Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinél milyen milyen szerepet...

Kinél milyen milyen szerepet vállalt az apa a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Párommal néha nem értünk egyet ebben a kérdésben,ezért kiváncsi lennék hogy a párotok mi az amit megtesz(nem kérésre hanem amit magától)

Párom keveset van itthon igy az is érdekelne hogy egy 10 hóssal ő mit tudna játszani,mert fél ha egyedül marad vele hogy nem tud mit kezdeni vele,ha pedig itthon vagyok én is akkor nem szereti ha rábízom.


2009. szept. 13. 10:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lényeg, hogy napi szinten jelen legyen és vmennyit foglalkozzon a gyerekkel/gyerekekkel. Az már egyéni hozzáállás/vérmérséklet hogy ez kinél mit jelent.

Peluscsere nálunk semmiképp. Eleinte ha a kezébe nyomtam, fogta, próbálta csitítgatni, de magától... hozzá nem nyúlt volna. Aztán amikor először rámosolygott! Azóta Apa a fő bohóc és leginkább ezt teszi és szerintem jól van így.

A fürdetésben részben: ő készíti elő a vizet, és vízberakástól kivételig ő csinálja. Vetkőztetés-öltöztetés stb. már az enyém.

De amíg altatok elmosogat:) És a porszívózás is az övé.

Ketten akartuk a gyereket.

Ha látja, hogy nagyon kivagyok, akkor bevállal egy-egy sétát.

2009. szept. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Reggel 5kor kel és 4-7 körül ér haza. Emellett játszik vele - nem sokat, 20 percet, de nincs is többre idő - ha kell pelenkázza, este közösen fürdetünk. Fürdés után játszik vele és felöltözteti. Hétvégén sokat van vele, ha kell éjjel vigyáz rá, amíg anya csavarog:-) Amúgy segít főzni, mert szeret, de ennyi, ha a háztartásról van szó. Szerintem jól csinálja, habár néha én is úgy érzem, hogy "nem tud még mit kezdeni" a gyerkőccel, de ahogy telnek a hónapok ez egyre kevésbé érződik. 10 hós a picink.
2009. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Nekem is mázlim van a férjemmel:)Kezdető fogva mindenben segit.Sőt amikor szoptattam még a babómat ő kelt fel gyorssan tisztába tette addig én elő készültem és hozta cicire.Szóval mai napig le a kalappal előtte mert rengeteget dolgozik és még igy is nagyon sokat segi nekem:)Boldog(ok) vagyok(unk).
2009. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
77%

Én már végig sem olvastam a dolgokat.Jó hallani,hogy szinte mindenkinek minta férje és minta apukája van...:)

Az én férjem szinte állandóan dolgozik mikor itthon van is-hát na jó ha agyerek a szobában van figyel rá,de ,hogy ő szaladgáljon utána az már nem megy.Ha lemegyünk is inkább a babakocsit meg a kutyát viszi,mintsem,hogy a gyerekkel szaladgáljon:de jó hír a gyereke apás és egyre jobban rá csimpaszkodik és nincs menekvése ,vele kell lennie:D

S de pelus csere..jó ha 4szer cserélt mióta megszületett..kb ennyiszer etette meg...

De tény az,hogy a férjem szeret főzni és sokszor ezt a dolgot ő kiveszi a kezemből,de takarítani már ne kelljen neki!

Éjszaka nem kel fel hozzá,de már érzem ezt én rontottam el így vele,mert nem kényszerült rá...Ha lesz egy tesó sok mindent máshogy fogok csinálni..az tuti..mert sokszor már én nem bírom...14hós baba mamája

2009. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Utolsó:bocsi véletlen a félighasznosra nyomta,pedig hasznosat akartam:(((

Köszönöm mindenkinek a válaszokat,lehet én vártam el páromtol tul sokat.

2009. szept. 16. 11:35
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válaszolónak: bizony nekem is összeszorult a szivem,ahogy végigolvastam a válaszokat...

ezekszerint nagyon sokan mintaférjet/apukát fogtak ki.

sajna mi nem...

párom azonkívül,hogy esténként játszik egy félórát,órát a kicsivel,-erre is úgy kell megkérnem- mást szinte semmit nem segít.

peluscsere?...hozzá sem nyúl.

max.nekem kiabál,ha úgy gondolja,hogy tele van...

etetés?...eddig még egyszer sem etette meg,de ezt az egyet nem is kérném töle.( a legalapvetöbb dolgokkal sincs tisztában,még a saját étkezésében sem)

éjszakázás?...

amikor éjjel felsír a pici,rámordít,hogy "csinálj már vele vmit!" ha pedig ne adj isten tovább mer sírni szegénykém (most jön a foga),akkor már a gyerekre ordít rá,hogy "neked most mi bajod van?!nem hagyod abba rögtön!"

