etet altat stb.

manó 5 napos volt amikor egy szűk órára itthon hagytam őket, azóta is jól elvannak

egy 10 hósnak meg minden játék

szines dobozok, meséskönyvnézegetés, újságcsörgetés, csörgőrázogatás, hintáztatás, nyakban hordozás, táncolás,

szóval hajrá apukák....

2009. szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

ja és hétvégén ő az éjszakai ügyeletes,hogy néha én is átaludjam az éjszakát

ha meg nem bír vele és anya kell, arra úgyis felkelek

de egy pl. kis vizet őis tud adni...

2009. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is keveset van itthon, de azt a kis időt szinte csak a lányaival tölti (5éves, 4hónapos). Kérés nélkül cserél pelenkát, fürdet és altat. Ha éjszaka felébred a kicsi, akkor mindig felkel a férjem is és megkérdezi, hogy segíthet-e valamit.
2009. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Férjem 12-zik és két műszakban,szabadnapjain másodállása is van,de mikor itthon van sokat segít az elejétől kezdve,2 hete voltunk itthon és 2 órára elmentem és egyedül hagytam őket.Amikor fáradtabb vagyok(ő tudja mikor van)és itthon van ő kel fel hozzá reggel,van mikor ő viszi sétálni,már játékot is igényel,bohóckodik vele és ellátja,fürdés meg mindig az övé ha itthon van.Kb 80-20 százalék a javamra az arány amit a gyerekkel vagyunk de abban a 20-ban maximálisan beletesz mindent és a gyerek azért ismeri fel és azért örül ha vele lehet.Ismerek én is olyat ahol a gyerek csak anyával van el mert csak vele van és néha mikor apának eszébe jut akkor már a gyrek nincs el vele,egyszóval bíztasd csak ezzel a férjedet,legyen csak a 10 hósotokkal,6 hós anyuka
2009. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apa fürdet, és általában ő altat el este. Mondjuk a baba 6 hetes kora óta dolgozom itthonról este 8-től 9-ig, tehát nem agyon volt más választása. Ebben az időszakban ő babázik. Hétvégén is sokat segít, hogyutol tudjam érni magam. De sosem éjszakázott helyettem.
2009. szept. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

apa furdet, altat, ejszaka felkel, pelust cserel ha itthon van, jatszik vele

egyutt is setalunk, ha itthon van

szerencses vagyok, sokat foglalkozik vele

plussz atvallalja tolem a hazimunkat, mert ern babazok

fel eves a baba

2009. szept. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
szia.szintem mindent.tisztábe tesz,etet,fürdet,el megy vele csavarogni,ki megy vele sétálni,játszik vele a szobába.megy utána a lakásban,amikor utkarel a manó.ő 8 hónapos.szerintem sétálni elviheti a párod is.szeretik nézegetni az autókat,a kutyákat,a biciglistákat.de ha játszik vele egy kicsit az is jó.párom építeni szokott és azt ő előszerettel lerombolja.ne féljen a babától,nagyon okosak már ilyenkor,és pontosan tudják hogy mit akarnak és mit nem,csak figyelni kell őket.
2009. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
100%

Nálunk úgy alakult,hogy néha a párom vigyáz Zozira ő etet,ő fürdet őkel fel éjszaka.

nem terveztünk el semmit,hogy ez az én vagy ez a te feladatod.

Így alakult.

Élvezzük mindhárman

2009. szept. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Jó nektek akkor én fogtam ki rossz apát?Szereti a fiát,csak nem tud vele mit kezdeni.És ha itthon van,nem haladok a háztartással,olyan mintha nem lenne itthon:(((
2009. szept. 14. 08:28
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

szia,


előrebocsátom, hogy ő nagyon szereti a kislányunkat. nálunk ő fürdeti, plsuz mostanában (9 hónaps) elmennek 1-1 órár sétálni. meg reggel van egy közös 10 percük. azon kívül nem sok semmi. ha ittohn van, és nekem dolgom lenne, akkor is úgy kell noszogatni, hogy na akkor egy kicsit foglalkzol vele lécci?

tegnap du montam neki, hogy 10 perc kéne nekem vmit megnézni a neten, addig figyeljen rá, vagy vmi, azt mondtajó, az lett a vége, hogy fél szemmel én néztem, hogy ne tegyen kárt magában (nagyon kis aktív), ő meg vmi papírjait rendezgette közben...háztatrtásban sem segít. ha meg kell vmit szerelni, akkor az ok., de amúgy takaírtás, bevásárlás, főzés mosás, vasalás, mind az enyém. mert ugye "én úgyis itthon vagyok egész nap", ami mondjuk így nem igaz, hiszen ki ül ottthon állandóan? a hivatalos ügyeket is én intézem, meg a bolt, meg ha el kell vhova vinni a babát, stb. Jó, ő reggel 9től este 6.ig dolgozik, ez rendben van. Na de ez akkor is így volt amikor még én is dolgoztam, hasonló időbeosztásban....

2009. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!