Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek a baba mellett mennyit...

Nektek a baba mellett mennyit segít be a párotok? Szülés után és később?

Figyelt kérdés
Nálunk "csak" dolgozik, de az összes többit én csinálom, Mosok, főzök, takarítok, vasalok, boltba-postára megyek (babával), fürdetek, etetek, éjjel kelek, babázok,stb. Nagyon leterheltnek érzem magam, ez másnál is így van és csak én vagyok ilyen "nyafka"? Vagy nálatok ki mit csinál?
2013. márc. 19. 22:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok


Szülés után intézte a hivatalos ügyeket, aztán ennyi. pedig császárral szültem, és utána gondjaim is voltak a felépüléssel. Talán pont a megerőltetés miatt. Anyukám, majd az anyósom, meg a rokonság küldte, hozta a kaját kb egy hétig. AZtán onnantól kezdve mindent én csináltam.

2013. márc. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

az elso szulés után jo volt, papírokat hozott, nekem csak alá kellett irnom, pakolgatott otthon, hogy nagyjábol rend legyen (kb 1 hétig, amíg szabizott), eléggé kivoltam akkoriban.

a második után is itthon maradt -elso héten tiszta egyedul voltam, sokkal jobb volt, mint az utána kovetkezo 2 hét. akkor már apa is itthon volt.

nyugodt baba volt a kicsi, de volt egy nagyon csunya császáros hegem, aminek a kezelése sok idomet elvett. mégis, nem bírtam kivárni, míg valami torténik a házban, a férjem biztos megcsinálta volna egyszer, valamikor, de azt nem lehetett kivárni. a konyhaasztalt vacsi vagy reggeli után nem pakolta el! teregettem, rakodtam, takaritottam, mindent..míg anyosék azt hitték, a fiuk itthon van, hogy segítsen nekem:)) ha kérném, biztos megcsinálná, lassan, komotosan, de ma is pl elaludt a gyerek mellett:)

mindegy. most o a "pénzkereso" a családban, nekem meg ez a dolgom, csak félek, akkor is így marad, ha jovore visszamegyek én is.

8. voltam ismét

2013. márc. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szülés utáni időszakban a férjem nagyon sokat dolgozott, reggeltől estig, hulla fáradt volt, így nem nagyon segített, csak ha nagyon kértem vmire. Bár anyum 2 hétig jött minden hétköznap, meg anyós is segített, így nem volt gond. Azóta (8 hónapos a baba) többet segít, pl szó nélkül elmosogat néha, vagy többet játszik a babával (most már ugye tényleg lehet vele játszani), hétvégén néha szokott főzni. De korábban úgy éreztem, h jobban kivehetné a részét. Nekem elég lett volna, ha többet van a babával, amíg én elvégzem a házimunkát. Voltak időszakok, amíg rövideket aludt napközben, most is rászokott a 3xfél óra alvásra, így az alatt nem sok mindent lehet csinálni. Éjszaka én kelek (ez vmennyire természetes), én fürdetem (ezt mondjuk imádom), pelenkázom, etetem, sétálok a babával. Bevásárolni hétköznap én, hétvégén ketten/hárman szoktunk menni. Néha én is kivagyok, h mindent én csinálok, hétvégén ő meg pihizik. Nekem minden nap hétköznap, és csak este van időm pihizni, mikor már alszik a baba. De úgy érzem, h kezd lassan beleszokni a dolgokba :) Amúgy meg ketten akartuk a babát, így szerintem minden apától elvárható, h legalább eljátszik a babával rendszeresen, nemcsak, ha kedve tartja :)
2013. márc. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szülés után nekem az anyukám segített sokat, ő fürdette a kislányomat, én ugyan addigra már felépültem, szülés után 2 órával már szinte alig fájt valamim, csak mivel első baba, ezért bele kellett jönnöm. Azóta, hogy már régen beletanultam mindenbe, így én csinálom a java részét mindennek, de párom is azért besegít. Én etetem a babánkat, ritkán a párom is, ha épp dolgom van, fürdetés mindig az enyém, de már át sem adnám, imádom :), tisztába tevést is én csinálom szinte mindig, az esti altatás kettőnkké a párommal, hol ő, hol én, 3-ban megyünk általában vásárolni, ha épp takarítok, addig a párom játszik vele, rengetek játszunk együtt. Estére azért elfáradok.
2013. márc. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

a férjem úgy áll hozzá, hogy mivel kb 1,5 évesen már bölcsis lesz a lányunk, ő nem akar "visszaélni" ezzel a másfél évvel és állandóan az orrom alá dörgölni, hogy most ő tart el (bocs, nekem van méhem, ő nem szülhet és ha később meg kirúgják és én tartom el?...előfordulhat).

A barátainknál már láttuk mi lesz a vége annak, hogy a férj a pénzhozó(agy elszáll, csinos titkárnő előkerül, gyerekhez nem ért a saját apja.)és közben a nőnek meg pofa be a neve aztán meg vajon miért anyás a gyerek? (apa meggyőződve, hogy direkt nevelte ilyenre az anyja, holott csak simán az anyjába bízhat a gyerek születése óta, mert az apja max a játékban veszi ki a részét, a nehezében nem...)


ez kemény 1,5 év mindkettőnknek, mert ő melózik de közben meg ha kell bevásárol, bármikor pelenkáz, a gyerek alszik éjjel, de ha felriad van, hogy ő megy be hozzá, reggeli tápszert megcsinálja, hogy ne sírjon még pár percig az ő kis szeme fénye, amikor felkel és az anyja meg még zombi:). Takarítani többnyire én szoktam, fürdetés közös szeánsz,nem hagyná ki, főzni én szoktam, ő mosogat vacsi után (én napközben a főzés után).