azt hiszem tovább nem sorolom...

szóval nem mindenkinek jutott mintaférj

2009. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
12.21-es vagyok.Nagyon sajnálak kedves utolsó.tényleg nem jutott minta férj és apa neked.Negyon rossz lehet azoknak akiknek nem hogy nem segít a párjuk,de még ézelmileg és máshogy is terhet rak rá.Azom gondolkodtam,vajon mi vezet oda,hogy csak az anyáé legyen minden teher,felelőség a gyerekkel kapcsolatban.Amikor babát terveztünk a párommal,ő még elég bohém volt,koncertek,haverok,foci,meccsnézés,dvd-zés,kirándulások mindenfele,persze ezeket mind eggyütt csináltuk,de amikor babát terveztünk én mondtam neki,hogy bizony ezek a dolgok átalakulnak,már nincs házimozizás hangosan,és ha sír a bab ameccsnézést is abba kell hagyni,vagy nembiztos,hogy minden meccsre eltud menni.de persze azt is megbeszéltük,hogy azért mindenről nem kell lemondanunk,de már más lesz az életünk.Ő azt mondta tudja mivel jár.gondoltam majd meglátjuk,és tényleg,idén már nem ment egy koncertre sem,focizni el jár,de csak ha nem beteg a gyerek,vagy nincs semmi más programunk.A dvd ki is van húzva,és ezeket a döntéseket ő hozta meg magától.De ez valahogy igy kellene hogy természetes legyen.Nagyon sajnállak titeteket,de tényleg.le a kalappal elötettek,mert ti dupla tehet cipeltek.
2009. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Az én férjem az elején szinte semmit nem csinált vele egyedül, mondván, hogy ő fél kézbe venni, olyan kis törékeny. Együtt fürdettük. Kb. fél éves korától játszik vele. Ha dolgom van, itthon lehet vele hagyni, akkor mindent megcsinál vele. De ha én itthon vagyok nem hajlandó tisztába tenni, etetni sem szereti. Esti mese kizárólag apával van, legyenek ők is együtt egy kicsit.

Éjjel nem kel fel hozzá, merthogy ő másnap dolgozik, én meg pihenhetek. Na, ja, tudjuk, hogy ez hogy működik. Egyébként szerencsére jó alvó a kislányom. De azért nagy ritkán volt átüvöltött éjszakánk, oltás után, fogzáskor. Néha már kiakadtam, hogy menjen már be ő is hozzá, de rájöttem, hogy teljesen felesleges, ha baja van, anya kell, apát elküldte. Így teljes nyugodt lelkiismerettel alhat, mert őt nem zavarja a gyereksírás.

Hát ő ilyen apa, pedig egyébként imádja. Most másfél éves a kislányunk.

2009. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

1.44es:hát valóban roszab helyzetben vagy mint én.

Mondjuk párod megérthetné h nem azért sir a baba h őt felkeltse...

2009. szept. 16. 13:14
 30/31 anonim ***** válasza:

Szia.Az én párom mindent megcsinál a gyerkőc körül.A fürdetés abszolút a kettőjük elfoglaltsága minden nap.Ha sokáig dolgozik(náluk nincs tól-ig munkaidő)akkor is a fürdésre hazaér(9 óra).Felváltva etetünk,ha itthon van Ő eteti a gyereket én csinálom a miénket.A pelusozás sem akadály számára.Simán itthagyom rá (és itt is hagyom)a gyerkőcöt,ha dolgom van,kettesben is kell lenniük.A minap parketta szegélyt ment venni,mondtam neki,vigye a gyereket is,nem baj ha szokja,hogy együtt is mennek kettecskén valahova.A háztartást azt megosztjuk.Ált.ő porszívózik és porttöröl(én utálok),ő meg nem mosogat el 1 kanalat sem,én mosok és főzök.Vasalni galád módon nem vasalok ,csak ha olyat veszünk fel:-)És a ház körüli férfi munkát is ő csinálja,mert felújjítunk.Na erre azért noszogatni kell.Viszont festés mázolás az én reszortom,azt én csinálom.

Úgy összességében megosztunk mindent.Azért van hogy mondani kell dolgokat,de ő mondta is hogy szóljak,mert sokszor elfelejti.

Nekem nem is kéne olyan férfi,aki nem segít,(csak mereszti a feneként a tévé v. számítógép előtt és várja,hogy minden az ölébe hulljon) még ha mondani is kell neki és az,hogy reggeltől estig dolgozik,az nem kifogás!Régen érthető volt ,hogy egy anya háztartást vezet,de mellette nem dolgozott.Manapság ugye ez nem így van.Egy anya is dolgozik(ha már akkora a gyerkőc)és még neki vannak +ban a gyerekkel ill.háztartással kapcsolatos dolgok.

10.5 hónapos a kislányunk.

2009. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!