Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaza az, hogy a tápszeres...

Igaza az, hogy a tápszeres babák "könnyebben" átaludják az éjszakát?

Figyelt kérdés
2013. márc. 15. 10:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Hát szerintem van benne valami, mert talán jobban eltelíti a pocijukat.
2013. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Fiam 3 hós kora óta tápszeres. Fél óránként volt ébren 6 hós koráig...
2013. márc. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam végig anyatejes volt. 2 hónapos kora után már nem is kelt fel éjszaka enni. Mindig végig átaludta az éjszakát.

Szóval szerintem nem a tápszertől vagy anyatejtől függ, hanem magától a babától. Ha hasfájós a tápszertől vagy anyatejtől akkor nem fog jól aludni. Ha nincs semmi baja akkor átalussza az egész éjszakát.

2013. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

Nem igaz. Ha este eleget szopnak, akkor éjjel sem éhesek. Elég nekik a tea is. Az enyémek 3 hónapos koruk után átaludták az éjszakát, tápszert soha nem kaptak.

Ez inkább szoktatás kérdése.

2013. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Az én fiam kezdetektől tápszeres, 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Ahogy itt olvasgattam, úgy látom, hogy általánosságban a tápszeres babák hamarabb átalusszák az éjszakát, de természetesen vannak kivételek.
2013. márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Nekem azóta alussza át az éjszakát, amióta tápszeres. Biztos, hogy van benne valami, bár ha hasfájós egy baba, akkor a tápszer sem segít.
2013. márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
Persze, siman, ha teszel a tapszerbe altatot.
2013. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez abból eredhet, hogy sok anyatejes baba cicin alszik el és vissza, ezért ha éjjel felébred, akkor csak úgy tud vissza aludni, míg a nem cicin alvó babák vissza alszanak maguktól is.

Saját tapasztalatom szerint én erre tippelnék, mert az enyém cicin elalvós, ezért éjjel többször vissza kell altatnom, de ilyenkor igazából nem szopizik, csak a visszaalvásoz kell neki egy kis "cumi".

De szerintem akié anyatejes, de el tud aludni egyedül is, azokhoz nem kell kelni éjjel, mert vissza tud aludni magától.

2013. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az én 3 hónapos kislányom anyatejes kétszer ébred éjszaka,nem tudom miért.Szerintem nem éhes.Ahogy látom,hogy ébren van,megszoptatom,de letudja pár perc alatt.Nem akarok neki tápszert adni,eszemben sincs,csak érdekel mi a tapasztalat.És nem tudom,miért ébred,forgolódik,ilyenkor már kiveszem és megetetem.Nem tudom mi történne,ha várnék,úgy vagyok vele,hogy nem várom,meg,hogy sírjon,szopizás után majd elalszik.de mint írtam,mostanában már arra gondolok,hogy nem is éhes.Nem akarom arra szoktatni,hogy mindig kiveszem,megetetem,ha kell ha nem,mikor ennyi erővel akár át is aludhatná az éjszakát.
2013. márc. 15. 10:31
 10/17 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem tápszeres volt 2 hónapos korától, és két óránként ébredt másfél éves koráig. Tehát ránk ez nem volt igaz.
2013. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!