De bármiben segít, ha kérem. Cserébe én sem csak a lábam lógatom otthon gyereknevelés címén, hanem bedolgozom a régi munakhelyemre egy kis pénzért itthonról. Vagyis nálunk mindketten melózunk és mindketten babázunk, csak ő 70 % meló, 30 % baba, nekem meg fordítva.


Nagyon becsülöm ezért, és amúgy mi már gyerekvállalás előtt ezt átbeszéltük, hogy legyen, ki mit szeretne, ki mit vállal és hogy nem lesz egyszerű.

2013. márc. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
24 órával a szülés után engedtek haza a kórházból (külföldön élünk). 2 éjszaka alatt aludtam 2-2 órát, elsőn a vajúdás miatt, másodikon pedig velem volt már a picit, 3 másik anyukával és babával együtt egy szobában. Hazafele a kórházból a párom megkérdezte, hogy csinálok-e töltött padlizsant vacsorára... Azt hiszem ez sokmindent elárul. Bevásárláson kívül semmit sem segít. A házi munkában még nem is zavarna, mert jobban szeretek mindent magam csinálni, de hogy a lányunkkal nem képes napi 5 percnél többet foglalkozni, az bizony fáj. Sajnos már vissza kellett mennem dolgozni, így heti 1 vagy 2 napot ő van itthon a 13 hónaposunkkal, olyankor elviszi sétálni, de játszani nincs türelme vele, így ha nincs el egyedül a lányunk, akkor tv-t néznek. Mikor hazaértek a munkából a kicsikém hatalmas integetésben, örömben tör ki, viszont mikor az apja dolgozik és délután meglátja oda sem megy hozzá az esetek nagy részében. Elszomorító, hogy ilyen, pedig ő is szerette volna a babát.
2013. márc. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenben segít!

Amikor megszültem, két hétig itthon volt velünk! Mivel tápszeres volt a babám,volt hogy úgy megetette éjjel,hogy fel sem ébredtem!:)

A háztartás nagy részét én végzem, de ha megkérem, bármit megcsinál. Mondjuk nekem az a legnagyobb segítség, ha játszik a gyerekkel, amikor hazaér,hogy én tudjam intézni a dolgaimat!

Ő mindig hangsúlyozza is,hogy ketten vállaltuk a gyereket és, amikor hétvégén egész nap itthon van, látja,hogy azért nem olyan egyszerű a házat is rendben tartani a gyerek mellett, ezért is segít, ahol tud!

2013. márc. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%

Újra 4-es vagyok.


Mint, ahogy azt már többen is írtátok, valóban, a legnagyobb segítség az lenne, ha a gyerekkel foglalkozna, addig is mindent meg lehetne csinálni úgy, hogy a gyerek nem rajtam csüng. Sajnos így elég nehéz tenni-venni. Mert, pl a mosogatógépbe nem tudok úgy belepakolni, hogy ne másszon bele vagy ne húzkodjon ki valamit, így az 5 perces munka egyből 15 percessé válik. Vagy pl a teregetés. ANgyalom szeretne segíteni, de még nem érti mi a teregetés lényege, így, amit én felteszek, ő lehúzza, amit meg leveszek szárazat, azt meg szétdobálja. De lehetne sorolni. Ez olyan dolog, mint hóesésben havat lapátolni. De, mint azt már mondtam, az én férjem csak aludni jár haza. Napok telhetnek úgy el, hogy a gyerekeket, legalábbis a kicsit, nem látja. Nem mondja, hogy zavarja. Egyedül azt teszi szóvá, ha nincs rend és tisztaság és ha nincs kaja. Elég baj ez. De már megszoktam.

2013. márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%

Kedves első válaszoló te biztos nem voltál még kimerülve...na mindegy...


Nekem szerencsém van,bár a férjem reggeltől estig dolgozik,ha haza jön,átveszi a gyereket,míg főzök.Hétvégén ő viszi délelőtt sétálni,én addig takarítok vgy főzök.Ha kell segít a házi munkában,de ez a baba előtt is így volt.Mi a kezdetektől közösen fürdetjük,nekünk ez egy nagyon jó családi program,mert fürdés előtt a babánk "pocol" puckosan és nagyon élvezi.Az éjszaka természetesen az enyém,de nem esik nehezemre.Nekem szerencsém van.Kedves kérdező neked meg kitartást kívánok!

2013. márc. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek azzal egyet, hogy a gyermek csak az édesanya dolga. Az ember társas lény és közösségben élt mindig. A kisgyermek ellátása a nők dolga volt az ősidőkben is, de a nőKÉ, így többes számban! Tehát testvér, nagyszülő, többi rokon női tagjai segítették egymást. Senki nem volt magára hagyva, mint a mostani időkben. Nem is volt ennyi depressziós, kétségbeesett édesanya!
2013. márc. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!