Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon bírni fogom? Van még...

Vajon bírni fogom? Van még így valaki rajtam kívül? Jó anya lehetek?

Figyelt kérdés
Igazából soha nem volt közöm kisbabákhoz.Egyik b.nőm picijére vigyáztam kb 3x 2percig és kész.Tesójáék gyerekei kicsit nagyobbak voltak,néha (2-3x)játszottam azokkal is de ''nem értek hozzájuk''Most,h.babát várunk,pánikolok,hogy mi lesz.Hogy fogom tudni ellátni ha sír meg minden??
2013. márc. 9. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A hormonok megoldják majd ezt a kérdést.én is úgy voltam vele ahogy Te,de amint megszületett,az életemet adtam volna érte,és ez az érzés egyre fokozódik.Biztos lesz olyan,mikor elveszted a türelmed,pl mikor órákon keresztül ordít éjszaka(ha lesz ilyen)de ez mindenkivel előfordul.Hallgass az ösztöneidre,ne foglalkozz mások ideológiáival és "jó tanácsival"
2013. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, minden jön magától. Én sem hittem el, de igaz, létezik az a bizonyos "anyai ösztön".

Amikor ott lesz mindig tudni fogod hogy mit kell vele csinálni.

NE PÁNIKOLJ!!

BOLDOG BABAVÁRÁST!!!!


1hós kislány anyukája :)

2013. márc. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi,megnyugodtam.Nem akarok másokra hallgatni,pedig látom már magam előtt és a fülembe cseng,hogy ezt így csináld azt úgy...
2013. márc. 9. 16:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát, én sem voltam az a nagy gyerek-barát. Addig érdekeltek, amíg csendben nézelődtek. De megoldódott, mostmár imádom őket, nem csak a sajátomat, másét is szívesen babusgatom, ha elfogadja.

Szerintem nem lesz gondod, a sajátjához mindig máshogy viszonyul az ember.

2013. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

én is "ántitálentum" voltam, és állítólag jól csinálom :)

de komolyan, tényleg minden tuti jól megy.

nincs gondom, ráhangolódtunk egymással a bébivel.

2013. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Húú,azt hittem egyedül vagyok ilyen.Úgy irigyeltem másokat,hogy mikor meglátott egy babát egyből bezsongott és tudta mit csináljon,hogy nyúljon hozzá.Hülzén hangzik csak én tényleg leblokkoltam olyankor.
2013. márc. 9. 17:08
 7/12 anonim ***** válasza:
A barátnőm 3 hónappal előttem szült,azt se tudtam,hogy fogjam meg a kislányát,de mikor megszületett a fiam,egyből tudtam mit hogy kell vele csinálni.Teljesen más amikor a sajátodról van szó.
2013. márc. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én szinte közelről sem láttam babát amíg a sajátomat nem szültem meg. Láttam én is másokat akiknek nem volt babájuk és úgy tudtak odamenni a kicsikhez mintha lett volna már sajátjuk pedig még nem volt. Én egy mukkot se tudtam hozzájuk szólni, úgy éreztem nem beszélem a nyelvüket vagy mi :). miután megszületett a lányom, automatikusan jön minden, Neked is fog! ma pl alig bírtam megállni hogy egy fél éves kislányhoz ne menjek oda a boltba :) (10hós a lányom). hallgass meg mindenkit, de csak azt fogadd meg amit jónak látsz. menni fog :).
2013. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így voltam. Ha gyerekes barátnőhöz mentem, utána mindig mondtam, hogy aranyos, de azért nekem otthonra nem kéne ilyen, ordító kis szörnyetegeknek láttam őket. Mikor terhes lettem, megijedtem a teszt láttán (pedig terveztük).

Mióta megszületett, ő a mindenem! Olyan türelmem van hozzá, hogy mindenki csak csodálkozik (magamat is beleértve, pedig 38 évesen szültem). El nem tudom mondani, hogy mennyire imádom, igazi ősanya lettem :).

Ha valaki a környezetemben terhes lett és ugyanezt mondta amit most én, meg voltam róla győződve, hogy csak azért mondja, mert most már nem mondhat mást, nem fogja bevallani, hogy mégsem kellett volna.

Életem legnagyobb tévedése volt ez a gondolat, bár ha nem lett volna gyerekem, valószínűleg akkor ezt sose tudom meg.

Nem győzök érte hálálkodni a sorsnak :).

Sőt, annyira belejöttem, hogy óvodai dajka tanfolyamon gondolkodom :).

2013. márc. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nyugi, én nem akartam szülni, nem vagyok egyáltalán "ősanya" típus.

lazán, könnyedén, bár tudom, hogy nem könnyű, én sem vagyok ilyen. nem lesz időd filózni, az bizti. :)

minden megy magától, el fogod tudni látni.

én mindentől paráztam, aztán ahogy odakerültem, minden ment.

csak ne hagyd, hogy befolyásoljanak, hallgass meg mindenkit, de Te dönts!

2013. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!