Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik csoporthoz tartoztok?

Melyik csoporthoz tartoztok?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt azt, hogy a korán hozzátáplálás vagy a minnél tovább csak anyatej/tápszer híve vagy. Nem vitát akarok nyitni, csak kiváncsi vagyok, kik vannak többen.
2009. szept. 13. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi tápszeresek vagyunk elejétől 3és fél hós kora óta kap gyümit 1szer és kóstoljuk a főzeléket,6hós lesz nemsokára
2009. szept. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha elég lesz a tejem és tápláló lesz akkor én szeretném 6 hónapos koráig csak szoptatni,majd onnantól hozzátáplálás:)
2009. szept. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4 hónapig csak szopott a lányom.Aztán egy vesegyulladás után elapadt a tejem,így tápszeres lett.5.5 hós korától kezdtem a hozzátáplálást.
2009. szept. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is leírom: 3.5 hósan kezdtünk gyümiket enni. Sajnos 3 hós korában el kellet apasztanom a tejet, krónikus mellgyulladás miatt, orvosi javaslatra. Nem tudom, akkor is így alakult volna-e ha van elég tejcsim.
2009. szept. 13. 12:09
 5/11 anonim ***** válasza:
szia.5 hónapig szoptattam,de nem vagyok a korai hozzátáőlálás híve.ha tápszert kapott volna se kezdtem volna korábban.5 hónapos volt mikor gyümivel kezdtünk.ma már 8 hós,és én az óvatosan adagolós anyuka vagyok.Nagyjából úgy ahpgy a kiskönyvünkben le van irva,bár zsiradékot még nem teszek a kajájába,és tejtermékeket sem eszik.de nem kifejezetten azért mert én igy akarom,hanem mert ismerem a babám belső felépítését,és tudom mitől fáj a hasa jobban,mitől puffad fel stb.és olyan is van amit még meg sem emészt.Igy minek erőltetni,csak nagyobb kárt teszek vele.glutén tartalmú dolgokat már kapogat.és azért elég változatos az étrendje.
2009. szept. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most lesz 1 éves,6hónapos koráig csak szopizott.Bár család unszolására megkóstolta az almát,de teljesen felesleges volt.Azóta nem is hagyom hogy bárki beleszóljon.

Szóval nekem nem tetszik a korai hozzátáplálás.Elég sok rosszat olvastam róla,de szerintem mint minden ez is gyerek függő.

Lehet,hogy az egyiknek bejön,de a másiknak viszont nem....

2009. szept. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi 5 hósan kezdtük és így volt jó, de ez baba függő: vannak babák, akiknek az a jó, ha már 4 hósan is kóstolgatnak, míg más babáknak, akár 7-8 hóig is elhúzódhat a csak tej/tápszer.

Szerintem a két szélső pont a 4 hó és a 8 hó, de eközött teljesen egyéni.

2009. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia nálam 15 hós koráig szopizott a kincsem,de már 4 hónaposan ettük mellé a gyümölcsöket.6 hónapos korától főzelékeket is.
2009. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Én a születésétől kezdve tápszerrel etettem a picúrt. Csak 2 hónapos koráig volt tejem és nagyon gyenge volt, igy hozzá kellett tápoznom. Most már 1 éves és már mindent eszik, amit mi is. Egy kivétel van: a tojás, azt majd csak később kostoltatom meg vele.

2009. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a korai hozzátáplálás híve, értem ezalatt azt amikor NINCS rá nyomós ok (pl. van ugyan tej de igy "szokták" meg anyós-nagymama-anyuka stb. erőlteti).

Én mindig arra gondolok ilyenkor hogy minek lutrizni hogy hátha nem lesz allergiás a tejpépre meg egyebekre,mire ez a nagy türelmetlenség??

Ott lesz még az egész élete mást enni, mint anyatej, akkor amíg 100%ban az a megfelelő neki a fejlődéséhez, immunrendszeréhez stb., MINEK más addig?


Én 6 hós koráig csak szoptattam, utána elkezdtem volna mást adni de a fiam még egy hónapig köszönte egyáltalán semmit se kért kanálból. Nem is volt rá érett még.

2009. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!