Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakelengye - mi kell a...

Babakelengye - mi kell a babának és mi felesleges?

Figyelt kérdés

októberben érkezik a baba nálunk, tudom, hogy még messze van és nem is most vásárolnék neki, egyelőre csak szeretnék mindennek utánanézni.

igen, tele van a net babakelengye listákkal, csak sokszor olvasom a hozzászólásokat a bejegyzés alatt, hogy nagyon sok felesleges dolog van benne.

első babánk lesz ezért semmilyen tapasztalatom nincs ezen a téren.

szívesen venném a tanácsokat.


2013. márc. 9. 12:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk szerencsénk volt a picivel, mert ruhát egyáltalán nem kellett venni, mert az összeset kaptunk ( használtat újat egyaránt), a babakocsit is örököltük, és valaki írta már hogy nagyon vegyél amivel teljesen egyetértek, mert azt később is tökéletesen jó lesz és nem kell lecserélni, teljesen jó használt babakocsikat lehet kapni.

A babahordozó csak akkor fontos ha van kocsitok és azzal viszitek a babát jobbra- balra ( használtan volt: 10.000)

A kiságy az nehéz kérdés mert nem mindegy milyet szeretnél (állítható magasság, pelenkázós, szekrényes stb.), mi használtan vettük kifogástalan állapotban matraccal pelenkázó szivaccsal ( állítható magasságú, levehető pelenkázós komóddal) 25.000-ért

Ami még esetleg szóba jöhet az a pihenőszék, amit mi nagyon szeretünk, mert a kicsi jól elalszik benne és amíg nem tud ülni remekül lehet benne etetni. Az mi újan vettük 30.000 - ért, de ez már eléggé extrás van ennél olcsóbb is kb a feléért.

Én híve vagyok a légzésfigyelőnek, amit 15.000-ért vettük.

Ami kisebb tétel az a cumi, cumisüveg, rácsvédő, plédek, textil pelenka, ha szükséged van rá mellszívó, kád. Azt hiszem ennyi:-)

2013. márc. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálunk így alakult: (A lányom szeptemberi)

-kombi kiságy (használt):17000ft

-kókusz matrac(új):9000ft

-ágynemű szett(új):12000ft (ebből felesleges a kispárna és a takaró)

-baldachin(új):6000ft

-kiskád pelenkázós állvánnyal:7000ft

-hordozó:7000ft

-lepedőt kaptuk, de kb 2-3ft lehet

-ruhákat is kaptunk, de azért vettünk is. 56-os body 10-15db, rugdalózó úgyszintén. Sapka 2-2 vékony ill vastag. Nektek már bundazsák vagy overall kell, 62/68-ast vennék. Esetleg kiskesztyű pár száz ft. Nadrág-pulóver az első időkben teljesen felesleges. Ha igény van rá, hagyományos pólya, bár nem sokáig fogjátok ti sem használni. Használtan érdemes venni.

-textil pelenka 15-20db. Kb 400ft/db szokott lenni.

-zenélő körforgó jól mutat, de a lányomat nem érdekelte. A csillagos ég a határ árban.

-pihenőszék nem volt, de ebben is a határ az ég.

-játszó szőnyeg volt, 7000ft.

-köröm vágó olló kb 1000ft

-bébi hajkefe és fésű szett kb 800ft

-komód a ruháknak 12000ft

-1. babakocsi 10000ft, 2.babakocsi 40000ft, 3. babakocsi 5000ft

-pelenka, popsikenőcs (Sudocremet használunk), popsitörlő, ennek is változó az ára.

-fürdető ha a doki írja fel pár száz ft, hintőpor (köldökápoláshoz), alkohol, bébi fültisztító kb 1500-2000ft.

-cumisüveg (Tommee Tippee anti colic a nyerő nálunk), cumi (Itt Mam a nyerő), cumisüveg mosó kefe. Nálunk ezeket kötelező bevinni a kórházba. Cumisüvegből jó ha van legalább 2, cumiból elég egyenlőre egy, lehet nem is fog neki kelleni. Összesen 6-7000ft.

-Mellszívót mi egyszerűt vettünk, de sajnos nem is kellett... Attól függ, hogy milyet veszel, 1000-60000ft körül vannak.

Én a mosószert is hamarabb megvettem, Tomi babyt+Silan Sensitive öblítőt.

Ja, és a fertőtlenítéshez sima lábost használtam, de ugye ebből is lehet sima mikrósat, elektromosat venni. Vízforralót kaptam, de ez is kb 3-4000ft-től kezdődik. (Bár elég feleslegesnek tűnik, én imádom.)

Vaterán nagyon sok mindent meg tudsz venni fillérekért, érdemes szétnézni!

Ha kérdésed van, írj nyugodtan!

2013. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen, folyamatosan nézelődök a vaterán és az ilyen oldalakon, csak megvárom a 12. hetet, babona.. :)) addig pedig izgulok hogy minden rendben legyen a babával.
2013. márc. 10. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!