Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást mivel és napi...

Hozzátáplálást mivel és napi hányszor, hogyan kezdjük? Anyatejes baba.

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Almát adj neki keksszel.
2013. márc. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

jézusom, nehogy kekszet adj neki elsőre.


Első, neked van gyereked?????


Elöszőr almát adj neki, csak levet, majd kis pürével, répa, barack, krumpli, sütőtök, ezek keverése.

Utána jöhet akörte, banán.

A glutént (keksz formájában) kb. 5-6 hó között kell bevezetni szép fokozatosan.

2013. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A keksz nálunk megfogta a haasát.


MI levekkel keztük.

Tettem el fagysztóba, őszibarackot, meggyet.

Első napokban alma leve 2-3 kanállal, majd egy egész alma leve

Később Őszibarack leve, meggy leve.

Utánna reszert alma 1-2 kanállal pár napig, mjad az egész alma reszelve

Őszibarack péesítve elsőnek 1-2 kanál majd az egész

Most sütőtök megy már péesítve mi megsütöttük és egy kis anyatejjel (lehet tápszer is) pépesítettük. A védőnő a főzést javasolja, kis vízben megfőzöd és levében vagy anyatejjel pépesíted.


A lényeg a fokozatosság. Ha adsz neki 1-2 kanálal és nem fogja a hasát, nem lesztőle kiütéses, akkor szinte bármit adhatsz neki.

Főtt krumplit is imádja. Most már a levesben főzzük a zöldségeket neki és nem teszünk sót a levesbe amíg a picúr zöldsége meg nem fő, azt kivesszük és utánna sózunk.

2013. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Legelőször én alma levét adtam, kb 3-4 kiskanálnyival, tízóraira. Aztán másnap megevett pár kanál alma levét,ízlett neki. 3. napon reszelt almát kínáltam rá, evett 4-5 kiskanálnyit. 4. napon már annyi reszelt almát evett, amennyit bírt. 5. napon adtam neki őszibarackot, de azt már, és ezután már semmit nem kóstoltattam napokig. Rákínáltam minden nap valami mást, alma, majd barack, répa, krumpli, sütőtök, stb.
2013. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a védőnő hogy első pár alkalom almalé, majd utána háztartási keksz reszelt alma pürével. Persze a keksz is legyen ledarálva.
2013. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 5 hós múlt, és anyatejes. Tegnap kapott banánt, mert az orvosom azt javasolta. Felet úgy ette, és annyira szerette, hogy öröm volt nézni. Ő már érett a hozzátápláláshoz. Ma almát adok neki, és kekszet igen mondta az orvos is, de a védőnő szerint babakekszet adjak, abban nincs tojás, a háztartásiban van. Én úgy gondoltam, ebédre adok neki, aztán szopi. Ti melyik étkezéssel kezditek?
2013. márc. 13. 15:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Van gluténmentes babpiskóta és mindenféle sütike(nasi)a herbáriás boltokban.4-500Ft egy doboz.
2013. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk a banán merész ötlet, azt azt hiszem hogy 7 hótól szabadna.
2013. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem az orvos mondta a banánt először. Első fiam is azzal kezdte és almával. Hm...ez is olyan dolog, hogy ahány orvos, annyiféle álláspont.
2013. márc. 15. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!